Od kdy dávat kousky/křupky/sušenky?

241
25.6.21 21:15

Od kdy dávat kousky/křupky/sušenky?

Ahojky,

prosím, od kdy jste dávali miminku kousky, třeba kukuřičné křupky nebo sušenky pro miminka?
Syn má teď osm měsíců a jí jen „hladkou stravu“ - jogurt, přesnídávku, zeleninový příkrm a kaši. Pořád se sápe po mém jídle a přemýšlím, že bych mu zkusila dat kukuřičné křupky, ale nevím, zda bych mu tím nemohla způsobit nějakou alergii. Jak to děláte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2545
25.6.21 21:25

Dam mu do ruky krupku a půl hodiny ji žužlá, až ji sežužlá na cca osminovou velikost. Že by to jedl jsem si nevšimla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22462
25.6.21 21:39

Tak v 6-7 měsících. Ne že by to jedl, jen to oslintal a rozmazal všude kolem sebe :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1189
25.6.21 21:42

Zkusili jsme v půl roce, v puse se jí rozpustila, ale nijak jí to nezaujalo. Kousky asi od těch 8 měsíců, to jí vylezl i první zub.
Alergií mít nejspis nebude, ještě neměl kukuřici v jídle? Pokud ne, šla bych na to pomalu, ale nebala bych se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
25.6.21 21:52

Já křupkami syna zabavovala v kočárku od 4 měsíců. Byl to jeho první „příkrm“. Přiznám se, že až toho druhého, u prvniho jsem dělala vše tak, „jak se má“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8124
25.6.21 22:10

Stejně starý syn už nějakou dobu jí víceméně všechno jako my, samozřejmě vhodně upravené hlavně co se týče soli, koření atd., ale ty dětský mixovaný šlichtičky ho nikdy nenadchly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
26.6.21 11:14

Tak já to pomalu vyzkouším… Malý už mi bere věci z talíře a chce je ochutnávat, dneska se sápal po rajčeti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
26.6.21 15:17

V 8.mesici klidně můžeš, jen cti složení, některé křupky obsahují zbytečně sůl :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
26.6.21 17:39

Už klidně můžeš. Já dávala u prvního velmi brzy, asi už v 6 měsíci to zvládal. Ten druhy až po roce, do te doby nejevil zájem. Ten chtěl dlouho jen mléko. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
2.7.21 16:12

Jinak kousky jsem dávala u první dcery az po roce, měla první zub až skoro ve 13.m, u první dcery dříve.
Taky záleží jestli mimco tu novou konzistenci přijme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
2.7.21 17:20

Tak syn už má šest zubů, čtyři nahoře a dva dole. Ono je to těžké… Nechce kousky v příkrmu (od 8. měsíce jsou tam hodně malé), ani křupky, ale když mám já housku, nebo koláč, tak už chce kousnout. :nevim: Zkoušela jsem si ten příkrm nandat taky a jíst to před ním, ale stejně to nepomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8124
2.7.21 18:46
@Lizzie001 píše:
Tak syn už má šest zubů, čtyři nahoře a dva dole. Ono je to těžké… Nechce kousky v příkrmu (od 8. měsíce jsou tam hodně malé), ani křupky, ale když mám já housku, nebo koláč, tak už chce kousnout. :nevim: Zkoušela jsem si ten příkrm nandat taky a jíst to před ním, ale stejně to nepomohlo…

To jsi odvážná :palec: Já bych to podporovala, pokud má zájem o jídlo, proč ne, stačí, když ochutná. Naše doktorka mi říkala, že do těch osmi měsíců by měli postupně zkusit tak nějak ode všeho. Třeba domácí muffin, co peče moje ségra pro děti, ochutnal už někdy kolem půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
2.7.21 20:43

@Michelle_M Tak já bych mu to cíleně nedávám, on se k tomu talíři dokulí nebo čeká, až to vezmu do ruky a jde pro to… Já chci začínat jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat