od 18 kg pouze sedák??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kosatka
Echt Kelišová 9215 příspěvků 29.03.10 06:46
od 18 kg pouze sedák??

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat - když dítě vyroste ze sedačky 9-18 kg, to je asi ve 4 letech, může jít pouze na podsedák?já plánuju koupit cybex solution, ale spousta lidí mi to vymlouvá že stačí sedák.To se mi moc nezdá.Přesvědčit se nenechám,jen bych chtěla vědět jestli dítě na podsedáku vůbec sedět může.Teď pominu bezpečnost, myslím z hlediska policajtů a pokuty.Díky

Jak maminky hodnotí Cybex Solution X

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21090 příspěvků 1 inzerát 29.03.10 07:08

Podle mě to z hlediska policie projde, ale bezpečnost je veškerá žádná. Nedat na rady a radši koupit sedačku.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 29.03.10 07:56

Tak za mě v žádném případě. Kup mu raději autosedačku, v ní se bude cítit lépe. Navíc mu zajistí boční ochranu těla a podporu pro hlavu když usne a povede mu přes tělo správně bezpečnostní pás. A jak ti usne na podsedáku, skácí se ti na sedačku … :wink:
Z hlediska policie nevím, asi by to prošlo a pokutu by jsi nedostala :nevim: :wink:
My máme od loňského května Römer Kid plus a je bezvadá :wink:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 193 inzerátů 29.03.10 08:23

asi bych taky volila ještě autosedačku. Já mám 9-25kg, takže se mi to trochu prodlouží :-) ale i v mém okolí maminy tyhle 4-leté děti vozí v sedačkách.Určitě je to bezpečnější.

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 29.03.10 08:51

z hlediska zákona, pokud je podsedák homologovaný od 15(18, 25kg) tak je možné ho používat, ale z hlediska bezpečnosti je to nedostačující, podsedák nechrání hlavu, boky, nevde správně pás,to zajistí pouze sedačka s vysokou zádovou opěrkou, takže raději velkou sedačku 15-36
tady se podívejte na video z testů sedaček, tam je dítě( figurína) na podsedáku i na velké sedačce, na podsedáku si při bočním nárazu rozbije hlavu o dveře, při čelním se uškrtí na pásu, na sedačce to přežije: http://www.youtube.com/watch?…
ještě poznámka , ty testy jsou v rychlosti 50 km/hod, a určitě jezdíte i rychleji

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 29.03.10 10:20
steeve píše: …tady se podívejte na video z testů sedaček, tam je dítě( figurína) na podsedáku i na velké sedačce, na podsedáku si při bočním nárazu rozbije hlavu o dveře, při čelním se uškrtí na pásu, na sedačce to přežije…
:palec: Tak jsem mrkla, a i když jsem již několik crash testů viděla, vždycky mě to úplně rozhodí, že opravdu O PODSEDÁKU ANI NA CHVÍLI NEUVAŽOVAT! Je vidět, že zakladatelce záleží na tom, v čem její dítko jezdí, tak radím volit tu nejlepší variantu pro dítě a to v je v jakémkoli případě KVALITNÍ autosedačka. Já za sebe a své děti mohu doporučit STORCHENMUHLE - používáme věkovou kategorii 9-36kg, a starší dítko ji má stále zapnuté na 5bodů - samozřejmě sleduji vedení pásů přes ramínka).

Kéž by se všichni rodiče takhle starali o bezpečnost svých dětí jako maminky tady. Někdy se mi ježí chlupy na zádech, když vidím, jak lidé vozí děti. Brrrr… :-( :cry: :-?

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 29.03.10 10:39

kosatko, vykašli se na „spoustu lidí“, jednej podle svého svědomí a kup cybexku. podsedák je sice povolen (od 15kg), ale bezpečný není ani za mák!!!!! (nejraději bych ho zakázala !!)
nehledě na to, že sedačka je pro dítě ohodně pohodlnější… !!

zrovna teď jsem koupí sedačky (cybex :wink: ) pro neteř zabránila tomu, aby synovec jedzil na podsedáku (v 8.5letech, ale má jen 20kg..), protože nevěřím tomu, že je moc rozdíl mezi jízdou bez ničeho a jízdou na podsedáku.. a vysvětlování nepomáhalo… tak jsem konala 8-)

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 29.03.10 11:27
zelvoon píše:
Kéž by se všichni rodiče takhle starali o bezpečnost svých dětí jako maminky tady. Někdy se mi ježí chlupy na zádech, když vidím, jak lidé vozí děti. Brrrr… :-( :cry: :-?

souhlasím! vloni v létě jsem u zoo viděla maminku vymoděnou podle poslední mody jak nastupuje s dítětem do auta, bere si ho na klín a odjíždí (teda, neřídila,..) - nekecám! nedala ho do sedačky, bylo zřetelně vidět, že tam ani žádná nebyla! neraději bych jí v tu chvíli vyrvala z auta!

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 29.03.10 14:53
Nataša píše:
zelvoon píše:
Kéž by se všichni rodiče takhle starali o bezpečnost svých dětí jako maminky tady. Někdy se mi ježí chlupy na zádech, když vidím, jak lidé vozí děti. Brrrr… :-( :cry: :-?
souhlasím! vloni v létě jsem u zoo viděla maminku vymoděnou podle poslední mody jak nastupuje s dítětem do auta, bere si ho na klín a odjíždí (teda, neřídila,..) - nekecám! nedala ho do sedačky, bylo zřetelně vidět, že tam ani žádná nebyla! neraději bych jí v tu chvíli vyrvala z auta!

Tak to je mazec :poblion: :poblion: :poblion: … teď asi mimo mísu, ale takhle jsem viděla i jednu maminku, co měla na klíně úplné novorozeně a kouřila si vesele nad jeho obličejíčkem :poblion: :poblion: :poblion:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.03.10 14:33

zakladatelce
podsedak urcite ne, prijde mi to za ty penize snad i drahy, naprosto zbytecna vec, i kdyz z hlediska zakona naprosto postacujici :zed:

zelvoon píše:
Já za sebe a své děti mohu doporučit STORCHENMUHLE - používáme věkovou kategorii 9-36kg, a starší dítko ji má stále zapnuté na 5bodů - samozřejmě sleduji vedení pásů přes ramínka).

zelvoon jenom detail netusim jak je na tom starsi ditko vahove, ale nestaci sledovat jen vedeni pasu, ale taky vahu…nekde mezi 15 a 18kg se ty petibodove pasy musi vyndat :wink: ale to asi vis

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 30.03.10 14:37

My máme taky pořád sedačku, ten Romer a klukovi je 7 let, menšímu 4 a ten jí má samo taky. Ale i u toho sedmiletýho je to dobrý. S babičkou jezdí občas na podsedáku a nemám vůbec dobrý pocit. Za mě určitě sedačku, ten sedák je jenom na ochranu proti pokutě. Ale bezpečný to moc není.

kosatka
Echt Kelišová 9215 příspěvků 31.03.10 17:30

holky díky.a Steeve :-D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.10 17:43
zelvoon píše:
teď asi mimo mísu, ale takhle jsem viděla i jednu maminku, co měla na klíně úplné novorozeně a kouřila si vesele nad jeho obličejíčkem :poblion: :poblion: :poblion:

Radši anonymně … švagrová takhle jezdívala se svým novorozencem (po obchvatu, kde 90% lidí nedodržuje 90…) na radu svojí maminky (dříve zdravotní sestry), z důvodu, že miminko je do vajíčka moooc malé … její matka to mimino vozívala v peřince na klíně se slovy, že dcera jezdí opatrně … to je teprve na :poblion: :poblion: :poblion: za to bych hlavy sekala rodina nerodina!!!! :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >