Od jakého věku nechat dívat na Harryho Pottera?

SAJ
4439
24.8.07 14:46

Od jakého věku nechat dívat na Harryho Pottera?

Dneska večer dávají v televizi první díl Harryho Pottera - a my váháme, zda na to nechat dívat našeho nejstaršího potomka - co myslíte, od jakého věku je vhodný tenhle díl?

Díky za odpovědi
SAJ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
24.8.07 16:20

No a kolim mu je? Jinak starší už se na to dívala tak minulý rok poprvé, sice jí to bavilo ale usnula u toho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.07 17:46

Saj,
pokud me pamet neklame, v 1. dile jeste neni nic brutalniho, takze pokud neni vylozene prte… proc ne?! 1. dil je pekna pohadka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1718
25.8.07 21:05

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41507
30.9.15 00:06

Ozivuji diskusi, jak velkym detem jste cetli Harryho Pottera? Mam na mysli vylozene prvni dil…chci aby ho kluk prvne cetl nebo poslouchal ode me nez uvidi film :think: Uvazuju o tom, ze bych mu koupila prvni dil, ten ilustrovany, pod stromek, ale je mu teprve sest :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
30.9.15 00:17

Já myslím, že v klidu, jestli mu to přečteš sama. My jsme poslouchali nejdřív nahrávku, a pak si to kluci (v srpnu 9 a v květnu 7 let) chtěli přečíst sami. Starší přečetl za měsíc první tři knížky, mladší aktuálně dočítá poslední kapitolu prvního dílu (obrázky to nemá). Ačkoliv nevím, jestli naši kluci jsou úplně vypovídající vzorek. Jsou to prostě ty děti, které vydrží ležet v knížce celé odpoledne, a když ne v knížce, tak aspoň ve Čtyřlístkách.
Mmch já čtu toho Harryho Pottera s nimi až teď a konečně jsem pochopila ty filmy :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
30.9.15 00:20

@Moise U nás malý bráška začínal v necelých 9letech, ale nechápal spojitost a tak se za rok začetl znovu a teprve z toho něco měl :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28423
30.9.15 01:15

Myslím, že zrovna první/druhý díl jsou krásné pohádky. Koneckonců zrovna sjíždíme celou filmovou sérii znovu z nostalgie :lol: a ty první díly jsou opravdu hodně pohádkové, myslím, že pro 6 letého kluka úplně v pohodě. Je možné, že mu spousta věcí nebude dávat takový smysl, ale je to série, na které vyrostla spousta dětí, mnozí z nich to pročítají znovu a znovu a čím jsou starší, tím víc souvislostí chápou (i tím, že už to dočetli celé) a je to fakt četba téměř pro jakoukoliv věkovou kategorii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41507
30.9.15 07:17

@Len-til-kah já jsem filmy neviděla, takže jsem na to zvědavá i sama :lol: On právě knihomol není, jednak teda ještě číst neumí, ale ani tak. Chci ho právě k tomu nějak nalákat zajímavým příběhem, co by ho mohl bavit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
30.9.15 08:07

V šesti už jsme HP určitě četli, syn skoro všechny díly viděl a chtěl je číst. Krátce před 7. naroz. jsme skončili v půlce 5. dílu, pamatuju si podle dovolené, táhli jsme Fénixův řád přes půl světa :lol: O rok později jsme sérii četli podruhé, opět do půlky pátého dílu. Teď (9)si čte první díl sám.

• Citovat
  • Upravit
511
30.9.15 10:03

Úplně v pohodě, myslím, že by ho to mohlo bavit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama