Od kdy mě vezmou do porodnice?

342
16.7.21 23:14

Od kdy mě vezmou do porodnice?

Co znamená, když mají na stránkách že mě vezmou v porodnici od 36 týdne? Ale že po domluvě je možné i dřív.. Znamená to, že když to na mě přijde např ve 34 týdnu tak že mě nevezmou? To asi ne,.. Že? Nějak tomu nerozumím.. :D dekuju za vysvětlení :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1222
16.7.21 23:17

Určitě Té neodmítnou, jen nejsou připraveni na předčasné narozené děti, takže vás pak pravděpodobně převezou jinam. Aspoň takhle mi to vysvětloval můj gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
16.7.21 23:19

@Oliverka28 jo, no tak to se mi ulevilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8076
16.7.21 23:27

Ještě mě napadlo, že to může být termín, od kdy přijímají rodičky do péče od obvodních gynekologů. Třeba moje doktorka předává až po termínu a rovnou do rizikové poradny, ale vím, že někde už na ty poslední kontroly chodí těhotné do nemocnice, kde pak chtějí rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4281
16.7.21 23:27

Ano přesně tak je to myšleno, jak píše @Oliverka28.
Sama jsem se registrovala v porodnici, kde bylo až od 36 týdne. Bylo to pravé proto, že nejsou připraveni na předčasné porody, nemají inkubátory a potřebné věci. V takovém případě by tě přijali a byla bys převezena na nejbližší nejvhodnější pracoviště pro dřívější porod. Kamarádka byla v týž nemocnici a rodila 35+5 a tu si tam nechali, jelikož bylo shledáno, že to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20887
16.7.21 23:49
@Krista 1 píše:
Co znamená, když mají na stránkách že mě vezmou v porodnici od 36 týdne? Ale že po domluvě je možné i dřív.. Znamená to, že když to na mě přijde např ve 34 týdnu tak že mě nevezmou? To asi ne,.. Že? Nějak tomu nerozumím.. :D dekuju za vysvětlení :oops:

pokud to stihnou povezou tě jinam neumí se o dítě postarat, popřípadě zajistí převoz dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20887
16.7.21 23:51
@Martha03 píše:
Ano přesně tak je to myšleno, jak píše @Oliverka28.
Sama jsem se registrovala v porodnici, kde bylo až od 36 týdne. Bylo to pravé proto, že nejsou připraveni na předčasné porody, nemají inkubátory a potřebné věci. V takovém případě by tě přijali a byla bys převezena na nejbližší nejvhodnější pracoviště pro dřívější porod. Kamarádka byla v týž nemocnici a rodila 35+5 a tu si tam nechali, jelikož bylo shledáno, že to bude ok.

mě takhle poslali jinam kvůli třem dnům, ale jí byla fakt extrémně riziková

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
16.7.21 23:57

Děkuju za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 03:14

A tak určitě :P

• Citovat
  • Nahlásit
1
21.7.21 07:55

Z porodnice te nevyhodi i kdybys rodila ve 30tt.Mela jsem tp 3.3., 19.2.me gynekolog preposlal do porodnice (patek) a mala se zacala ozyvat 21.2.(nedele).Nakonec se narodila v pondeli akutnim cisarem a putovala do inkubatoru jen na vyzivu. Nevim, jak to maji v jinych porodnicich, ale v Kyjove inkubatory maji. Kdyby slo o akutku (resuscitace miminka, problemy s dychanim) prevezou ji do Brna, kde na to maji techniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat