Od jakého datumu nastoupit na rodičák

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
6.5.22 23:22

Od jakého datumu nastoupit na rodičák

Ahoj, vyplňuji teď papíry na rodičák a vůbec nevím od kdy jsi mám napsat nástup. Mateřská mi končí 26.5. a tak bych napsala od 1.6. nástup. ale nevím jestli je to tak správně jestli nemám psát 27.5. Pracovní smlouva trvá, mám na neurčito ale dovolenou po mateřské vybírat nebudu. Bohužel řeším přes schránku, protože nemám hlídání abych na úřad došla osobně, tak se tam nemohu zeptat. Moc děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8608
6.5.22 23:43
@Aresis píše:
Ahoj, vyplňuji teď papíry na rodičák a vůbec nevím od kdy jsi mám napsat nástup. Mateřská mi končí 26.5. a tak bych napsala od 1.6. nástup. ale nevím jestli je to tak správně jestli nemám psát 27.5. Pracovní smlouva trvá, mám na neurčito ale dovolenou po mateřské vybírat nebudu. Bohužel řeším přes schránku, protože nemám hlídání abych na úřad došla osobně, tak se tam nemohu zeptat. Moc děkuju za odpověď.

Napsala bych od 27.5. ale můžeš klidně napsat až od 1.6. RP můžeš dokonce i přerušit a následně zase začít čerpat.
Proč nebudeš mezí MD a RD vybírat dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.22 23:50

Já si myslím že by to měla vyplňovat doktorka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
7.5.22 00:05

Rodičovská dovolená nebo rodičovský příspěvek?

@Jananananana co s tím má společného doktorka? Ta dává papír jen na mateřskou, ale i u té má poslední slovo žena (volí datum v intervalu 6-8 týdnů před termínem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
7.5.22 02:16

Já jsem nad tím nikdy nepřemýšlela a automaticky jsem psala den po skončení mateřské :nevim:, a to jsem si mezi mateřskou a rodičovskou vybírala dovolenou, která na to ale nemá vliv. A mimochodem, úřad práce (bez ohledu na konkrétní pobočku) má infolinku (800…), kam ve všední den zavolej, zodpoví ti všechny dotazy ohledně RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8778
7.5.22 04:30

Když se odchází na mateřskou třeba v červenci - do té doby v práci - je nárok na dovolenou poměrnou části počítán do července, nebo za celý kalendářní rok? Pokud je nárok na celý rok, je možné ji vybrat celou předem před nástupem na mateřskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
7.5.22 05:56
@lasička1 píše:
Když se odchází na mateřskou třeba v červenci - do té doby v práci - je nárok na dovolenou poměrnou části počítán do července, nebo za celý kalendářní rok? Pokud je nárok na celý rok, je možné ji vybrat celou předem před nástupem na mateřskou?

https://kalkulacka-materska.cz/…covske-2021/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
7.5.22 06:29

Mě mateřská končila i po vybírání dovolené ze zaměstnání cca 7.10., o rodičovský příspěvek jsem žádala od 1.11. Do konce měsíce jsi tou dovolenou/ mateřskou krytá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19530
7.5.22 06:57

@Aresis napiš klidně 1.6, pokud jde o pobírání rp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55300
7.5.22 07:05
@Jananananana píše:
Já si myslím že by to měla vyplňovat doktorka

lekar nema se socialni davkou rodicovsky prispevek nic spolecneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55300
7.5.22 07:08
@Aresis píše:

pozadej si si v praci o radnou dovolenou, ktera navaze na materskou dovolenou a nasledne o rodicovskou dovolenou, ktera na vaze na radnou dovolenou. Klidne takto bez dat. Soucasne s radnou dovolenou muzes cerpat rodicovsky prispevek. Datum je fuk. Nechala bych to od 1.6., za tech par dni kvetna bys dostala jen par kacek do vyse ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
7.5.22 07:36

Ķlidne od 1.6. pokud budeš mít za květen vyšší mateřskou než si zvolis rodicak, jako že nejspíš ano, tak stejně nic nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.5.22 11:15

Tak už jsem to zjistila má se psát od 1.6. vzhledem k tomu, že mateřská kterou pobırám je tak min. 2× vyšší než rodičák tudíž částka v květnu převyšuje danou částku rodičáku. Dovolenou opravdu vybírat nebudu, někde jsem četla, že zt může dát výpověď při nástupu na dovolenou a já mám smlouvu na neurcito a za dva roky bych chtěla další dítě a na něj pobírat znovu mateřskou, tak o dovolenou zažádám až při druhém dítěti ale tohle téma jsem tu neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
7.5.22 11:42
@Aresis píše:
Tak už jsem to zjistila má se psát od 1.6. vzhledem k tomu, že mateřská kterou pobırám je tak min. 2× vyšší než rodičák tudíž částka v květnu převyšuje danou částku rodičáku. Dovolenou opravdu vybírat nebudu, někde jsem četla, že zt může dát výpověď při nástupu na dovolenou a já mám smlouvu na neurcito a za dva roky bych chtěla další dítě a na něj pobírat znovu mateřskou, tak o dovolenou zažádám až při druhém dítěti ale tohle téma jsem tu neřešila.

A ty máš nějaký podezření, ze by ti mohli dát výpověď? Jako dát ti ji mohou, ale není to jen tak jednoduchý, musí být důvod dle zákona a navíc ti musí dát odstupné. Stejně tak ti ji mohou dát i když budeš na rodicaku, ale to je pokud by se rušil zamestnavatel nebo jeho část.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.5.22 12:46

@JancaS84 Společnost se určitě rušit nebude a ze zt mam právě špatné vztahy, odešla jsem dřív na neschopenku, protože nerespektoval můj stav, chtěl po mě přesčasy, tahat těžký nábytek, druhá kolegyně malém o dítě přišla protože si to nechala líbit, ty peníze z dovolený mi za to nestojí ale druhá mateřská už je dost peněz a několikrát jsem v práci viděla, že je schopen se zbavit lidí i bez důvodu když potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat