Reklama

Od kdy jezdí miminka po směru jízdy auta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14882 příspěvků 29.10.09 18:17
Od kdy jezdí miminka po směru jízdy auta?

Vím, pro nás ještě brzy, ale dnes jsem viděla mimčo, mohlo být podobně staré jako náš Lukášek a to už jelo po směru jízdy (stáli vedle nás na semaforech) v autosedačce pro větší (ne vajíčko), ale byla naklopená tak, že v ní ta holčina byla schoulená jako právě ve vajíčku. Byla tedy o dost menší než náš Luky, tak mě právě zarazilo, proč ještě nejezdí ve vajíčku, když i ten náš přes osmi kilový otesánek také ještě jezdí. Tak mě v souvislosti s tím napadla otázka, jak poznám, že už je dítě dostatečně „zralé“ na jízdu opačně? Když už dokáže sedět bez opory? Nebo je na to jiné měřítko?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 29.10.09 18:22

Minimalne 9kg a sam bez opory sedet. A nevim, zda tam neni nejake vekove omezeni, mozna 9m?

Ja nasemu otesankovi koupila jine vejce - Romer. Jeste jde koupit autosedacka Besafe, ta je od 0 do 18kg, pry je hodne bezpecna (a hodne draha :( )

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 29.10.09 18:24

Pokud vím, tak nám bylo při koupi sedačky řečeno, že je vhodné, aby dítě jezdilo proti směru jízdy minimálně do jednoho roku, máme sedačku 0-18 kg, vajíčko jsme neměli… u obou dětí jsme to dodrželi a to nebyli zrovna drobní :wink: :wink: jde o to, aby při případné nárazu, neletěla hlavička dopředu…

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 29.10.09 18:30

Myslím si že asi neměli miminko v klasické vajíčku,ale v autosedačce 0-18 kg,ta může být připevněná po směru jízdy,ale příjde mi to pro takové prcky nebezpečný,já měla Honzíka ve vajíčku a proti směru jízdy tak dlouho dokud to jen šlo.Četla jsem článek myslím v mamince, a dítě by mělo mít větší autosedačku v době kdy už je mu autosedačka malá,příliš těsná a když z ní hodně vyčnívají nožičky,pak už není autosedačka tolik bezpečná.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.09 18:33

ahoj tak ja nikdy nemela vajicko proti smeru, ale koukala vzdy dopredu. Jeste sme koupili vajicko hodne stare, ale nehodu sme meli a perfektne obstala a drzela lip nez ty nove jak jsou prikovane k sedadlum Nicmene jezdila do 8 mesicu ve vajicku, po smeru jizdy a pak hned do sedacky pro vetsi, a cestovani miluje, jelikoz vzdy videla, nikdy nekoukala do sedacky, a ja ji tam hazela hracky. Vim ze dnes maji vsichni tyto proti smeru jizdy, ale ja si tu mou nemohla vynachvalit, a hlavne mala mela 9 kg snad uz v 7 mesicich, takze sme nemeli problem:)

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 29.10.09 18:40

Anonymní mohla bys to specifikovat? V jakém věku malé jste měli nehodu, jak jsi to vajíčko prosím tě poutala posměrně, to mi nejde do hlavy a hlavně proč (aby viděla?). A taky jaká to byla autosedačka? Neptám se proto, že bych po takové toužila, přijde mi tvůj koment takový zvláštní, ne v tom, že bych ti nevěřila, ale přijde mi to asi jako…půjdu skákat bungee jumping a velikost gumy si dám jen tak odhadem…ty jsi skočila a náhodou to vyšlo…ovšem jako příklad mi to přijde teda nezodpovědné.

No nic, hlavně přeju všem šťastné cesty bez nehod, aby tu bezpečnost zkoumali jen odborníci a na nás zbyl jen ten pocit, že jsme dobře zainvestovaly - já to beru jako dost důležitou věc (btw. koukala jsem na ty crash testy a u některých sedaček je to fakt síla).

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.09 18:46

ja vubec nevim co mam za znacku a ted tam nejdu to studovat), ale byla delana po smeru, ne proti smeru, ano i takove vyrabeji, spis vyrabeli, nezodpovedne??? ze nemam jako vy vsechny??? nezodpovedne jsou ty, kteri deti nepoutaji. A stalo se to kdyz ji byly tri mesice, naraz ustala sedacka, ani se nehla a policajti rikali ze je skvela, tak si mysli co chces. Si vem jak ted skoro vsechny ty ultra drahe neprosly. Tak asi tak

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 29.10.09 18:47

Proti smeru jizdy by deti mely jezdit alespon do roka kvuli krcni pateri, pri narazu jim takhle hlavicka drzi oprena o sedacku, kdez to po smeru by doslo k prudkemu zaskubu a mohly by si zlomit vaz.
Jinak vajicka nejsou delana na poutani po smeru jizdy :roll: celkem stesti ze se pri nehode nic nestalo.
Pokud z vajicka couhaji jen nozicky tak to nevadi, dulezite je, aby neprecuhovala hlavicka. Pak jsou jeste ty sedacky 0-18kg, ktere se nejdrive poutaji proti smeru jako vajicko a pak se otoci po smeru cca od toho roka.
Sedacky 9-25kg (36) jsou od 9kg, ale musite brat v uvahu to, ze se daji pripoutat uz jen po smeru jizdy a tedy treba 5 mesicni ditko, ktere ma sice 9kg tam jeste nedavat. Daji se polohovat, takze sezeni zase neni az takova podminka, spis to riziko pro krni pater pri narazu, ale jinak je to samozrejme na kazdem, do jake sedacky a jak pripouta svoje dite.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 29.10.09 18:50

Anonymní dík za odpověď, přiznám se, že jsem netušila, že se takové vyrábějí/ly. Mě to prostě přijde jako horší varianta. A mrkni na ty crash testy, je to dost poučné :wink:

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 29.10.09 18:50

anonymni to uz musite mit opravdu archaicky vajicko pokud se ma poutat po smeru jizdy, takove sem jeste nevidela a taky sme meli teda u prvniho ditka starsi typ a nejde o to ze se sedacka ani nehla ale jestli si miminko nehlo tou hlavickou, mozna ste proste meli jen stesti, ja bych to rozhodne neriskovala

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.09 18:56

Tak jeste naposledy, nehla si hlavickou, mela takovy krunyr, ach jo tohle vysvetlovat.. A crash testy nemusim videt, uz mame klasickou, a za treti je pro me zase nepochopitelne davat deti do vajicek dopredu na sedadlo spolujezdce, tzv sedadlo smrti. To je sila. Tak hodne zdaru a jezdete opatrne, ma kamaradka bourala, a i kdyz mela dite v nejluxusnejsi sedacce, teda vajicku, tak bourala tak, ze misto, kde melo byt dite a nastesti nebylo v tu chvili, bylo zdemolovane, ze by samozrejme neprezilo vubec. Tak musime byt opatrniiiiiiiiiiii ahoooooj

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 29.10.09 19:05

Holky ted tak premyslim jak jezdila moje ted uz 7leta sestra ve vajcku.Pred tema 7rokama.Ja mam za to ze jezdila ve smeru jizdy. :oops: . Ale nejspis se pletu.

Kakika
Extra třída :D 14882 příspěvků 29.10.09 19:05

no, váhou to určo rozdělené není, to bychom mohli po směru jezdit tak na 6ti měsících, protože to už těch 9 kilo mít budeme :P Ale ten rok je asi rozumná doba. My máme vajíčko do 13ti kil a pak sedačku do asi 25 a i ta se dá přikurtovat jak po směru tak proti směru, takže to dobu řešit nemusím, ale právě kvůli té holčičce mě to začlo vrtat hlavou.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 29.10.09 19:08

kakiku ta holcicka mohla byt klidne starsi a mohla spat. :wink: znam 7kg dite ktere ma 1,5 roku

Kakika
Extra třída :D 14882 příspěvků 29.10.09 19:20

nespinkala, ale hrála si. Ale pravdou je, že mě i napadlo, že holčičky jsou drobnější a nemůžu to porovnávat s tím naším vele chlapákem :lol: , ale tak, jak si hrála s hračkami, připadla mi stejně neohrabaná jak Luky :oops: No, možná to bylo jen v ten moment a máš pravdu, že mohla být o dost strarší :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >