Reklama

Od kdy by se mělo dítě učit papat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ketiinka
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 20.12.16 13:57
od kdy by se melo dítě ucit papat?

Ahoj holky. Mam takovej dotaz od kdy by se prcci meli ucit jist nebo brat lzicku aspon do ruky? Mam syna 19mesicu a on teda je hroznej blazen strasne divokej neposedi ani minutu ale to myslim doslova. Ani na nocniku ani nikde ani u me proste potrebuje porad litat ani si nehraje s hrackama protože proste neposedi. Nemuzu ho nic naucit uz jsem z toho zoufala. Kdyz vidim jine deti jak jsou klidne. Navice bije když neni po jeho a ja uz nevim jak to resit. Vzteka se mlati sebou o zem kvuli kazdemu NE. Snazim se mu uz vychazet vstric kdyz je to mozne aby byl klid ale vsechno nejde.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4717 příspěvků 20.12.16 14:03

Malej je taky zivel, nekde ho posadim a za vterinu az je pryc. U jidla ho nemuzu udrzet, to lita kolem me a ji dycky hodinu. Ale lzickou jist umi, kdyz mu dam neco dobryho a posadim ho do zidlicky tak se naji sam. Je mu 20 mesicu, jinak nocnik taky nema sanci :) ale zbytek chce delat vsechno sam :D

Jančakecalka
Generální žvanilka 21932 příspěvků 20.12.16 14:06

Dcera chtěla jíst sama dost brzy, v židličce se najedla sama okolo roka a půl. Sice binec všude, ale jo, dala to :mrgreen:

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 20.12.16 14:08

A není hyperaktivní? Já jsem synovi dala lžičku do ruky ve 20 měsících, takže od té doby se nají sám čím dál lépe.

Heivka
Závislačka 2970 příspěvků 20.12.16 14:15

Syn se nají spíš vidličkou, hrozně ho baví zkoušet jídlo napichovat, ale on je spíš klidná povaha, kdyby byl rarach, tak bych se bála aby si nevypíchl oko. Je mu 15 měsíců. Když dostane lžíci, tak jí používá spíš jako paličku od bubnu a kaši jí rukou a polívku srká z misky jako pes. :zed: Jo a porci mu dělám dvojnásobnou, protože krmí psy a mámu. :srdce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 14:21

@ketiinka Děti se ucili jisz lžičkou od 10-11 mesicu, od 13 se krmi oba kompletne sami.

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 20.12.16 14:26

@Svistice To jsou šikovní :palec:

Hoa Mai
Kelišová 5572 příspěvků 16 inzerátů 20.12.16 14:27

@ketiinka U každého dítěte jinak. Starší má problém najíst se ještě teď ve třech letech - ne že by to neuměl, umí to tak od roka a půl, ani divoký není, ale pořád mu v hlavě něco šrotuje, takže buď zírá z okna a přemýšlí, nebo mele pantem, nebo si najde cokoliv, co by mohl zkoumat. Navíc celkově o jídlo příliš zájem nejeví, je to nejedlík, takže s tím trochu bojujem. „Nutím“ ho sníst aspoň něco málo, aby nebyl hladový a protivný, zbytek neřeším.
Mladší je pravý opak, na jídlo se sápe, už když dávám na stůl, tak nedočkavě ječí a krmení odmítá od 12 měsíců. Od té doby jí sám lžičkou nebo rukama.

Ve vašem případě nevím - já osobně bych nastavila hranice, ale neznám tvého syna a pokud nastavení hranic nefunguje a jsi vyčerpaná, tak bych mu dávala jídlo do ruky. Něco, co může jíst za poklusu a nenadělá s tím moc svinčíku. Co třeba takové ty plnící kapsičky?

acimedaca
Nadpozemská drbna 25684 příspěvků 20.12.16 14:30

Je to individuální, první dcera byla klidná flegmatička, neměla vůbec období „já sama“, takže sama se naučila jíst až po 2 roce ve školce. Druhá je mnohem temperamentnější, všechno chce sama, takže uměla v 1,5r dokonce sníst sama polévku

kacka52
Závislačka 4093 příspěvků 20.12.16 14:42

Od 13-14 měsíců se dožadovala lžíce do ruky a chtěla jíst sama. Teď ve 3 letech se v pohodě nají, okolí ani sebe extra nezaprasí. Jen polévku ještě nezvládá a občas má náladu, že chce krmit.

ketiinka
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 20.12.16 14:45

Holky diky za rady ale plnici kapsicky to macka a macka jen ne do pusy. Lzicku do ruky nebo vidlicku? to vubec. A nastavit hranice? rada bych vedela jak. Zaplatila jsem si i kurz vychova nevychovou a on kdyz neco rikam vubec nevnima a neposloucha. Dela naschval pravy opak. porad se chce nosit ale kdyz mu reknu ze ho pochovam abych ho aspoň oblikla utece a rve arve a rve…Neposlechne ani na jmeno ze by zareagoval absolutne nic..uz jsem probrecela tolik noci a dni z nervama jsem uplne v haji. Zkousela jsem i bachovky na uklidneni a nic…uz nevim jak na nej.

Dulii
Kecalka 336 příspěvků 20.12.16 15:05

Syn chtěl lžičku do ruky v 10 měsících a od ty doby se nechtěl nechat krmit, ale chtěl sám. Bylo to samozřejmě všude. Ted mu jsou 2 roky, sem tam něco ukápne, ale nají se v pohodě sám.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 15:08
@ketiinka píše:
Ahoj holky. Mam takovej dotaz od kdy by se prcci meli ucit jist nebo brat lzicku aspon do ruky? Mam syna 19mesicu a on teda je hroznej blazen strasne divokej neposedi ani minutu ale to myslim doslova. Ani na nocniku ani nikde ani u me proste potrebuje porad litat ani si nehraje s hrackama protože proste neposedi. Nemuzu ho nic naucit uz jsem z toho zoufala. Kdyz vidim jine deti jak jsou klidne. Navice bije když neni po jeho a ja uz nevim jak to resit. Vzteka se mlati sebou o zem kvuli kazdemu NE. Snazim se mu uz vychazet vstric kdyz je to mozne aby byl klid ale vsechno nejde.

malej uz mel v roce drzet u hrnecek a jist lzickou ;) trenovali jsme to od 6 mesic cc ale kazd dite je jiny ;)

Petulka1234
Závislačka 3380 příspěvků 20.12.16 15:20

@ketiinka Nevím, od kdy by mělo dítě se učit jíst lžičkou a ani popravdě nevím, kdy má dcerka (25 měsíců) to začala umět. Mám to s dcerkou žito tak půl na půl, krmím jí já a nebo se krmí sama. Také jsem si v sobě kladla otázky, kdy by už měla začít jíst sama, kdo to vůbec kdy řekl a zapsal do tabulek a nakonec jsem si odpověděla, že to nechám tak, protože to malá určitě stoprocentně ví sama, kdy má začít jíst lžičkou, že to vyplyne přirozeně jak má, no a je to tak…prostě umí jíst s pomocí mou, ale i sama.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31601 příspěvků 20.12.16 15:21

Vůbec na tom nezáleží, dělej to, jak to cítíš. Já se k tomu u prvního dítěte odhodlala až pomalu ve 3 letech, prostě jsme furt viděla dítě zamatlaný od hlavy k patě, a bordel 3 metry od židličky, moje noční můra, tak jsem ho do 3 let prostě krmila. druhýho jsem krmila tak do 20m, to už jsme byla coby zkušená matka odvážnější…beztak bylo jídlo všude i od prvního, tak bordel druhýho se v tom už ztratil..akorát teda polívku jsme oběma dávala samotným až tak od 4 let :oops: ale jako první dva neměli nikdy žádný období „já sám“, takže jim to vůbec nevadilo, se nechat krmit :lol: třetímu jsme svěřila lžičku už někdy po roce, a teĎ v necelých 2 jí výhradně sám, včetně polívky, trochu bordel dělá, ale jde to, a hlavně má aktuálně období „sám, sám, sám“, takže by se krmit ani nenechal :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama