Reklama

Od jakého věku Vaše děti žehlí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 09.01.18 13:31
Od jakého věku Vaše děti žehlí?

Dceři bylo na podzim 8 let, je šikovná. Přemýšlela jsem o tom, že bych ji nechala žehlit - hlavně její věci. Manžel se diví, že prý se spálí a je na to malá.
Pokud Vaše děti žehlí/umí žehlit, kdy začaly?
Klasická napařovací žehlička je na ni těžká, tak jsem přemýšlela o nějaké menší.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3644 příspěvků 09.01.18 13:33

Nechej žehlit rovné věci.
Naši to také v tomto věku zkoušeli, ale povyrostli a mají jinou zábavu.

Já začala žehlit pro celou rodinu okolo 14/15 roku.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 09.01.18 13:33
@-Evka- píše:
Nechej žehlit rovné věci.
Naši to také v tomto věku zkoušeli, ale povyrostli a mají jinou zábavu.Já začala žehlit pro celou rodinu okolo 14/15 roku.

Jojo, kapesníky mamžela by prý žehlila i ráda.

Janli
Kelišová 5665 příspěvků 9 inzerátů 09.01.18 13:35

Kapesníky, utěrky apod může klidně žehlit. Já jsem si od deseti let žehlila všechno.

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 09.01.18 13:36

Pod dohledem nějaké kapesníky, utěrky, pleny by zvládla a určitě bude ráda, že pomahá :-). Ale koš s prádlem bych jí tam nenechala, mamka vždycky stála vedle mě a vybírala mi co můžu a co ne. Bavilo mě to moc, když jsem byla menší vyžehlila jsem ji i igelitku :D takže pozor :-)

smudlinky
Závislačka 2519 příspěvků 360 inzerátů 09.01.18 13:36

Zatím žehlit nenechávám, mám taky 8 letou. Mohla by dělat jiné věci, které jsou méně nebezpečné (vynášet odpadky, vysát, utřít prach, umýt koupelnu, leštit zrcadla atd. )

katrih
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 09.01.18 13:37

Dcera 9 let žehlí kapesníky, utěrky a takové ty rovné věci, dcera 14 let si žehlí svoje, když to nutně potřebuje a není vyžehleno :mrgreen:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32074 příspěvků 09.01.18 13:39

Mám fotky ze svého dětství, kdy jsem žehlila kapesníky, utěrky apod. a to jsem ještě nechodila do školy (ale nebyla to žádná moderní velká žehlička). Pak mě to přestalo bavit a žehlení dodnes nesnáším :D

Russet
Extra třída :D 10926 příspěvků 09.01.18 13:42
@jenny.fields píše:
Dceři bylo na podzim 8 let, je šikovná. Přemýšlela jsem o tom, že bych ji nechala žehlit - hlavně její věci. Manžel se diví, že prý se spálí a je na to malá.
Pokud Vaše děti žehlí/umí žehlit, kdy začaly?
Klasická napařovací žehlička je na ni těžká, tak jsem přemýšlela o nějaké menší.

Neteř asi od deseti let žehlí rovné věci. Mají klasickou, ale ona není tintítko a je docela vysoká. Nechala bych ji to zkusit, kdyby měla chuť. Ale počkala bych, až tu žehličku fakt unese. Bála bych se spálení. I mně se to občas o kraj podaří.

Russet
Extra třída :D 10926 příspěvků 09.01.18 13:44
@fikovka píše:
Pod dohledem nějaké kapesníky, utěrky, pleny by zvládla a určitě bude ráda, že pomahá :-). Ale koš s prádlem bych jí tam nenechala, mamka vždycky stála vedle mě a vybírala mi co můžu a co ne. Bavilo mě to moc, když jsem byla menší vyžehlila jsem ji i igelitku :D takže pozor :-)

Igelitku :mrgreen:

debra.morgan
Závislačka 3514 příspěvků 09.01.18 13:44

Ja ještě žehlit ani nezačala a to je mi přes dvacet :-D :mrgreen: co už, nemůžu dělat všechno :-)

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 09.01.18 13:49

Dobrý nápad. U nás se sice žehlí minium věcí a tak jednou za měsíc. Ale mohla bych ses dcerou podělit, když je ještě starší než zakladatelky. Abychom se ale pak doplatili za elektriku, když bude pět minut škvařit utěrku :jazyk:
Ale jak znám naši mladou, tak bude spíš skládat než žehlit. Jen aby si to ulehčila. :think: :jazyk:

vulpes
Kelišová 5007 příspěvků 09.01.18 13:52

Já jsem jako dítě touto dobou už normálně žehlila (rovné věci). Ale moc bych to neporovnávala, protože jednak jsem si už jako školkové dítě hrála s dětskou žehličkou (kovová, nahřívala se na kamnech, takže normálně funkční žehlička, jen malá) a taky jsme měli doma kamna, takže jsem od dětství byla zvyklá, že některé věci pálí a mohou ublížit. Dnešní děti to tak nemají a svému 9 letému jsem žehličku ještě nepůjčila (teda, ne že by ji půjčit chtěl :mrgreen: ) Ale třeba babička je statečnější a u ní prý už několikrát ručníky žehlil ;)

Nicméně, ikdyž jsem žehlila relativně od mala pravidelně, tak přesto jsem se o žehličku několikrát fest spálila, paradoxně ne úplně v dětství, spíš v bubertě, tak kolem 12-15 let. ;) Bezpečné to asi není nikdy :lol:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 09.01.18 13:58

Já si pamatuju, že jsem cca v osmi pomáhala žehlit kapesníky a utěrky. Bylo léto, tak jsem byla jen v kalhotkách. No a přijela jsem si hranou žehličky přes celé břicho. Měla jsem dlouho jizvu. A to si troufám tvrdit, že jsem byla vždycky spíš šikovnější. Raději bych nechala pomáhat v jiných domácích pracech. Ona to není legrace. Štípat dříví, brousit nože, přikládat do kamen, žehlit… bych učila později, času dost.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 09.01.18 14:00
@Russet píše:
Igelitku :mrgreen:

Já jsem si ve druhé třídě vyžehlila plavky. Zdálo se mi, že je mám pomačkané a druhý den mělo být plavání. Měla jsem jen jedny :-D
A odpověď na otázku - pravděpodobně jsem už ve druhé třídě žehlila nějak pravidelněji, že jsem si na to troufla sama. Utěrky, kapesníky a věci „na lítačku“ - u toho občasný ožeh nevadil.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >