Od jakého věku jste nechali děti při nemoci samotné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27311
1.5.22 18:48

Od jakého věku jste nechali děti při nemoci samotné?

Otázka je jasná. Nemyslím tím žádné závažné onemocnění, ale třeba jen na doléčení, kdy už dítěti vlastně nic není, ale do školy to ještě není.
Případně i jak dlouho? Něco jiného jsou 4 hodiny a něco jiného 10 hodin.
Takže konkrétní situace - dítě je už 3 týdny doma, mělo ATB, doktorka doporučuje ještě týden doma. Rodiče jsou schopni se prostřídat tak, že by dítě bylo samo doma od 8:00 do 12:00. Dítě má mobil a v sousedství jsou důchodkyně, co mohou třeba v 10:00 přijít na kontrolu.
Dítě je zvyklé být občas třeba hodinu samo doma.
Od jakého věku byste k tomu přistoupili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
83540
1.5.22 18:52

Mam deti 9 a 11 a obe bych doma na ty 4 hodiny teoreticky nechala. I když tedy po 3 zydnech doma by se dolecovali ve skole, jen s omluvenkou z telocviku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29824
1.5.22 18:56

Skoro devítiletého bych ty 4 hodiny i nechala. Ale nejsem si jistá, zda by chtěl (a nebál se sám doma). Na druhou stranu, když by měl neomezený pristup k PC/ mobilu, tak by se asi moc nevzpouzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16472
1.5.22 18:58

@Billi ono záleží hodně na povaze dítěte. Moje děti takto bývají doma od cca 9-10 let. Ale vím, že nevymýšlí blbiny a nepodpálí byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74570
1.5.22 18:59
@Billi píše:
Otázka je jasná. Nemyslím tím žádné závažné onemocnění, ale třeba jen na doléčení, kdy už dítěti vlastně nic není, ale do školy to ještě není.
Případně i jak dlouho? Něco jiného jsou 4 hodiny a něco jiného 10 hodin.
Takže konkrétní situace - dítě je už 3 týdny doma, mělo ATB, doktorka doporučuje ještě týden doma. Rodiče jsou schopni se prostřídat tak, že by dítě bylo samo doma od 8:00 do 12:00. Dítě má mobil a v sousedství jsou důchodkyně, co mohou třeba v 10:00 přijít na kontrolu.
Dítě je zvyklé být občas třeba hodinu samo doma.
Od jakého věku byste k tomu přistoupili?

U našich tak 8-9 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
1.5.22 19:07

8-9 nejspis jo, jeste mam mladsi, takze tezko se mi odhaduje…pokud se nemylim, od 10 let nemas narok na osetrovacku, takze ma dite byt doma same cely den, rok predtim by to nejspis ty 4 hodiny melo vydrzet docela v poho.
6letaka si zatim troufnu tak na pul hodiny, tak uvidim, jak to pujde. Uz ted vim, ze dum nepodpali, Minecraft by ho zabavil na dlouhu :mrgreen: ale nejak si jeste netroufam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2161
1.5.22 19:08

V devíti už klidně, syn by to zvládl, ale stejně si raději beru HO, když to jde. Tak ty dvě hoďky po škole (nechtěl do družiny), byl doma od osmi let. Když přišel ze školy, musel mi zavolat na mobil a občas jsem ho zkontrolovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27311
1.5.22 19:11

@beruska9 synovi je přes 10, měl střevní virózu a OČR jsme na něj v pohodě dostali. On si nikdo netroufne nechat dítě, co má 40 horečky a :poblion: samotné doma. Takže ono to je hodně o konkrétní situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
1.5.22 19:16

@Billi : jo no to je pravda, ve finale dostanes i osetrovacku na dospeleho, pokud si fakt neporadi bez pomoci. Tech 10 let bylo u tech karantennich, ze? Tj zdrave deti. U dolecujicich se by to asi melo byt srovnatelne, co se tyce schopnosti se o sebe postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83540
1.5.22 19:16
@Billi píše:
@beruska9 synovi je přes 10, měl střevní virózu a OČR jsme na něj v pohodě dostali. On si nikdo netroufne nechat dítě, co má 40 horečky a :poblion: samotné doma. Takže ono to je hodně o konkrétní situaci.

Tak neco jineho jsou 40 horecky a doléčení, kdy je ditku uz houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
1.5.22 19:18
@j.a.n.i1 píše:
Tak neco jineho jsou 40 horecky a doléčení, kdy je ditku uz houby.

Jo ja se ale blbe vyjadrila, psala jsem, jako by to bylo obecne pravidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83540
1.5.22 19:20
@beruska9 píše:
Jo ja se ale blbe vyjadrila, psala jsem, jako by to bylo obecne pravidlo.

Tak obecne pravidlo je, ze do 10 let dostanes ocr na kazdou nemoc a i na zavrenou instituci, pak uz je to na uvazeni lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18225
1.5.22 19:22

Kluka skoro 8r bych 4 hodiny nechala v klidu, ale je to salamista, nevymysli blbiny a vim, ze sam sebe nevystresuje. 30 minut jsem ho nechavala samotneho v krizi uz od 4r. Holku skoro 10r bych nechala 4 hodiny jen s velkymi obavami, protoze je pravy opak bratra, pokud se nevystresuje sama az k hysterii, tak plati, ze vymysli desne kraviny :zed: :zed:. Navic klukovi ja to jedno, holka sama moc byt nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
1.5.22 19:23

Co si tak vzpomínám tak mě rodiče nechávali doma samotnou tak od 6ti let. Odjeli ráno v 7 a přijeli kolem 14-15 hodiny. Bylo domluveno se sousedkou že k mám skočí aby mi ohrála oběd a párkrát za den mě zkontrolovala. Vždy mi nechali ráno zapnutou televizi a krabici s pohádkami na dvd a byla jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
1.5.22 19:26

Svoji sedmiletou dceru úplně v pohodě. Ale fakt to záleží na dítěti, některý ani v deseti letech. Já bývala sama už v šesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat