Od kdy dát ne nočnímu papání?

1077
27.9.05 08:52

Od kdy dát ne nočnímu papání?

Za týden budeme začínat s příkrmy, doteď je malá kojena a měsíc každý večer papáme nemléčnou rýžovou kaši (s HA mlíkem). Od kdy by asi neměla mít potřebu papat i v noci?

Ivulka + Elča 6,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

420
27.9.05 09:07

Ahoj Ivi,
to je hrozne ruzne, mala ma o vikendu rok a stejne jeste 1× v noci ji, kolem 4 ji delam Sunar, rano kojim.

Neporadila jsem, ale ono se to neda, mala si to udela jak bude sama chtit.

Pa

Lucka+Klarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.9.05 09:36

Možná to vyzní, jako že jsem hrozná macecha…ale můj syn, který byl do 6m plně kojený (a v 10m ho kojím dál), se v noci budil i desetkrát a vyžadoval prso…protože večer dostával kaši a ještě kojo, nemohl se budit hlady, byl to prostě zvyk. A tak jsem se rozhodla pro radikální řešení - prostě jsem v noci přestala kojit, jen jsem dala dudlíka, pohladila a šla si lehnout. Po týdnu už se syn budil jen jednou kolem čtvrté ranní (ale nekojila jsem) a po třech týdnech začal spát celou noc a kojím až v půl šesté ráno a potom ještě tak na hodinku a půl zabere. K tomuto stavu jsme došli v necelých devíti měsících. Kojím pořád, ale ne v noci - možná kdyby se syn tomuhle řešení hůř přizpůsoboval, asi bych v noci kojila dál, ale on se k tomu postavil statečně :lol: a já jsem konečně po 3/4 roce vyspalá!

• Nahlásit
  • Citovat
129
27.9.05 12:22

Ahoj Ivulko,
je to asi fakt dost individuální. Kojila jsem 14 měs. V 10 měsících, když už jsem byla po čtvrté za noc vzhůru, tak jsem řekla dost. Takže v deseti měsících jsme to utli a Péťa spí celou noc.
Kdybych věděla, že to půjde tak hladce, tak jsem toto razantní řešení udělala o moc dřív.
Dle knih, by půl roční dítě mělo být schopno spát bez jídla a bez probuzení celou noc........chacha.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
27.9.05 12:35

Dost nočnímu papu

Ahoj, souhlasím s tím co napsaly holky. Je to dost individuální. Dcerka začala spinkat celou noc sama od sebe když ji bylo asi 14 dnů a malej asi před měsícem. Chce to zkoušet uhajat. Pohladím ho, dám mu dudlíček a on zabere. Papá večer v půl osmé až osm a pak v šest ráno, za noc se sice několikrát vzbudí, ale vždy ho uklidním a tak spinká dál. Rozhodně se nebudí hlady 8) Hodně zdaru věrka :P
P.S. taky jsem četla radu od jedné mamky a ty dávaly miču napít čaje. U nás to tak nefunguje, ale můžeš to vyzkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
27.9.05 13:14

Ahoj jmenovkyně,

já myslím, že je to strašlivě individuální a paradoxně těžší pro kojené dětičky. Já jsem z mnoha důvodů kojila (na konci s UM příkrmy) jenom tři měsíce a kolem 6. měsíce začala malá spát celou noc (předtím se budila jednou za noc kolem 4. ráno). Že nemá hlad, jsem zjistila, když jsem jí jednou (přiznám se, z lenosti :)) místo lahvičky nabídla jen dudlíka. Zadudala a usnula, takže jsem to začala praktikovat pořád - někdy se ududala, někdy jsem to mlíko musela jít udělat, ale to bylo opravdu, až když měla hlad. A časem prostě vydržela déle a déle.
Ovšem u kojených dětí to není jen o hladu, ale taky o kontaktu s maminkou, většina z nich asi ani takový hlad nemá, ale to pomuchláníčko jim stojí za probuzení :), takže ty noční mléčné orgie můžou trvat hooodně dlouho a dokonce se četnost nočního kojení může zvyšovat až po nonstop přicucnutí (aspoň podle zkušeností mých kamarádek).
Já myslím, že až na:,–(íš další příkrmy a nic by se nezměnilo, může nastoupit metoda „maminka není, mlíčko není, spí se“, kdy s dítětem v ložnici spí jenom tatínek nebo babička a maminka holt okupuje gauč v obýváku a trne, jestli její brouček s nekojící osobou nezmírá hlady ;). U většiny mých známých tohle zabralo a dítě si nočnímu kojení odvyklo.

Iva s Viki (3 a 1/4 roku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
27.9.05 13:26

Ahoj, já kojila prvního syna 9 měsíců, v noci nespal skoro vůbec, kojili jsme asi tak 2× nebo 3×, jinak jsme si museli hrát :roll: , zato přes den spal pořád.

Davídka jsem kojila 8 měsíců, spinkal od 6 týdnů bez probuzení do 5 do rána, od 8 měsíců spí do 7. :D .

Každé mimi je jiné.

Hezký den!

Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
27.9.05 19:34

Ahoj, od kdy by ti mimi nemelo v noci bastit ti nikdo nepovi. Zalezi k cemu se mimi vede-tim myslim jestli se napr. nocni basta nahrazuje treba cajem atd. Ale taky jestli je mimi kojene nebo ne. Moje prvni dcera byla kojena do 2m a v noci bez jidla spala od 4m. Druha kojena do 1m a noci bez jidla od 2m (jidlo ve 21.30, dalsi po 8h). Ale i kojene deti by mely pres noc bez basty vydrzet, z vecneho procitani emimi vim ze ve vetsine pripadu to neni hlad ale zavislost na prsu. Sany+decka 7m,6l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
27.9.05 23:34

ivulko, teď jsem si vzpoměla na nějaké kdesi vyčtené moudro, že rýžová kaše dítko nezasytí (?!), takže i po té se prý může budit hlady (myslím, že to bylo na poradně v Huggies Clubu, ale nejsem si jistá). Jinak je taky pravda, že mimčo se může v noci budit, ale možná nechce pokaždé pít, potřebuje se třeba jen otočit nebo chce pohladit; když mu ovšem nabídneš prso, samozřejmě neodmítne :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama