Od kdy může dítě jezdit na koni?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sasanka145
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 07.10.14 21:43
Od kdy může dítě jezdit na koni

Ráda bych naučila syna jezdit na koni. Možnosti máme, ale nejsem si moc jistá od jakého roku. Je mi jasné, že až začne chodit, ale který rok si myslíte, že by byl ideální. Abych to moc neuspěchala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.10.14 21:48

Moje dítě poprvé leželo na břiše koni, když jí bylo 6 měsíců, úžasně jí to posilovalo svaly.
A na koně sedává od roka. Do té doby na něm ležela. Ale nejezdí sama, sedává se ségrou, bez sedla. Je jí dva a třičtvrtě. Starší začala ve čtyřech letech.

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 07.10.14 21:49

Naše holčička jezdila se školkou asi od 2,5 let..

sasanka145
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 07.10.14 21:54

A to vám děti jezdily normálně na velkém koni? Kousek od nás je profesionální stáj s trenérem. Měly by tam být podle toho i vychovaní koně. Přemýšlela jsem o ježdění na poníkovi. Nebo jezdit sama a vzít ho s sebou do sedla a posadit ho před sebe. Ale nějak v tomhle tápám. Nechci, aby se bál. Víte třeba o někom, komu by dítě začalo takhle jezdit pod dohledem trenéra?

Duckula
Generální žvanilka 24941 příspěvků 07.10.14 21:54

@sasanka145 starší dceru sem učila od tří let, byla už schopná pochopit, že nesmí seskočit z koně, jak dát končetiny, jak se chovat. Teď mám dceru rok a půl a je to jen vození a seznamování s koněm, mám strach že seskočí, absolutně nemá pud sebezáchovy, má ráda výzvy.
Záleží co chceš, učit jezdit, nebo vozit dítě. Záleží hlavně na jeho charakteru, co je schopen akceptovat. Záleží jestli máš vhodnéo poníka, nebo velkého koně.

Duckula
Generální žvanilka 24941 příspěvků 07.10.14 21:56

@sasanka145 vím, a viděla sem jezdit děti pod dohledem trenéra až po třetím roce, dřív ne, možná má někdo jiné zkušenosti.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.10.14 21:58

@sasanka145 pod vedením trenéra nevím, já asi nejdřív po čtvrtém roce. Do té doby jen jezdí, učí se sedět.

sasanka145
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 07.10.14 21:59

@Duckula Uvažujem o koupi poníka, ale nechci, aby tu několik let jen stál. On je roční a než do něj psychicky i fyzicky doroste. Chtěla bych ho učit jezdit, jenže myslím si, že už jen to seznámení a svezení se je důležitý. Koně si můžu půjčit a vzít to do svých rukou. Otázka je jak dlouho vydrží sedět na koni (se mnou nebo beze mě) než se rozbrečí, že se chce dolů? On je odvážnej, nechodí, ale moc se nebojí.

sasanka145
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 07.10.14 22:01

@terinka4444 Právě jsem koukala na fotky bývalé spolužačky. Dceři koupila poníka, ještě nechodí do školy a už jezdí na lonži i ve cvalu. Je mi jasné, že ji trénují a sama s koněm nikam nejde. Nechci se s nima srovnávat a začít hned taky.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.10.14 22:10

To dítě za rok bude jezdit ve cvalu na lonži, naše malá za rok stála na koni v kroku a dělala holubičku. Cval na lonži není o vedení koně, nemají nohy na to, aby toho koně dokáazaly vést. Náš kůň je cvičený na naší malou, reaguje v případě potřeby reagovat na ústní povely, když je bez lonže.
Nevím, naše tříletá zvládne tak 10 minut, naše osmiletá zvládne intenzivního tréninku 30minut max, pak už nezvládá.

sasanka145
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 07.10.14 22:15

@terinka4444 Povely jí asi dává ten, kdo ji trénuje. Takovou rychlost v ježdění neočekávám, hlavně aby ho to bavilo a občas se ze začátku projel. Takže pár minut stačí. To je dobrý vědět. Jezdí ti děti na velkém koni nebo na poníkovi? Ono shánět hodného a klidného poníka je asi fuška. Budu pak možná ráda i za toho školního koně.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.10.14 22:18

Na velkém koni, velkém jako kráva :mrgreen: náš trenér nemá rád to poníkovské období, já tomu prd rozumím, takže veškerá moudra mám od trenéra, který se už léta jeví, že tomu rozumí, prý jízda naponíkovi je jiná než na koni, že pak s přechodem na koně mají pro koně špatné návyky :nevim: takže na koni, velkém koni :mrgreen:

Duckula
Generální žvanilka 24941 příspěvků 07.10.14 22:22
@sasanka145 píše:
@Duckula Uvažujem o koupi poníka, ale nechci, aby tu několik let jen stál. On je roční a než do něj psychicky i fyzicky doroste. Chtěla bych ho učit jezdit, jenže myslím si, že už jen to seznámení a svezení se je důležitý. Koně si můžu půjčit a vzít to do svých rukou. Otázka je jak dlouho vydrží sedět na koni (se mnou nebo beze mě) než se rozbrečí, že se chce dolů? On je odvážnej, nechodí, ale moc se nebojí.

Kačenka dá v roce a půl tak deset minut, ae ona je neposeda. Když si koupíš poníka, musí ho pro to dítě někdo jezdit, ae to víš. Jako prvně bych ho posadila s tebou, pak samotného, se sedlem i bez (ono jak nemá oporu je to hned jiné) a zkus odhadnout jak se mu to bude jevit. I tříleťáka sem viděla zvládat dýl jak deset minut, čtyřleté jezdeckou hodinu, tedy 45 minut tréninku upraveného pro něj. Fakt záleží na dítěti, to se taky vyvíjí, nezbývá ti než odhad.
Pro pobavení posílám fotku :D
(kobyla má přes 180)

Duckula
Generální žvanilka 24941 příspěvků 07.10.14 22:23

@terinka4444 irský tinker je vhodný a je super :palec:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.10.14 22:32

Naše Ginger, ale nekoukejte na to, že Kamila nemá helmu a vestu :zed: byl s nimi manžel a prý nechtěla :cert: vysvětleno to dostal řádně :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

(Ne)jezte vejce, (ne)jsou zdravá: Odborníci se zase přou o to, zda škodí, nebo ne

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i tradiční extra nálož vajec, která jsou... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >