Od kdy děti spolupracovaly při cvičení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 19.05.17 20:46
Od kdy děti spolupracovaly při cvičení

Měla bych následující dotaz, viz. název diskuze. Chodím s kojencem na cvičení a zároveň jsem byla na pár hodinách cvičení batolat. Náplní části každé hodiny byla překážková dráha, na které byla nespolupráce dětí vidět nejvíce. Málokteré dítě dělalo to, co se očekávalo, ve skutečnosti asi spíš žádné. A tak by mě zajímalo, od kdy vaše děti zvládaly náplně hodin. Ptám se proto, že bych ráda cvičení změnila, nejsem úplně spokojená s průběhem, ale zase si říkám, zda to má cenu řešit u např. rok, rok a půl starého dítěte, které si stejně bude dělat co chce a kvalitního instruktora, případně vybavení tělocvičny nevyužije. Zda nepočkat do dvou, tří, čtyř… let. Předem děkuji za odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 39405 příspěvků 19.05.17 20:52

Popravdě asi nikdy :lol: Dost rychle jsem to vzdala. Ano, byly tam děti kolem toho roku - roku a půl, na kterých bylo vidět, že je to fakt baví a líbí se jim to, ale moje mezi ně bohužel nepatřilo. Takže jsem vzdala organizovanou zábavu (obzvlášť teď v létě), začala chodit po hřištích a nechala tam dítě řádit tak, jak ho to momentálně bavilo. Jinak jo, kolem toho čtvrtého roku ji všelijaké ty opuičí dráhy chytly, ale znám děti, které do toho nedorostly ani později. Dala bych na svůj pocit, já si říkala, že nebudu dávat téměř stovku za něco, co dítě nebaví a tudíž i já se tam jenom trápím přesvědčováním.

Alušáček
Závislačka 2512 příspěvků 19.05.17 20:59

@Cuddy Moje dcera začala cvičitelku opravdu se zájmem napodobovat až po druhém roce. Do té doby tak napůl, podle nálady, podle toho jak ji která činost bavila. Vidím to i u ostatních dětí, kolem 1,5 roku poslouchá málokdo.

Lasička13
Stálice 70 příspěvků 19.05.17 21:04
@Cuddy píše:
Měla bych následující dotaz, viz. název diskuze. Chodím s kojencem na cvičení a zároveň jsem byla na pár hodinách cvičení batolat. Náplní části každé hodiny byla překážková dráha, na které byla nespolupráce dětí vidět nejvíce. Málokteré dítě dělalo to, co se očekávalo, ve skutečnosti asi spíš žádné. A tak by mě zajímalo, od kdy vaše děti zvládaly náplně hodin. Ptám se proto, že bych ráda cvičení změnila, nejsem úplně spokojená s průběhem, ale zase si říkám, zda to má cenu řešit u např. rok, rok a půl starého dítěte, které si stejně bude dělat co chce a kvalitního instruktora, případně vybavení tělocvičny nevyužije. Zda nepočkat do dvou, tří, čtyř… let. Předem děkuji za odpovědi.

u nás od 1,5 roka cca

The_Assassin
Kecalka 241 příspěvků 19.05.17 21:33

Mně ta cvičení pro roční děti připadají upřímně dost bizarní, myslím, že z vypuštění na hřišti, kde zkoumají spousty podnětů, mají úplně stejný, ne-li lepší zážitek jako z nějaké organizované zábavy. Začaly jsme se starší chodit od 2 let na takový pohybově hudební kroužek a stejně jí chvilku trvalo, než se začala plně do všeho zapojovat, třeba zrovna proběhnout tu překážkovou dráhu podle instrukcí. Dej na svůj instinkt a pokud myslíš, že z toho nic nemá, tak počkej, až trochu povyroste.

scentini
Závislačka 2869 příspěvků 19.05.17 21:36

Ja to mam zas naopak. Jako 18 mesicni dceru to bavilo hned a vse delala a umela. Ted jsou ji 3 a casto vymysli blbosti nebo neco nechce delat.

Lenka_Hal
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 19.05.17 22:01

Ja proste nechala litat deti po venku zhruba do ctyr (prochazky se mnou po lese nebo hrani; co chteji, ale bezpecne), pak jsem je zacala bravat na kolo a zacali chodit na fotbal, baseball atd…cviceni tohoto typu a hlavne v tomhle veku povazuju za zcela zbytecne…fakt, nic ve zlem. Ale treba mne tu presvedci nekdo o opaku. Sama na organizovane cviceni nejsem, a kluci uz vubec ne.

Marie432875
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 19.05.17 22:12

@Cuddy no jako můj syn spolupracoval a nadšeně se účastnil ve veku cca 8-12 mesicu, to ho vsechno bavilo a nechal se strhnout prakticky pro cokoliv. Po roce docela změna, bojkot, a kdyz ho neco konecne nadchne, vzápětí se program změní - to ho děsně prudí, nemá čas si vyhrát tak jak by chtěl. takže jsme dochodili pololetí a kašlu na to, nemám potřebu ho někam nutit kdyz je to akorát stres pro me a pruda pro nej :)

Marie432875
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 19.05.17 22:16

@Lenka_Hal po roce organizovaného kroužku naprosto souhlasím. Ja mela potřebu socializovat hlavne sebe a mit kam,,vypadnout", hlavne pres zimu. Nicméně ted mi syn dává dost jasně na jevo ze o nic takového nestojí a venku je nejlíp :) no zkusili jsme, některé deti to bavi, některé proste ne. Je dobre ze mame všichni na vyber :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16296 příspěvků 1 inzerát 19.05.17 23:07

@Cuddy Jak které dite a taky podle toho, zda to dite bavi/ma k necemu vlohy.
Mladsi jé velmi snaživa, snaží se přiblížit staršímu bratrovi. V roce uz začínala zdatně kooperovat.
Starší ještě ve dvou letech těžce zazdival ukazovací básničky, ve čtyřech odmítá zpívat, ale od 15 mesicu mu necini problem kolo koli mlynsky nebo opici draha.
Hosne dělá to, jak je dite zdatne v porozumeni, jak snasi jine/cizi deti a maminky a jak ho krouzek bavi, vyhovuje jeho temperamentu a zajmum.

Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 20.05.17 09:21

Děkuji všem za odpovědi, tak nějak jsem to čekala. @The_Assassin @Lenka_Hal Já jsem trochu podobného názoru, navíc musíme dojíždět autem, kdy na cestě zpátky dítě pravidelně pláče (hlad, únava, vedro…), což špatně snáším, takže si říkám, zda to za těch pár zvednutí rukou a nohou stojí. Ale je to zase jediná příležitost, kdy někdo kontroluje psychomotorický vývoj dítěte a odhaluje při přirozené hře jeho nedostatky. Protože ač máme výbornou pediatričku, v poradně na toto prostor není a tam se řeší jen to, co nahlásím jako problém (při lezení na 2 m pultíku se toho moc neprojeví). A já jako prvomatka vlastně nevím, jak vypadá správné lezení, sezení apod. A to je to, co nám to cvičení přináší. Takže se vykašlu na jiné cvičení s pěkným programem, tělocvičnou apod. a zůstaneme zatím kde jsme, kde je zkušená lektorka.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chuť na sladké může ukazovat na poruchu spánku i štítné žlázy

Neodbytná touha po cukru nemá jediné správné vysvětlení. Může signalizovat... číst dále >

VIDEO: Vévodkyně Kate nabádá rodiče i děti, aby mluvili o svých pocitech

Britská vévodkyně Kate Middletonová se v posledních dnech potýká s těžkými... číst dále >

Reklama