Octově propocená trika po spaní

4039
24.8.10 10:12

Octově propocená trika po spaní

Dobré hezké dopoledne ženy,
ráda bych se zeptala… synovi (5 let), a teď v létě i dceři jen občas (2 roky) asi tak druhý, třetí den po vyspání se v jednom tričku nebo pyžámku děsně smrdí za krkem, jako po octu. Synovi víc, ten se potí naprosto šíleně a zajímavé je, že přes den to cítit není, ale po tom nočním spaní je tak jeden ocet.

Někde jsem četla, že kyselý zápach potu může značit celiakii… ale nevím, jak kyselý ten zápach je.
Připadám si jako šmudla, přijde mi že to třeba smrdí ten pot jako druhý den znovu zapocený nebo prostě je to stářím toho potu, že to třeba nejde přímo z těla… já nevím.
Nemáte to někdo taky tak… omlouvám se za nechutný dotaz.
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29645
24.8.10 10:41

Ahoj,
u nas je to podobny, hlavne prostrednacka se hodne poti, pyzama ma kolem krku zazloutly, skoro to nejde vyprat. Poti se vsichni tri, hlavne na hlave a krku a taky kysele, stejne i manzel, takze mi to divny ani neprislo. Celiakii predpokladam nemaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
24.8.10 10:41

Taková diskkuze tu už byla - ale řešila manželova trika..( vzpomínám si na to)
Jen nevím kde..
Snad se někdo ozve..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19562
24.8.10 10:47

Muj manzel takhle nici vsechny trika rychlosti blesku, vyprat to jde jen nekdy…deti se taky dost poti, ale jinak… ja se potim normalne… celiakii prepokladam nemame nikdo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
24.8.10 12:58

Děkuju za odpovědi,on se syn potí v podstatě od narození jako kůň, v létě je samá potnička…

Mě jde spíš o ten „odér“… jestli to je normální nebo ne. Zas nechci vypadat jako trdlo u doktorky, ale celiakii potvrzenou nikdo nemá, ani jiné příznaky celiakie…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
joeyj
25.10.10 20:42

Pot se zápachem po octu

Chtěla bych se připojit do této diskuse…

Po porodu prvního potomka jsem se v noci strašně začla potit, hlavně v okolí krku a hrudi, za noc jsem vystřídala třeba i čtyři košile. Ten pot smrděl přesně tak, jak zde popisujete, jako ocet!!! Trvalo to necelý rok - přesně po dobu kojení, pak už ne. Teď čekám 2 mimčo, jsem v 7. měsíci a znovu to přišlo, propocené košile kolem krku a zápach po octu. Nikdy předtím jsem to neměla ani na nikom necítila. Celiakií netrpím. Také nevím, čím to může být???? Doktorka mi zkusila udělat krevní test na štítnou žlázu, vyšel špatně, teď čekám na druhé výsledky, že by z toho?

• Nahlásit
  • Citovat
Dejna14
23.9.12 17:44

Pozdě, ale přece i pro ostatní

:lol: Učili jsme se, že pot = maz je kyselý, má však ochrannou funkci na povrchu kůže. Chrání ji před nebezpečnými bekteriemi a má fungicidní účinky.
udržujme hygienu pravidelným mytím, ne však přehnaně.
Pozor na mýdla a gely, často jsou neutrální a zásaditá :(. Sice „voníme“, ale dáváme prostor škodlivým bakteriím. Zvláštní „péči“ si zaslouží místa zapářkové oblasti.
Z PRÁDLA pomáhá kyselý odér odstranit citrónová šťáva (i citronka) přidaná k prádlu při praní.

• Nahlásit
  • Citovat
joeyj
24.9.12 18:05

Pot se zápachem po octu

Tak pozor přátelé, ozývám se po dvou letech… V lednu tohoto roku mi diagnostikovali rakovinu levého prsu. Takže soudím, že octově zapáchjící trička s tímto víc než určitě souvisí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
joeyj
24.9.12 18:11

Pot se zápachem po octu

Ještě dodávám, že od prvního porodu mám po spaní zápach po octu pořád i v průběhu nemoci - je to jakoby na mě někdo vylil celý ocet. Jinak patřím mezi typy, kterým je pořád zima, končetiny mám pořád studené… Údajně s kyselostí těla rakovina přímo souvisí - někde jsem to četla…

• Nahlásit
  • Citovat
Dejna14
26.9.12 20:51

Mělo být: POT + MAZ

Oba jsou kyselé.
joeyj:Měla jsem podobný problém, s jiným orgánem avšak bez octového zápachu během pocení…
I rakovina samozřejmě souvisí s překyselením organismu, což je otázka nevhodné stravy. Je třeba vyvažovat kyselotvorné potraviny těmi se zásaditou reakcí. NEJHORŠÍ je např. bílý (rafinovaný) cukr a jím slazené pamlsky (ale, pozor na umělá sladidla!,vhodná a zdravá je snad jen STÉVIE).
Spousta zdravotních problémů souvisí se zvýšenou hladinou HOMOCYSTEINU. Koupit BU-MET = :potlesk: (KYSELINA LISTOVÁ, B6 + B12) 3 balení vybrat 2×1 tabl. Po 2měsíční pauze vybrat krabičku po 1 tabletě (cca 30). A stále dokola opakovat. Zlepší se různé zdravotní obtíže a sníží rizika…Dobrou životosprávu, žádný stres, trápení a děsy! VŠEM P PŘEJI HLAVNĚ ZDRAVÍ a štěstí v životě!!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama