Od kdy miminko reaguje na zavoláni?

14.2.20 20:50

Od kdy miminko reaguje na zavoláni?

Ahoj holky, mám 4 měsíčního syna, který se narodil v 36tt. Kdy tak miminko začne reagovat na váš hlas? Když na něj zavolám vůbec nereaguje a neotočí se.. chci to probrat s doktorkou ke které jdeme příští týden, ale taky by mě zajímalo jestli jste to někdo taky pozoroval u svého miminka nebo kdy tak začalo reagovat. Předem děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.2.20 20:56

Syn 2a půl měsíce se za hlasem občas otočí občas nereaguje. Ale spíše ano, nereaguje jen když je unavený nebo zakoukaný např. na obrázek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
14.2.20 21:00

Ty jo to je dotaz, fakt musím hodně přemýšlet kdy to bylo a to mám ročního syna :lol: jak bych řekla, že tak třetí měsíc, ale ne na každé zavolání, mluvení. On teda nereaguje většinou ani teď, že by na zavolání přišel, přijde jen když chce :lol: to je úplně stejné jako když mu řeknu ať mě dá pusu, tak mi ji nedá :lol: a ano slyší, vývoj má normální. :D asi bych byla v klidu ;) spíš sleduj jestli se otočí za zvukem nějakým výraznějším, jestli ti jde teda o sluch ;) já si tohle třeba hlídala, pač máme hluchotu v rodině. Ale stoprocentně jistá, že dobře slyší jsem si až tak od 11 měsíců, kdy když řeknu ať najde třeba knihu, traktor tak jde za tou konkrétní hračkou.

Příspěvek upraven 14.02.20 v 21:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 21:00

@Sabina123amy děkuji za odpověď.. jsem z toho nervózní celkem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 21:03

@anavi13 děkuji moc.. no když jsem hrkala krabičkou s léky, tak se otočil, ale když nějakou hračkou co méně rachotila, tak ne.. no právě mám strach aby dobře slyšel, protože kamarádka mi říkala, že už by se dávno měl otáčet a reagovat na zvuky, takže jsem z toho neklidná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3424
14.2.20 21:06

Mam pulrocni a na muj hlas totalne prdi. Zato kdyz přijde syn a dělá divný zvuky, může se uchechtat a hlavu za ním vytaci, div se neukrouti. Pokud ti jde o sluch, zkoušej spíš různé zvuky domácnosti než hlas. Pokud ti jde přímo o hlas, tak bych řekla, že je ještě čas. Prostřední syn se ma zavolání otočil až před druhým rokem, ale to je dost extrém už. Každopádně je snad zdravý, takže když Teď na mě půlroční dcera nereaguje, jsem naprosto v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
14.2.20 21:07

@Jančadáda jestli se otočí hlavičkou na hrající hračkou tak bych byla klidná. Možná spíš, nestačí třeba hlavičku na jednu stranu? Syn měl predilekci hlavičky a prostě na tu jednu stranu ji moc otáčet nechtěl ani za zvukem. Museli jsme cvičit. Měl to opravdu hodně, už se mi začínala deformovat i hlavička. Ale upřímně syn od začátku byl prostě takový tvrdohlavé dítě a dobře ho motivovat i na hrající hračku byl problém :lol: doktorky se zeptej, za to nic nedáš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 21:10

Nechci strašit a doufám že je tvoje dítko v pořádku, ale určitě to řekni lékaři ať to vyšetří, nám se syn také neotacel za zvukem, nebavili ho zvukové hračky, byl hodně všímavý. Bohužel v 6 měsících nám diagnostikovali úplnou hluchotu… Doteď nevíme proč, genetika vysla negativně, ATB v těhotenství žádné, narodil se jen o týden dřív, ale s hezkou váhou, nikdy neměl žádný zánět a přesto hluchota. A jsem strašně ráda, že na to přišli velmi brzy, ve 13 měsících byl oboustranné implantovaný a teď po půl roce poznává zvuky, začíná rozumět slovum a začíná říkat slabiky a to díky tomu, že jsme přišli včas. Samozřejmě děti jsou někdy flegmatici a nějaký zvuk je nerozrusi. Nebo prostě potřebují víc času na otáčení za zvukem. Měřili vám otoakusticke emise?

• Nahlásit
  • Citovat
14.2.20 21:10

@chaela děkuji určitě to zkusím :) jde mi o ten sluch právě, protože mě kamarádky vystrašila otázkou zda není hluchej když se neotáčí, takže to teď furt sleduju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 21:13
@Anonymní píše:
Nechci strašit a doufám že je tvoje dítko v pořádku, ale určitě to řekni lékaři ať to vyšetří, nám se syn také neotacel za zvukem, nebavili ho zvukové hračky, byl hodně všímavý. Bohužel v 6 měsících nám diagnostikovali úplnou hluchotu… Doteď nevíme proč, genetika vysla negativně, ATB v těhotenství žádné, narodil se jen o týden dřív, ale s hezkou váhou, nikdy neměl žádný zánět a přesto hluchota. A jsem strašně ráda, že na to přišli velmi brzy, ve 13 měsících byl oboustranné implantovaný a teď po půl roce poznává zvuky, začíná rozumět slovum a začíná říkat slabiky a to díky tomu, že jsme přišli včas. Samozřejmě děti jsou někdy flegmatici a nějaký zvuk je nerozrusi. Nebo prostě potřebují víc času na otáčení za zvukem. Měřili vám otoakusticke emise?

Jejda tak to je mi líto.. nikdy jsme na žádném vyšetření nebyli.. jen v porodnici taková ta vyšetření, které dělají každému miminku.. no budu to teď pozorovat a zkoušet nejrůznější zvuky a uvidíme.. a děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 21:14

@anavi13 no podle mě je furt na něco zahleděný a vůbec nevnímá, ale jinak hlavičkou točí na všechny strany a velice často :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
14.2.20 21:15

@Jančadáda sleduj fakt ty zvuky v domácnosti, když něco bouchne, vysáváš, zaštěká pes. Na toho psa třeba syn reagoval hodně brzy. Máme psa venku a nebyla zvyklá na pláč miminka, takže při každém zaplakání štěkala. Hodně brzy bylo vidět, že když začala štěkat tak se syn zarazil a poslouchal ;) jestli byl narozený o měsíc dříve, tak mu jsou teoreticky jen tři měsíce k tomu je třeba taky přihlédnout. V rodině máme úplnou hluchotu u dítěte a přišlo se na to až skoro ve dvou letech, prostě to nebylo poznat :nevim: zanedbané určitě nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 21:20

@anavi13 akorát teď byl vzhůru na krmení, tak jsem to hned zkusila :D vzala jsem hrnec a vařečku a lehce stím bouchla a lekl se ta až se rozplakal, takže jsem v klidu :D :D a na to zavolání uvidíme kdy začne reagovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
14.2.20 21:22
@Anonymní píše:
Nechci strašit a doufám že je tvoje dítko v pořádku, ale určitě to řekni lékaři ať to vyšetří, nám se syn také neotacel za zvukem, nebavili ho zvukové hračky, byl hodně všímavý. Bohužel v 6 měsících nám diagnostikovali úplnou hluchotu… Doteď nevíme proč, genetika vysla negativně, ATB v těhotenství žádné, narodil se jen o týden dřív, ale s hezkou váhou, nikdy neměl žádný zánět a přesto hluchota. A jsem strašně ráda, že na to přišli velmi brzy, ve 13 měsících byl oboustranné implantovaný a teď po půl roce poznává zvuky, začíná rozumět slovum a začíná říkat slabiky a to díky tomu, že jsme přišli včas. Samozřejmě děti jsou někdy flegmatici a nějaký zvuk je nerozrusi. Nebo prostě potřebují víc času na otáčení za zvukem. Měřili vám otoakusticke emise?

My byli teď na genetickém vyšetření páru, kvůli dalšímu potratu a k té hluchotě mi bylo řečeno, že těch genů je strašně moc, takže předpokládám, že nelze vše vyšetřit, aspoň takto jsem ho pochopila. Hlavní je, že jste na to přišli brzy. Přeji dítěti plnohodnotný život :hug: nakonec nám testy na hluchotu ani nedělali, je fakt, že by to nebyl důvod k samovolnému potratu plodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
14.2.20 21:23

@Jančadáda na zavolání to bude trvat, kolikrát to na syna zkouším a nic. Myslím, že na jméno ještě nedošel nikdy, ale když zavolám, že mu dám křupku tak je u mě hned :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama