Od kdy jí dítě samo lžičkou?

Anonymni
15.10.07 07:51

Od kdy jí dítě samo lžičkou?

Ahojte, chtěla jsem se vás zeptat, od kdy jste dávaly dětičkám talířek s jídlem a lžičku, aby se krmily samy? Četla jsem v časopise, že už od 8 měsíců to dítě umí. My máme 10, ale vůbec se k tomu neblížíme. Když dám malé lžičku, obrátí ji a kouše do držátka. Misku hned převrací, tak máme přisávací, ale kousky jídla zmáčkne mezi prsty a hodí na zem a v kašičce se plácá prstíkama a otírá je o stolek. Je to v 10 měsících normální?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
15.10.07 08:12

Nevim teda jakou knizku mas, ale Standovi je 13.5mesice a jist lzickou vazne jeste neumi, a snahy o normalni najezeni ma az tedka (ale taky to podle toho vypada)… jinak tak od 11 mesicu jedl jidlo rukama (treba brambory s masem, nebo testoviny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26623
15.10.07 08:14

Maru jí více méně sám asi od roku a půl. V 10m mi to připadá taky nějak brzo. Třeba nějaký omyl :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
15.10.07 08:19

Te uklidnim-u nas v rijnu ted deti slavi rok a aani jedno neji samo lzickou-knizka mi prijde trosku pritazena za vlasy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.07 08:38

To jste mě uklidnily! Já už si říkala, jak je malá ve všem šikovná, ale v tomhle je kopyto. Taky mi to připadalo brzy, asi to byl opravdu omyl. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
7461
15.10.07 11:21

Ahoj, holky uz maji 13,5 mesice a jist lzickou samy??? Nesmysl! I kdyz je krmim ja, tak jsou jako cunatka, delaji u jidla blbinky. :wink: Maximalne jim dam prazdnou lzicku do ruky, aby si s ni hraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
15.10.07 11:59

Tak to jste mě pobavily :-) Syn bude mít 3 roky a po jídle bývá jako čuně dodnes … Nicméně nají se sám - asi tak od 2 let se dalo mluvit o tom, že víc skončilo v puse, než v blízkém i vzdálenějším okolí.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
15.10.07 12:33

Ahoj…taky jsem se pobavila :-DD male je ted 20m a cca mesic to teprva opravdu zkousime…a jak pise zubrice…blizke i vzdalene okoli to stale jisti!! :-DD tak krmeni zdar!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
15.10.07 13:47

Mohlo jít i o překlep :wink: . Většina dětí to asi jakž-takž umí, nebo se o to aspoň snaží, až kolem těch 18 měsíců. Je to určitě hodně individuální, ostatně jako všechno kolem dětí :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
15.10.07 14:46

:D :D ahojky, to jsem se taky pobavila, ony některé dětičky totiž ještě neumí ani sedět v dětské židličce :wink: :wink: :D :D

Jinak malý začal „trénovat“ až kolem 2 roku, teď má 28měsíců a krásně jí pouze jogurt (hustý-smetanový), někdy polévku a rozmačkané brambory s něčím a kompot …

Takže bych nešílela a nechala dítko, ať se přihlásí o lžičku samo :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
9867
15.10.07 14:53

Náhodou, Pepi jedla sama lčičkou od deseti měsíců - a fakt poměrně čistě, nebryndala víc než její tehdy dvouapůlletá sestra. Používala i vidličku na napichování nakrájeného jídla a běda, jak jsem se jí pokusila sama nakrmit - nijak jsem nad tím nejásala, doba jídla se nám hodně prodlužovala…

Teď jí je dva a čtvrt a sama jíst odmítá, snídaně obědy i večeře jsou pro nás fakt utrpení… A nejčastější věta u nás je: " Vezmi si tu lžíci do ruky a dej si jídlo do pusy „… A nejčastější odpověď? " Krmit! “

Takže autor té zmatené knihy mohl mít ve svém okolí nějakou Pepi - ovšem bez toho jejího současnéhozlenivění :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
15.10.07 15:11

Mému synovi je 15 měsíců a nějaké jídlo ho vůbec nezajímá. Ale prázdnou lžičku by taky nejraději okousal ze všech stran. Na to, aby se sám najedl, jsem mu lžičku ještě nedala a ani to neplánuji v brzké době zkoušet, protože pokud by se mu povedlo na ni jídlo nabrat, házel by to všude kolem a my máme v bytě koberce :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama