Od kdy dávat na nočník?

3399
4.6.15 09:00

Od kdy dávat na nočník?

Ahoj holky, od kdy jste začaly dávat na nočník? Malému je 14.měs, myslíte že už bych měla začít dávat? nebo je ještě čas? Názory od známých jsou různé, tak se ptám tady.. Malej ještě nechodí, ani sám si nestoupne, jen sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
4.6.15 09:02

Dávám od doby co sedí, má to jako zábavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
4.6.15 09:03

No tak ho tam zkus posadit ne… ;) :nevim: Prááávě teď :! a pak nám napiš, co on na to… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
4.6.15 09:07

My dáváme cca od 10. měsíce, za měsíc pochopila co má dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
4.6.15 09:10

Já jsem zkusila přestat dávat plenku až když jsem viděla, že vědomě ovládá čůrání - když čůral pokaždé před sprchováním ve vaně. Od té doby jsem ho nechávala běhat s holým zadečkem a chodil si sám na nočník. Byly mu dva roky. (Pak se to teda zkomplikovalo a bez nehod byl až asi ve čtyřech, ale to už je jiný příběh :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
4.6.15 09:17

Ano, názory jsou různé. já mám dobrou zkušenost s časným dáváním, starší kadil na nočník od 9m, čural občas od roka. S mladší jsem najela na bezplenkovku od narození.

Je třeba mít trpělivost, dítě nenutit a hlavně se nestresovat. jestli tě to bude stresovat, je lepší zkončit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
4.6.15 09:36

Od doby, co uměla sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 09:40

Taky dávám teď od 14m. Chtěla jsem dřív, ale nějak jsem to nezvládla. Teď je aspoň teplo a nevadí, když mi uteče a lítá tu s holým zadečkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
4.6.15 10:08

Jak si synek poprvé sedl, tak jsem ho šoupla na nočník. Ve dvou letech byl už bez plen i v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
850
4.6.15 11:16

Já začala asi v 19 a od 21 je bez plen. Jen na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
4.6.15 11:56

Já zkusila asi v 11 měsících a dnes je bez plen má 19měsíců. Vůbec nijak jsem to ale neřešila, nebavilo mě to když nebyla žádná zpětná vazba. Jak začal chodit a bylo mu asi 16-17m tak jsem ho posadila a on zatlačil pár kapek padlo. Pak jako že hotovo, radost on utekl za roh a dočůral se na zem. Tak jsem to po 3dnech zkoušení zabalila, dala zpět plneku a nechala ho asi sva měsíce být. Pak jsem to zkusila ale pro změnu nechtěl sedat, říkal pořád auau. Tak jsem udělala kompromis a proto že je to kluk tak čůral ve stoje, jako táta, a za týden to zvládl. Dnes je prakticky bez nehod, jen když je moc zabranej do nějaké činosti tak si cvrkne a pak letí. Kakání pochopil za pohcodu po třech bobkách v gaťatech poznal že musí hlásit i tuto potřebu. Zvláštní je že na bobek si vždy na nočník sedne :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
4.6.15 12:45

Tak jsem to holky zkusila, sedel chvilku v klidu, ale pak se začal vrtět a už se mu nelíbilo..tak šel zase dole. Má hrací nočník, ale nějak ho to nebere to hraní. Ale v momentě co jsem dala plenu, do 15minut byl pokaděnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
4.6.15 13:28

Dávala jsem malou od 10 měsíců, ale to moc netušila. Pak měla období, kdy se na něm snažila něco udělat, pak zase období, kdy si na něj odmítala sednout, tak jsme ho na 14 dní schovali. Definitivně to pochopila v 18 měsících, ale řekne si jen když je bez plíny. Když má plínu tak čůrá vesele do ní :) Naštěstí nemáme koberce, takže chodí doma bez plíny. Teď jí je 20 měsíců a nehody má výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3756
4.6.15 14:41

Začala jsem dávat v 8 měsících. Teď má 13. a do nocniku kaka i čurá. Zatím ji to jde. Teď venku na zahradě chodí nahata a učím ji curat nad kanálem. Snad bude do léta bez plin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 15:57

My dáváme cca od 11 měsíců, kdy už stabilně seděla. Docela rychle se to naučila, ale ze začátku je to spíš reflex, než vědomé. Prostě posadím a čůrá. Dávám ji takhle každou hodinku a půl - dvě, záleží, jak pije. I v noci, dokonce začínám mít pocit, že teď, o měsíc později, už si to začíná trochu uvědomovat a když se probudí, tak se hned nevyčůrá do plínky, ale čeká, až ji posadím na nočník :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama