Od kdy je vhodné používat dětský kruh do vody?

44
6.4.21 22:28

Od kdy je vhodné používat dětský kruh do vody?

Zdravím,
jde mi konkrétně o tento kruh a jemu podobné: https://www.sportisimo.cz/…-seat/33923/?…

Miminko v něm jakoby sedí… a to je to… miminka by správně sedět neměla, dokud to nedokáží, tak je v tom případě vhodné používat tento kruh? Přece jen bude ve vodě a tak nebude úplně sedět :think: nikde jsem nenašla nic, podle čeho bych se mohla zhruba orientovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12492
6.4.21 22:30

A jsi si jista, ze to potrebujes? Dokud dite nechodilo, tak bylo ve vode bez pomucek na me ruce. Aspon melo kontakt celeho tela s vodou a ne s nejakym plastovym vymyslem :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7726
6.4.21 22:31

Nám to koupila babička a je to na dvě věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12492
6.4.21 22:32

Jinak pro mimino jsem si nechala vnutit takovy jakoby nafukovaci limec okolo krku (na plavani pro deti). Moje deti to nesnesly, ale synovec si v tom liboval. Drzelo to hlavicku ve vzduchu a jinak cele telicko se vznaselo ve vode. Ovsem levne to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
6.4.21 22:36
@Anetcze píše:
Zdravím,
jde mi konkrétně o tento kruh a jemu podobné: https://www.sportisimo.cz/…-seat/33923/?…Miminko v něm jakoby sedí… a to je to… miminka by správně sedět neměla, dokud to nedokáží, tak je v tom případě vhodné používat tento kruh? Přece jen bude ve vodě a tak nebude úplně sedět :think: nikde jsem nenašla nic, podle čeho bych se mohla zhruba orientovat :think:

My jsme se bez toho obešli, ale na tu chvíli, co v tom mimino bude „sedět“, to nemůže uškodit. Se synem jsme chodili na cáchání kojenců a batolat, měli jsme pěnovou rybku kolem těla a pásek. To mi přijde lepší než tohle nafukovátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14721
6.4.21 22:50

My ho měli pro obě děti a byl super. Měli ho ale v době, kdy seděli. Na dovolené jsme ho využili v bazénu i v moři. Dětem bylo vždy něco kolem roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10500
6.4.21 23:34

Na chvíli určitě neublíží a sama jsem ho koupila, bohužel, malý při posazení do něj řval, jak když ho řežou. Jinak to byla jediná věc, kam ho na koupališti posadit a nemuset neustále lítat a nebo ho tahat na rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
6.4.21 23:36

Dítě nemá sedět, dokud si samo nesedne, protože přetěžuje páteř, ve vodě jde o úplně jiné zapojení svalů a navíc v tomhle ani nesedí, v tom jakoby visí za nohy. Což je úplně špatný pohyb na suchu, ale ta voda nadnáší, takže z hlediska svalů by to mělo být v pořádku. Na to, že se v tom dítě třikrát cákne je to celkem fajn…ale teda bezpečné ani pohodlné to není. Dítě se z toho razdva vysouká a skočí do vody po hlavě. Případně se snaží jakoby plavat, ale vlastně se v tom nemůže moc hýbat, tak je stejně lepší ho mít v náručí. Ale na chvíli to úplně nezatracuju. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
7.4.21 06:35

Nejvhodnější je to začít používat, ještě než se dítě začne topit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
7.4.21 07:02

Joo tohle je super, my to používali od necelého roka, když jsme pak byli u moře, tak jsme v tom malého vozili a zároveň my jsme mohli plavat :D to samé na koupáku. S dítětem na ruce si to moc neuziješ, ale takhle můžete oba i na hloubku a je to paráda :) jestli ještě úplně nesedí, tak bych to tolik neřešila, voda nadnáší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
7.4.21 07:21
@Gabiiinka píše:
Joo tohle je super, my to používali od necelého roka, když jsme pak byli u moře, tak jsme v tom malého vozili a zároveň my jsme mohli plavat :D to samé na koupáku. S dítětem na ruce si to moc neuziješ, ale takhle můžete oba i na hloubku a je to paráda :) jestli ještě úplně nesedí, tak bych to tolik neřešila, voda nadnáší

To jste byli u Mácháče, ne? Protože ve vlnách bych s tím batole vozit nechtěla.
A chodit na vyloženou hloubku, kde ani já nestačím, to s miminem trochu hazard (a to jsem výborný plavec a vody se nebojím).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
7.4.21 07:46

Nepoužívat vůbec. Je to nebezpečná věc. Dítě se v něm snadno převrhne. Dítě vem do vody v náruči a seznamuj ho s vodou postupně, pod tvou přímou kontrolou a hlavně dítěti dopřej tvou blízkost a pocit bezpečí. Jak poroste, sama poznáš, co můžete spolu zkoušet dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8456
7.4.21 08:00

Nafukovací pomůcky ideálně vůbec. Nám tuhle věc koupila babička, párkrát jsem ji použila pro větší děti na koupališti, ale vydrželi v tom jen chvíli. Děti jsou v tom málo ponořené a nehýbou se, tak jim za chvíli začne být zima a našim vadilo i to, že mají malý kontakt s vodou. Já jsem pro malé děti používala nejraději pěnovou plavací „nudli“ stočenou do preclíku. Bezpečné je to asi tak stejně, dítě v tom stejně musíš neustále hlídat. V nudli je ponořené až po prsa, navíc se musí hýbat, aby drželo rovnováhu a tím se jednak zahřívá a jednak trénuje a zpevňuje tělo. Taky lépe dosáhne rukama do vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
7.4.21 08:25

Tento kruh jsme dostali a vyuzili asi jednou. Jako kojenci byli na ruce nebo v minibazenku a pro starsi deti mame plavaci vesticky, ze kterych se postupne, jak deti rostou vyndavaji plovaky a dite plave, cim dal tim vic samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
7.4.21 16:12

@Russet tak vyloženě hloubka to samozřejmě nebyla, jen tak, abychom stačili alespoň po prsa, ale přeci jen už v takové hloubce je to lepší a dá se i plavat :) a bylo to v Chorvatsku, tam moc vlny nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat