Od kdy můžu dát miminku vodu z kohoutku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 298 příspěvků 22.11.18 13:57
od kdy můžu dát miminku vodu z kohoutku?

Ahoj, kdy jste začaly miminkům dávat na pití normální vodu z kohoutku? a do kdy jste ji případně převařovaly? děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 4 inzeráty 22.11.18 13:59

Do roka se ma davat kojenecka,do pul roku prevarovat,od pul roku jsem jen ohrivala na teplotu,kterou jsem potrebovala ;) ovsem my mame hodne tvrdou vodu,takze davame kojeneckou vodu i nadale,ale na jare budeme delat upravnu vody,takze pak uz bude mala pit taky kohoutkovou :)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 22.11.18 14:01

Dávám ji od 4.mesice, kdy jsem zavedla příkrmy, od asi 8. ji ani nepřevařuji. Kojenecké vodě nevěřím.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 22.11.18 14:22

Chce znat parametry vody. Mmch. limity pro pitnou vodu musi splnovat studena voda. Tepla je brana jako uzitkova:)

Michaol
Povídálka 28 příspěvků 22.11.18 14:22

Kojeneckou jsem vubec nepoužila. Prevarenou z kohoutku do cca 6 mesicu a pak obcas jen ohratou a od 9 mesicu jen ohratou…

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 22.11.18 14:33

Já dávala jen kohoutkovou, asi do půl roku převařenou, pak už ani to nee.

hani28
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 22.11.18 14:35

@Twixinka
„ma se davat“, ale kdo to rika? Reklama? V zahranici ani snad nic takoveho neexistuje, aspon v Anglii ne, a od narozeni jsme davali kohoutkovou, cca do roka prevarenou, pak uz ne.

Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 22.11.18 14:35

Záleží jaké máte složení vody. My máme třeba špatné složení vody, všichni pije přefiltrovanou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 14:41

Je potřeba obrátit se na místní vodárnu o výpis hodnot a porovnat s limity pro kojeneckou vodu (vyhlášku najdeš na netu nebo ti ji poskytnou ve vodárně) a podle toho se zařídit. Kvůli příp. bakteriální kontaminaci převařovat, i kdyby byla jinak vhodná.
Kojenecká je s otazníkem kvůli plastovým lahvím. V zahraničí se dají koupit ve skle, u nás ne.

Popokatepetla
Závislačka 3189 příspěvků 22.11.18 14:43

Kojeneckou v lahvích jsem nekupovala nikdy, nevěřím ji (skladují to kdoví kde kdoví jak dlouho) a máme kvalitní kohoutkovou. Převařovala jsem asi do půl roku.

pocker
Kecalka 120 příspěvků 22.11.18 14:49

U nás je hodně tvrdá voda, tak převařuji kojeneckou vodu ročnímu na čaj a kaši. Ale když mu vařím oběd, tak normálně kohoutkovou používám na vaření.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 22.11.18 14:56

Voda z kohoutku má vyšší obsah dusíkatých látek, což malými miminům vadí. Proto musí být kojenecká. V balených vodách zase bují různé bakterie, tudíž nejlépe převařit. Teď myslím těm malým kojencům, později už si s tím organismus poradí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63713 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 15:25

@Reflex Což je otázkou, na co a od kdy se používá, pokud jen na pití, tak bych to neřešila, neb jednak takové dítě bývá skoro do půl roka výhradně kojené a pak už mu dusíkaté látky až tak nevadí a moc toho nevypije. Naopak pokud bych měla dítko na UM, tak tam určitě kojeneckou, nebo tedy mít rozbor, že mi z kohoutku teče kojenecká.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 22.11.18 15:42

@j.a.n.i1 Přesně, řeší se to hlavně u umělého mléka, potom už bych to nehrotila. Kojené děti jsou navíc kojené většinou o dost déle než do půl roka, tak mají tekutiny přefiltrované. :)

lucynka25
Echt Kelišová 7930 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 15:43

Já dávala u obou holek od půl roku kojeneckou vodu (obě byly kojené, takže dřív jsem nedávala nic), kouhoutkovou zatím dávám dcerce 15.měsíců převařenou ve formě čaje, když jí dám vodu na pití, dávám ještě kojeneckou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >