Od kdy mohu nosit kojence na turistiku v nosítku např. Deuter III

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alpaka111
Nováček 2 příspěvky 12.08.18 13:38
Od kdy mohu nosit kojence na turistiku v nositku napr.Deuter III

Ahoj všechny sportovně založené maminy :) Od kdy můžeme s manzelem nosit mimino na turistické pochody po horách v nositku dělané přímo na turistiku například od firmy Deuter tu nejvyšší radu tkaze Deuter III.
Teď je malému 2.mesice.

Díky moc všem za info. :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineYukii
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 12.08.18 13:45

V krosně by mělo být dítě až v okamžiku, kdy má 100% zpevněná záda a dokáže samo sedět. Tipuju tak 10.-12.měsíc, záleží na šikovnosti dítěte.
Pokud chceš nosit dřív, tak jedině šátek, nebo správné ergonomické nosítko, jinak budou šíleně trpět záda.

Ivčis
Závislačka 3969 příspěvků 12.08.18 13:47

Už ho máte doma? Tohle bych já nechtěla, není to ideální poloha pro nošené dítě ani pro nosícího. Zkuste mrknout na Kibi nebo Manduku a jím podobné, ergonomické jak pro vás tak pro prtě.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 3052 příspěvků 12.08.18 13:51

Až bude samostatně sedět… Což bude tak za půl roku, klidně i dele.
Já teda nosila v šátku, pak v Kibi, těžiště je v lepší poloze. Běžně jsem nosila 1,5 roční dítě na zádech 2-3h v kuse, než se vyspalo.
Když jsem nosila na zádech, měla jsem onbag, v něm všechno potřebné.

beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 12.08.18 14:04

Jak pisou holky, az bude sedet. Ja teda i vetsi dite radeji nosila v ergu, minimalne dokud mi tam usinal…jednou jsem mela pujcenou krosnu na vyzkouseni a.kdyz tam maly usnul, tak se uplne blbe sesunul a klimbala mu v tom hlava…mozna to teda slo nejak lip nastavit, ale radeji jsem se vratila k ergu

vjerunqa
Závislačka 3178 příspěvků 12.08.18 14:17

@Alpaka111 Ahoj, v šátku či ergonomickém nosítku můžete nosit od narození. V krosně až dítko bude samostatně sedět, ale ani tehdy to nebude pohodlné ani pro jednoho z Vás.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 12.08.18 14:22

V krosně bych nenosila nikdy, je to nepohodlné a nevhodné pro záda dítěte i nosiče. Na chviličku nejdřív až bude samo sedět, ale stejně takhle malé vám tam bude usinat a na to je krosna naprosto nevhodná, sama uvidíš jak tam bude chudák dítě zhroucené s křivými zády.

Kupte ergo nosítko a můžete nosit hned (třeba Storchenwiege) nebo za měsíc dva můžete koupit Kibi nebo Manducu (ale za mě nic moc) nebo nejlíp nosítko šité že šátku (nebo neváže se, má přezky) tedy MoniLu, Andala, Lenka, Donkey, Veka… atd. Přidej se na fb do Nosíme deti.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2365 příspěvků 12.08.18 14:39

Taky se pridam, krosnu mame Osprey a dali jsme do ni obe deti az kdyz sedely uz nejakou dobu pevne, kluka (naroz.v cervnu) na jare v 9, 10 mes.cca a holku zarijovou jsme zatim jen na chvili zkusili taky v tech 10 mesicich, sedli si kolem 8 mes.oba. Na hodku dve v pohode, mame se striskou a o tu se dite taky muze oprit hlavickou, plus to ma mekkou operku na bradu, je docela vychytana musim rict. Ale to Deuter urco taky ;) Od 3 mes.nosim malou v Becu, ono ma teda i novorozenec. vlozku, ale nez mi to kamaradka privezla, uz jsme ji ani nepotrebovali. Na kluka jsme koupili Cybex, co byl taky od narozeni s moznosti polohy vleze, ale moc v tom byt nechtel, byl spíš kocarovej. V krosne se libilo obema,ze mají rozhled, ale samozřejmě je v tom nejde zas tahat pul dne.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1208 příspěvků 12.08.18 15:57

Mala ma 13 mesicu a nosime ji v manduce asi od 3 mesicu. Ted uz je celkem velka, tak do Alp zkusime pujcit krosnu a uvidime. Manduca se osvedcila hodne

pet p
Stálice 100 příspěvků 12.08.18 17:27

Používala jsem nejdřív šátek, pak nosítko Kibi (výborné) a teprve další krok byla krosnička (konkrétně máme Panda Corazon a spokojenost). Do krosničky bych dávala až třeba od roku nebo roku a půl. Je to prostě jiný posez a ta ergnonomická nosítka jsou podle mě menším dětem daleko pohodlnější.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12.08.18 20:01

Ta krosnicka je spis na poponaseni už chodiciho batolete. Na noseni miminka vhodna není.

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 13.08.18 09:10

V krosně to není vhodné nikdy. Je spousta ergonomických nosítek, hodně jich je vhodných až od 4 měsíců ale i dříve. Mrkněte na značky Kibi, LennyLamb, Tula, Manduca, Fidela, MoniLu… Určitě vyberete a uvidíte, že je to pro oba pohodlnější (krosny jsou i bez dítěte strašně těžké!). Doporučuju fb skupinu Nosíme děti

Alpaka111
Nováček 2 příspěvky 13.08.18 09:17
Ergobaby Omni

Děkuji moc vsem za příspěvky..pomohli :) A co třeba Ergo baby Omni ??tu nejnovější radu?

pet p
Stálice 100 příspěvků 13.08.18 13:17

@VeruKol Není vůbec pravda, že krosny jsou i bez dítěte strašně těžké. Samozřejmě, že jsou těžší než ergonomická nosítka, ale říct, že jsou „strašně těžké“ - nevím, no, to skoro vypadá, jako bys tu krosnu neměla nikdy na zádech anebo měla, ale nějaký hooodně starý typ. A nesouhlasím ani s tím, že v krosně není nošení vhodné nikdy. Co je pode tebe na krosně nevhodné např. pro 1,5 roční nebo 2 leté dítě?

Marselkal
Stálice 53 příspěvků 14.08.18 01:22

@pet p Třeba to, že dítě se tam kymácí ze strany na stranu, často visí za rozkrok, když usnou jsou tam zborceny a zkrouceny jako paragraf. Je to i nebezpečné z důvodu stability. Každý pohyb dítěte změní těžiště a rodič musí neustále vyrovnávat. Takže se může stát, že dospělí spadne přímo na dítě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >