Reklama

Od kdy na rizikové těhotenství kvůli práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 10:01
Od kdy na rizikové těhotenství kvůli práci?

Ahojda všem :) můžu se prosím zeptat od kdy se chodí na rizikové těhotenství ohledně práce? Nebo co to pro mě bude v práci znamenat, zda mě přehradi jinam nebo jak to vůbec probíhá? Gynekolozka mi právě říkala, že až budu těhotná určitě budu mít rizikové. To že jsem těhotná vím tři dny :srdce: :srdce: jsem moc šťastná :) Jelikož jsem údajně děti ani mít nemohla, nebo spíše jen zázrakem a ten se stal, pracuji ve strojírenské firmě, kde celý den 8 hodin stojím, a tahám těžké plechy, z nerezu, či železa, někdy váží i tolik, že takovou hmotnost nemůžeme dělat ani ve dvou lidech a přesto se s tím taháme, například dnes to jsou díly které mají 56 kilo.. navíc to je i na hale kde svari svareci. Takže ovzduší je také příšerné.. :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5416 příspěvků 9 inzerátů 10.05.18 10:05

Pokud budeš potřebovat klidový režim tak okamžitě. A jestli zvládneš chodit do práce, musí tě zaměstnavatel přeřadit na jinou práci.

Uživatel je onlineewes
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 10.05.18 10:15

Myslim, ze je to jinak. V praci oznami tehotenstvi a zamestnavatel by ji mel prelozit na jinou praci, ktera je pro tehotne vhodna, pokud takovou nema, mela by zustat doma za 100% platu doma.
Pokud pujde na rizikove (nemocenskou) je omezena jak financne, tak vychazkami!
A pres leto je to opravdu opruz. Vychazky jsou pres den kdyz je vedro a vecer uz jit nikam nemuze…
Pozor na to, je dobre si zhistit jak presne to je
Je dane jaka prace je pro tehotne nevhodna a podle toho se potom uvidi co dal…

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2032 příspěvků 10.05.18 10:17

Dojdi si co nejdriv k dr a v praci pozadej o prerazeni. Musi te preradit, pokud jsi schopna do prace chodit. Pokud mas mit uplne klidovy rezim dle dr, tak ti da neschopenku ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 10.05.18 10:27
@Anonymní píše:
Ahojda všem :) můžu se prosím zeptat od kdy se chodí na rizikové těhotenství ohledně práce? Nebo co to pro mě bude v práci znamenat, zda mě přehradi jinam nebo jak to vůbec probíhá? Gynekolozka mi právě říkala, že až budu těhotná určitě budu mít rizikové. To že jsem těhotná vím tři dny :srdce: :srdce: jsem moc šťastná :) Jelikož jsem údajně děti ani mít nemohla, nebo spíše jen zázrakem a ten se stal, pracuji ve strojírenské firmě, kde celý den 8 hodin stojím, a tahám těžké plechy, z nerezu, či železa, někdy váží i tolik, že takovou hmotnost nemůžeme dělat ani ve dvou lidech a přesto se s tím taháme, například dnes to jsou díly které mají 56 kilo.. navíc to je i na hale kde svari svareci. Takže ovzduší je také příšerné.. :?

nech si potvrdit těhotenství od dr, pak ihned do práce a zažádej o práci vhodnou pro těhotnou, pokud nemají, zůstaneš doma na 100 % platu a nemusíš padnout dolu na nemocenskou, nebudou Tě omezovat vycházky, takže tak..

Uživatel je onlineApaji
Kelišová 5343 příspěvků 10.05.18 10:29

Zaměstnavatel musí přeřadit na pozici vhodnou pro těhotné. Pokud takovou pozici nenajde, je žena doma při 100% svého platu a není omezena vycházkami. Je třeba znát svá práva.

PN se pro těhotné často zneužívá, kontroly tedy mají pifku (a já se ani nedivím), žena je doma za směšný příjem, omezena vycházkami (potom jsou tady diskuze ve smyslu: „chci se vdávat, vycházky mi na to nestačí“, „chceme na dovolenou a já mám PN“, „chceme na víkend na chalupu, jak to udělat?“, „chceme týden cestovat po památkách, co s PN?“…atd., atd., atd.).

Buď jsi schopna práce vhodné pro těhotné, nebo nikoliv. V prvním případě je PN falešná a neoprávněná a opruz s vycházkami a málem peněz je to nejmenší. Ve druhém případě je PN samozřejmě oprávněná a žena sama je určitě ráda, že může odpočívat a dané vycházky ji úplně stačí (často je ani nevyužije).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:05

Aha, no u v mě v práci bude problém s tím, že to je strojírenská firma, a budu poclouchat řeči co bys to nemohla dělat, je to lehký, jednoduchý atd.. Přitom tady to obejít asi stejně nejde, tahání těžkých věci atd, samozřejmě že najde něco co pro mě vhodné je.. Jen tak mi 100 procent platit nebudou.. To bude asi spíše na mě jestli to riziko podstoupím a stejně budu na dílnách kde se sváři a sem tam zvednu něco těžkého.. Nebo zda budu na té nějaké neschopence a omezením.. Poradím se s doktorkou.. Pro zaměstnavatele není přednost zdraví dítěte ten to nebude brát tak jako já.. Já když jsem se dnes proti světlu dívala co jde od svářečky toho hnusneho kouře.. Tak mě to úplně děsí, co jen dychame..

lachtanice86
Kelišová 5748 příspěvků 10.05.18 11:27

Určitě si @Monika297. Psala jsem ti to již včera. Pokud budeš mít zdravotní komplikace tak jdi na rizikovku hned. Ale to co píšeš nejsou zdravotní komplikace, tudíž pn je zbytečná. Omezující vycházky a příjdeš o spoustu peněz. 22.5 jdeš na kontrolu, nech si vystavit potvrzení o těhotenství, oznam to v práci a oni tě MUSÍ přeřadit na práci vhodnou pro těhotné. Pokud ji nemají mají tě nechat doma za 100% platu. Doporučuji si nastudovat zákoník práce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:27

Nebo když by pro mě něco našli, musím pracovat celých 8 hodin? Musím si vše nejdříve zjistit..

lachtanice86
Kelišová 5748 příspěvků 10.05.18 11:29
@Anonymní píše:
Nebo když by pro mě něco našli, musím pracovat celých 8 hodin? Musím si vše nejdříve zjistit..

Proč by si nepracovala 8hodin? Těhotenství není nemoc. A já chodím do práce normálně.

mroe
Extra třída :D 14248 příspěvků 10.05.18 12:04
@Anonymní píše:
Aha, no u v mě v práci bude problém s tím, že to je strojírenská firma, a budu poclouchat řeči co bys to nemohla dělat, je to lehký, jednoduchý atd.. Přitom tady to obejít asi stejně nejde, tahání těžkých věci atd, samozřejmě že najde něco co pro mě vhodné je.. Jen tak mi 100 procent platit nebudou.. To bude asi spíše na mě jestli to riziko podstoupím a stejně budu na dílnách kde se sváři a sem tam zvednu něco těžkého.. Nebo zda budu na té nějaké neschopence a omezením.. Poradím se s doktorkou.. Pro zaměstnavatele není přednost zdraví dítěte ten to nebude brát tak jako já.. Já když jsem se dnes proti světlu dívala co jde od svářečky toho hnusneho kouře.. Tak mě to úplně děsí, co jen dychame..

Pozadej o prerazeni pisemne, nemusíš pak nic poslouchat a oni te preradit MUSI.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 10.05.18 12:09

@lachtanice86 Pokud je těhotenství rizikové tak to nějakým způsobem tu ženu omezuje..že to není nemoc jako taková už snad každý ví…nevím proč se ta věta pořád omílá…že t není nemoc! zakladatelka píše že jí Dr řekla že její těhotenství bude rizikové…pokud máš rizikové těhotenství ty tak nechápu že do práce chodíš…

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5157 příspěvků 10.05.18 12:20
@Anonymní píše:

Podle zákoníku práce můžeš zaměstnavatele požádat i o zkrácení pracovní doby. Musí ti vyhovět, pokud mu nebrání vážné provozní důvody. Ale to případné zkrácení pracovní doby už se samozřejmě odrazí na financích.

lachtanice86
Kelišová 5748 příspěvků 10.05.18 12:38

@Annabela11 není to nemoc, je to jiný stav. U toho co píše je přeci zbytečné jít na pn když by byla omezena mnohem více než musí. Finančně i vycházky. Když ji musí v práci preradit jinam. A nemá žádné problémy. A nevím kde si vzala že mám riziko tak si laskavě přestaň něco domýšlet.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 10.05.18 12:58

@lachtanice86 Zakladatelka píše že bude mít rizikové těhotenství…ty píšeš že to není nemoc že ty do práce normálně chodíš…je rozdíl mezi normálním těhotenstvím a rizikovým…pokud jsi napsala že také chodíš do práce tak z toho odvozují že máš také rizikové…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama