Od kdy je mimi slyšet fonendoskopem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 11.08.09 20:22
Od kdy je mimi slyšet fonendoskopem?

ahojik
chci deti slyset a hodlam si koupit fonendoskop, takze od kdy je sance, ze je pres pupajze uslysim?
 diky

vim ze nekomu na KO pupiky poslouchaji , me tedda vubec :( a delaji to klasicky tim co maji jako sluchatka v usich nebo tim co vypada jako spulka a jen k nemu prikladaji jedno ucho?

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.09 20:26
Re: Od kdy je mimi slyšet fonendoskopem?
jizvíková píše:
ahojik
chci deti slyset a hodlam si koupit fonendoskop, takze od kdy je sance, ze je pres pupajze uslysim?
dikyvim ze nekomu na KO pupiky poslouchaji , me tedda vubec :( a delaji to klasicky tim co maji jako sluchatka v usich nebo tim co vypada jako spulka a jen k nemu prikladaji jedno ucho?

Ahoj Jizvi. Taky o něm uvažuju, tak se ráda inspiruju tvým dotazem :wink: Já četla, že se dá použít od 4.měsíce (což je velký rozptyl, takže těžko říct). Jinak co se týká ozev na kontrolach, tak mě teď doktor taky neposlouchal, ale asi to bylo tím, že jsem byla dva dny předtím na UZ (nebo tím, že je ještě brzy). S Anežkou mě pak už poslouchal na každé kontrole takovým jako trychtýřkem. Měla ho i PA na kurzu a cvičení pro těhotné a když se nám něco nezdálo, tak si poslechla. hkac

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 11.08.09 20:30

záleží na poloze placenty. taky.
měla jsem přímo prenatální fonendoskop a asi jsem levá, ale nic jsem neslyšela, jen střeva.ale placentu jsem měla vepředu, tak to mohlo být tím. ale pohyby jsem cítila i přes placentu velmi brzo. tak jsem asi nešika :lol:
dr mi vždy kontrolovala srdíčko na utz, en šup sem šup tam.

Barulátko
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 11.08.09 20:56

Ahojky!

Já byla minulý týden na KO a Gyndr (záskok) ukazovala sestřičce jakejsi malej přenosnej fonendoskop - říkala, že tam to srdíčko jde slyšet tak od 16tt - záleží kde si mimčo právě lebedí.

Jinak moje Gyndr taky ozvy nekontroluje, ale vždy se koukne na srdíčko na UTZ, kde je vidět jak krásně bije.

Irčina
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 11.08.09 21:16

ahoj, mám doma klasický fonedoskop (co se strká do uší a na konci je placka) a malého jsem nikdy neslyšela, takže to chce ten porodnický - trychtýřek :wink:

Alinka
Echt Kelišová 8566 příspěvků 11.08.09 21:22

Když je placenta zepředu, tak srdíčko jde hůř slyšet nebo taky vůbec…mám právě tento problém…

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 12.08.09 09:13

Ahoj,

měla jsem placentu vpředu a holky jsem slyšela asi ve 27 týdnu, ale né fonendoskopem, ale bebesoundem a i tak, chytala jsem hodně často svůj tep a holky mi utíkali, a když jsem slyšela jedno srdíčko a nemohla najít druhý, tak mě to akorát znervóznělo, co je s tím druhým miminkem.

U Sárinky jsem měla taky placentu vepředu, ale tu jsem nenašla nikdy, poslouchala jsem klasickým fonendoskopem.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 12.08.09 09:14

Jen ze zvědavosti nakukuju. Irči ten trychtýřek určo bude dobrý, ale jak jím bude sama mamina poslouchat, pokud není hadí žena to teda nevím :-) :-) :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >