Od jakého roku se daly koupit těhotenské testy?

158
7.5.20 21:03

Od jakého roku se daly koupit těhotenské testy?

Ahoj, s kamaradkou jsme se tak bavily o tehotenstvi a o testech a jak to driv ty zensky poznaly, ze jsou tehotny a zkousela jsem googlit od kdy se prodavaji tehotenske testy, ale nenaslo mi to nic. Nevíte? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7596
7.5.20 21:09

No byli už v Egyptě nějaké,, papyry,,… Takže to bude sakra starý ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32921
7.5.20 21:10

Hele nevím to přesně, ale když jsem byla mladá a bála jsem se nechtěného těhotenství, tak nebyly. A to bylo v dejme tomu v letech 94-97. Pak nevím, to jsem brala antikoncepci a pak už na začátku nultých let byly. A víš jak to dřív zjistily? Prostě jim vynechala MS, tak šly k doktorovi a ten to poznal jen pohmatem (to vím od mámy, takto to bylo v 70. letech, v 90. už byly ultrazvuky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
7.5.20 21:12

Kamarádka si ho kupovala v 98, já to do té doby neznala, takže to asi nějak profláklé nebylo. ANi nevím, kolik za něj tehdy dala, ale málo to určitě nebylo :)

• Citovat
  • Nahlásit
4404
7.5.20 21:14

http://www.pharmanews.cz/…enske-testy/
Tu
1350 př. n.l. první zmínka. Jinak tady v 90tkach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2648
7.5.20 21:19
@mackA159 píše:
No byli už v Egyptě nějaké,, papyry,,… Takže to bude sakra starý ;)

Podle obilí, zalévali je močí ženy. Viz Egypťan Sinuhet. :mrgreen: No dnešní snažilky by asi svými plantážemi pokusného obilí vyřešily hladomor. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
7.5.20 21:31

K nám je prý dováželi lidi ze zahraničí od začátku 90. let, moje máma si jeden kupovala od ženský, která je dovážela (snad z Německa?). Domluvily se přes inzerát v novinách, bylo to koncem léta 1992. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 21:36

Já ho poprvý použila v r.97,předtím jsem musela k doktorovi na odběry HCG, aby mi potvrdil těhotenství.
Ale už v r.85 jsme si dělaly testy na HCG v moči ve školní laboratoři, bylo to takové sérum, které se káplo na vzorek moči.

• Citovat
  • Nahlásit
2415
7.5.20 21:45

Jsem 93 rocnik, mamka chodila na rozbor moci k jeptiskam. Ale slysela jsem ze ve stredoveku se kapala moc na nejake kosti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23366
7.5.20 22:07

V r.98 v lékárně si jedna mladá žena přede mnou v řadě kupovala těhotenský test. Nemyslím, že byly drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
7.5.20 22:12
@stín katedrál píše:
Podle obilí, zalévali je močí ženy. Viz Egypťan Sinuhet. :mrgreen: No dnešní snažilky by asi svými plantážemi pokusného obilí vyřešily hladomor. :P

Jo úplně vidím ty starovekke diskuze :mrgreen: „vykvetlo mi správně obili?“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.20 22:28

Tak vynechani ms a rostouci bricho vetsina devcat nakonec zpozoruje i bez obili, papyru a jeptisek, si myslim :lol:
Napriklad ja mam taky nekolik deti bez jedineho tehotenskeho testu. Jsem trochu zaostala. Ale jestli se mi jeste nekdy postesti, slibuju, ze budu testovat jako diva, a to hned. Prijde mi to strasne napinave :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2648
7.5.20 22:37
@Kriss Tina píše:
Jo úplně vidím ty starovekke diskuze :mrgreen: „vykvetlo mi správně obili?“ :mrgreen:

„Holky, vidíte tam něco? Já myslím, že už tam bude klíček, ukazovala jsem to naší otrokyni, ale ona je poloslepá, tak teď nevím, no. :? “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
7.5.20 23:04

Test jsem si delala uz v roce 1992. Koupeny v lekarne, ve ktere jsem pracovala. Pamatuju si to velmi dobre, byl totiz pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
7.5.20 23:18

Ja si pamatuju v nejakem sitcomu z prelomu 80. a 90. let, že tam měli tehotensky test, ale ne papirkovy, ale nejak se tam lila nejaka tekutina do moči a podle toho jak se to zbarvilo se zjistilo těhotenství :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat