Od jakého věku Vám gynekolog kontroloval čípek?

262
17.3.17 12:04

Od jakeho věku Vám gynekolog kontroloval čípek?

Ahoj holky, měla bych na Vás takový dotaz..

Včera u mě byla sestřenka na návštěvě.. Chvilku předtím byla na preventivní kontrole u gynekologa a mezi řečí mi řekla, že ji vlastně ani nevyšetřil.. Myslím tím, že ji neudělal cytologii nic 8o prej když je jí 17let tak do 20let času dost ( podotýkám sestřenka již žije pohlavním životem a doktor to ví)
Před rokem když si tam byla prvně pro HA tak ji zas udělal ultrazvuk..

Holky nezdá se Vám, žeto doktor fláká??
Už já jsem měla trochu pochybnosti když jsem k němu v těhotenství chodila ( každá obtíž byla normální atd. )
Díky za váš čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2510
17.3.17 12:10

Že jí udělal uz mi přijde normální. Jinak jak to má být s cytolkou nevím, chodila jsem k jedné ‚doktorce‘ od 16 do zjištění těhotenství, kdy mi neudělala nic ani jednou, ani cyto, ani UZ. S pozitivním testem jsem ihned přešla a tam mi dělá cyto i UZ pokaždé, ale přešla jsem k němu až po dvacítce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4172
17.3.17 12:10

Doktor je divný, být sestřenkou našla bych si jiného. V životě jsem neslyšela o tom, že by se cytologie měla dělat až od 20 vejš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11145
17.3.17 12:14

Na gyndu chodím od šestnácti a dělala mi ultrazvuk i stěry z čípku. Uvažovala bych o změně doktora..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
17.3.17 12:14

Asi už k nám proniká pokrokový přístup z Británie, kde jsi na cytologii mladá do 25 a když přijdeš s bolestmi, tak ti doporučí paralen. Že máš rakovinu zjistíš buď v těch 25, kdy už tě vyšetří nebo až zdechnes…

Cytologii mi dělal gyndar od první návštěvy, a to jsem v té době byla ještě panna. Změnit gyndare, nic jiného nepomuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
17.3.17 12:25

Ja na gyndu chodim od 17 a pokazde mi delali stery, vzdy 2 tycinky nebo co to je, prohmatali me zevnitr a i sono. :think: prsa treba jen 1× a to je pritom v preventivce zahrnuto taky. ty prsa asi flakaj :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
17.3.17 12:28

@Helileli kdyz jsi bya jeste panna? 8o a jak to delal? vzdyt ty zrdcadla jsou velky dost 8o me poprve neprohlidla pze jsem byla panna a podruhy uz jo.ale jako nepannu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
17.3.17 12:32

Jo a jeste ted naposled mudr pouzival 2 nejaky nastroje. ten jeden vypadal jak zahnutej hak. v zivote to na me nikdo nebral :roll: nevite co to bylo prosim? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
17.3.17 12:34

@Pechynna Mě dělá cytologii každý rok automaticky od 15, ale většinou víckrát, kdykoliv ho poprosím, že se mi něco nezdá. Ultrazvuk mi dělal taky poměrně často, když jsem si stěžovala třeba na nějakou bolest apod., tak to zkontroloval, vidí tam pak zánět. Cytologii by určitě dělat měl, min. 1× za rok! Pokud to není třeba ještě přesně rok od minulé prohlídky, tak stěry dělat třeba nemusel, pokud se mu zdálo vše v pořádku. Jinak nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11145
17.3.17 12:49
@Bůča píše:
Jo a jeste ted naposled mudr pouzival 2 nejaky nastroje. ten jeden vypadal jak zahnutej hak. v zivote to na me nikdo nebral :roll: nevite co to bylo prosim? :roll:

Já bych řekla, že to byly ty starodávný zrcadla :nevim: Můj je má taky, ale já si radši vždycky zacvakám ty jednorázový z plastu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 12:51

Byla jsem na gyn. poprvé v 18-ti, to mě vyšetřovali konečníkem a pak až po prvním styku po 21r. Co si pamatuji, tak v těch 21l. stěry dělal.
Poslední roky mi dělá stěr 1× za rok a v polovině doby „jen“ na čípek kouká, nějakým přístrojem.
Po zánětu stěr dělal po 3 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
262
17.3.17 13:08

HOLKY DĚKUJI ZA VAŠE ZKUŠENOSTI A NÁZORY

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 13:14

Holky, tak mě před pár dny dostala kamarádka informací že ji dr poprvé dělal cytologii a vnitřní utz. Podotýkám že slečně je 31!! Sice nemá partnera ani sexuální život ale přijde mi to už fakt přes čáru… No samozřejmě ji ukecavam ať hledá jinýho doktora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11145
17.3.17 13:36

@Janulka001 Tak můj nynější gynekolog mi taky nedělal ultrazvuk při běžné preventivní prohlídce :think: Udělal mi stěry, zkontroloval pohmatem a šla jsem, pokud jsem neměla problémy. Když jsem měla problém, samozřejmě ultrazvuk udělal.. Ale ta cytologie, to je mazec, že dělal poprvé v tomto věku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
17.3.17 13:51

Neni to normalni, na gyndu chodim od cca 13,14 let a cytologii mi delala gyndarka az v 16, kdyz uz jsem panna nebyla. Do te doby me vysetroval pres konecnik. At zmeni lekare ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama