Od jaké váhy pustí novorozence domů?

Anonymní
23.7.21 12:00

Od jaké váhy pustí novorozence domů?

Dobrý den, platí ještě, že novorozence pustí domů, až dosáhne nějaké určité minimální váhy? Malá má váhový odhad 2200g a prý ještě může po porodu shodit, než začne nabírat. Dřív prý bylo, že musí mít alespoň 2500g.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2894
23.7.21 12:01

Tím bych se nestresovala, mne odhadovali vždy o cca 800 gramu min než dítě mělo. První odhad 2500 gramu, real 3200, druhy odhad 3000 a real 3800 :lol:

Takže to vypadá, ze mas starndardni mimino ;)

Příspěvek upraven 23.07.21 v 12:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24530
23.7.21 12:02

Spíš záleží jak bude celkově prospívat, malý měl taky min, ale pustili nás dokonce dřív jak po 3 dnech, protoze se krásně rozkojil. V kolikatem jsi týdnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 12:03

@Kriss Tina
Jsem v 39tt

• Citovat
  • Nahlásit
1011
23.7.21 12:07

Není nastavená nějaká hranice, od které děti pouští z porodnice. Po narození váha klesne a pak záleží na tom, jak bude opět přibírat. Důležité je, aby se miminko rozpilo a váha stoupala. Většinou se chodí domů třetí den, když nejsou jiné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
23.7.21 12:07

To je individuální, pouští i dvoukilove. Odhad je jen odhad ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 12:15

Děkuji všem a ještě se zeptám, je tedy třeba mít doma kojeneckou váhu? Vážily jste doma miminka? Abych ji případně ještě rychle pořídila….

• Citovat
  • Nahlásit
6572
23.7.21 12:17

Za nás tvrdili, že až přestane hubnout. A samo když bude vše OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
23.7.21 12:24
@Anonymní píše:
Děkuji všem a ještě se zeptám, je tedy třeba mít doma kojeneckou váhu? Vážily jste doma miminka? Abych ji případně ještě rychle pořídila….

Ne, kojenecká váha tě bude doma akorát stresovat. Není nutná a pokud by byla z nějakých důvodů potřeba, doporučí ti ji doktor. Budeš stejně chodit na pravidelné prohlídky, kde bude miminko kontrolováno, neboj :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2010
23.7.21 12:28

Důležité je, že miminko začne přibývat na váze, než ta váha samotná :).
Váhu bych domu nepořizovala, na kontroly k pediatrovi se chodi na začátku dost často a když bude všechno v pořádku, tak to na prevazeni a kontrolu stačí. Pro případně dobré kojení je taky lepší nevazit často (napr. před a po každým kojení, protože to není vypovídající) a maminky to spíše stresuje. Já jsem pak dceru vážila na kuchyňské váze cca jednou za 14 dni, abych měla “klid”. :mrgreen:
A kdyby se něco dělo, tak váhu můžeš dokoupit až to bude opravdu potřeba a do dvou dnů ji budeš mít doma. Není to úplně nejlevnější záležitost taky, tak proč kupovat zbytečně dopředu :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4424
23.7.21 12:32
@Anonymní píše:

Kojeneckou váhu si pořiď, až v případě, že budou nějaké potíže. Vůbec ji totiž nemusíš potřebovat. A sehnat se dá rychle, nová i bazarová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22460
23.7.21 12:38

Některé porodnice to tak mají nastavené, někde je to 2300g, někde 2500, někde 2000, ale to se týká spíše nedonošenců. Počítej s tím, že s takto malým miminkem budeš v porodnici déle a bude muset opravdu prospívat. Můj názor je, že radši budu v porodnici o pár dní dýl a budu mít mimčo pod dohledem, než pak lítat po doktorech a do nemocnice se vracet. Taky počítej s tím, že dokud miminko nebude mít 3kg, neměla by jsi s ním chodit ven, nemá termoregulaci, takže hrozí rychlý podchlazení nebo hůř, přehřátí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
23.7.21 12:41

Moje dcera po porodu zhubla a v porodnici nepřibírala, stejně mě po třech dnech pustili. Měla jsem problém rozjet laktaci a tamní pediatr mi řekl, že většinou se prvorodička rozkoji až doma, v klidu. A taky že jo, hned jak jsem dorazila domů, tak se mi prsa nalily a dcera pak krasně přibírala. Porodní váhu měla těsně pod 3 kila a po porodu zhubla cca 200g. Váha je podle mě zbytečnost, která vede jen k dalšímu stresu. Když jsem mezi návštěvami pediatra potřebovala převážit tak šla do pekáčku a kuchyňskou váhu :lol: a jak si v tom pekači hověla :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
23.7.21 12:52
@Semtex píše:
Tím bych se nestresovala, mne odhadovali vždy o cca 800 gramu min než dítě mělo. První odhad 2500 gramu, real 3200, druhy odhad 3000 a real 3800 :lol:

Takže to vypadá, ze mas starndardni mimino ;)

Příspěvek upraven 23.07.21 v 12:02
Úplně stejně. Je to jen odhad.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
23.7.21 12:53

U dcery se váhovým odhadem lékařka trefila - narodila s váhou pod 2 500g. Po narození shodila a z porodnice jsme docházely, když měla 2 400. Bylo důležité, že přibývá. Váhu jsem doma neměla a ni jí nekupovala. Pořídila bych ji v případě, že dítě neprospívá a je potřeba hlídat zda a jak pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat