Ocr pro manžela když jsem na ÚP

Anonymní
10.11.20 10:29

Ocr pro manžela když jsem na up

Dobrý den. Jsem na UP a beru podporu. Jak jsou zavřené školy tak nemá kdo být s dětmi. Mám víc děti z toho jednu postiženou dceru na kterou pobírám 1 stupen péče. Jde mi o to že bych měla jít na zákrok. Jak je to s osetrovnim když jsem na UP? Manžel chodí normálně do práce. Myslím si že manžel bude mít nárok. A ošetřovne když budu v nemocnici což bude asi dva dny. Ale pak až přijdu domů? Přemýšleli jsme že by pak byl týden doma abych se pořádně zotavila.
Děkuji moc za odpověď.
Prosím anonymně. Citlivé údaje o dceři.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29103
10.11.20 10:42
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsem na UP a beru podporu. Jak jsou zavřené školy tak nemá kdo být s dětmi. Mám víc děti z toho jednu postiženou dceru na kterou pobírám 1 stupen péče. Jde mi o to že bych měla jít na zákrok. Jak je to s osetrovnim když jsem na UP? Manžel chodí normálně do práce. Myslím si že manžel bude mít nárok. A ošetřovne když budu v nemocnici což bude asi dva dny. Ale pak až přijdu domů? Přemýšleli jsme že by pak byl týden doma abych se pořádně zotavila.
Děkuji moc za odpověď.
Prosím anonymně. Citlivé údaje o dceři.

Pokud vím, manžel si nesmí vzít OČR na dítě, na které někdo pobírá RP. Jinak může.
Ale jsou tu holy, co se v tom orientují líp. Třeba @j.a.n.i1 je expertka, ta to bude vědět přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24488
10.11.20 10:53

Na jaře se nám přihodilo, že já byla cca 3 týdny na ÚP, mezitím otec dětí měl ošetřovné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73653
10.11.20 10:54

Taky bych řekla, že na OČR mít nárok bude a byl by nárok i při RP, protože tady to bude spíše OČR typu „osoba, která o dítě normálně pečuje onemocněla nebo je hospitalizovaná“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24284
10.11.20 10:57

Určitě si na tebe může vzít OČR. Nebude to OČR na dítě, ale na tebe, aby mohl hlídat děti, o které se běžně staráš ty. Pak dle stavu to dostane i na pár dní doma ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
10.11.20 11:01

Ja si taky myslím, ze si může vzít OCR na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Děkuji moc za odpovědi. Jde o to že jdu na jednoduchý gynekologických zákrok a očr mu pak až přijdu domů nejspíš nedají si myslím. Nevím moc se v tomhle nevyznám. Ale myslím si že kdyby to byla složitá operace že by problém nebyl a celou dobu by měl ocr na mě. V tomto případě si myslím že bude mít ocr na mě když budu v nemocnici a po propuštění na dceru 7 dní. Tak jsem to myslela.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
2714

Prece si vezme Ocr na manželku, ne na dite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24284
10.11.20 11:02
@j.a.n.i1 píše:
Taky bych řekla, že na OČR mít nárok bude a byl by nárok i při RP, protože tady to bude spíše OČR typu „osoba, která o dítě normálně pečuje onemocněla nebo je hospitalizovaná“

Přesně tak. S tím RP je to, že se nesmí starat o to dítě, v době, kdy je matka OK. Tady je to něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24284
10.11.20 11:04
@Anonymní píše:
Děkuji moc za odpovědi. Jde o to že jdu na jednoduchý gynekologických zákrok a očr mu pak až přijdu domů nejspíš nedají si myslím. Nevím moc se v tomhle nevyznám. Ale myslím si že kdyby to byla složitá operace že by problém nebyl a celou dobu by měl ocr na mě. V tomto případě si myslím že bude mít ocr na mě když budu v nemocnici a po propuštění na dceru 7 dní. Tak jsem to myslela.
Zakladatelka

Tak buď to bude zákrok, kdy budeš schopná se o sebe a dceru postarat a nebo ne. Dle toho se musíš dohodnout s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73653
10.11.20 11:09

Domluv se se svým gynekologem, myslím, že kor s ohledem na to, že dcera je postižená, tak ti to napíše na jakýkoliv zákrok, přece jen ta péče je náročnější, než o „běžné“ dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
10.11.20 11:32

Ať si vezme očr na dítě, které by jinak bylo ve škole, pokud je mladší 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
10.11.20 19:47

OČR z důvodu uzavření škol si může vzít i na nezaopatřené dítě (nejdéle však do 26. roku věku) účastnící se školní docházky závislé na péči jiné osoby (již od stupně I.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama