Od kdy používat dospěláckou kosmetiku?

Anonymní
8.5.21 17:41

Od kdy používat “dospěláckou” kosmetiku?

Zdravím, potřebovala bych poradit. Můj syn má 9 let a už se cítí velký na takovou tu dětskou kosmetiku (např. typu Saubar). Mám dotaz - můžeme už začít používat klasické produkty pro dospělé (sprcháč, šampon, zubní pasta…)? Mockrát děkuji za radu. A omlouvám se za anonym, je mi to trapné 😅

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14959
8.5.21 17:47

Ty jo, dětskou kosmetiku jsem dětem přestala kupovat tak ve třech letech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 17:52

@nozu Ja si právě moc nevím rady v tomto období, cca do dvou let jsem kupovala vyloženě miminkovské věci, a pak už ty dětské no. Dceři 6 let je kupuju doteď (princeznovské atd), ale na druhou stranu uznávám ze syn už se s medvídkovým šampionem asi cítí blbě. I když zase dospělá to není… Navíc to vidí u táty a chtěl by taky, ale já nevím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14959
8.5.21 17:54

Prosím tě klidně mu kup normální kosmetiku. Pokud řešíš složení, tak třeba nějakou bio. Já v tomto věku přidanou hodnotu v dětských produktech fakt nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 17:57

@nozu asi máš pravdu. U šamponu a sprcháče určitě, ale váhám třeba u věcí na zuby…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16972
8.5.21 18:01

Podstatne je složení, takže můžeš mít dětskou kosmetiku, co je na houby a dospělou co klidně můžeš mazat na kojence.

zrovna u šamponu, mydla a zubní pasty je to celkem šumák, Jen je otázka jestli mu ty mentolove zubní pasty budou chutnat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
8.5.21 18:03

Tak na zuby bych se řídila tím co mu bude chutnat, synovi třeba taková ta mentolova pasta apod není moc příjemná. Ale mám teď od vademecum myslím nějakou bio a ta je celkem fajn a dětem bych se ji nebala dat. Jinak u nás se klasická kosmetika moc nepoužívá, má akorat nějaké spesl z lékárny, ale nějakou tu přírodní bych mu taky klidně dala. Ono ho to nezabije, max tu zkusí a kdyby mu to nevyhovovalo vypotřebuje to táta :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3036
8.5.21 18:04

Určitě už může používat běžnou kosmetiku. Přiznám se, že od chvíle, kdy se holky nevešly do dětské vaničky, tak jsem používala běžnou kosmetiku. Nikdo z nás nemá žádné potíže co se týká vlasů nebo pokožky, takže nemusím hlídat nic extra. Akorát zubní pastu používaly ze začátku dětskou. Ale jak se začaly měnit zuby, přešly na pastu pro dospělé. Používáme Odol, různé příchutě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 18:12

Děkuju všem, nebudu teda už kluka trápit, jen ať si to zkusí a muze se už cítit jako velky chlap! :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5655
8.5.21 18:15

Zubní pasta je i juniorská Elmex, není tolik mentolová a přitom nevypadá dětsky. Jinak bych klidně nějakou dospělou s nevýraznou vůní koupila, na medvídkovou už je fakt velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5572
8.5.21 23:56

Určitě je dobře, ze nad tím přemyslíš. Pasta na zuby existuje i v junior provedení, třeba ten Elmer je fajn. Pak je dobré se vyhnout parabenům a silikonum. Aby se zbytečně nemastily vlasy a nedělaly pupínky. Dětskou kosmetiku asi už nepotřebuje, ale i tak je dobře, ze nad tím přemyslíš a určitě bych to složení sledovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15036
9.5.21 00:32

Tak teď nevím, jestli jsem divná já, že stále kupuju dětský sprchac i šampon, nebo moji kluci, že jim to nevadí.. :think: :lol: Pastu teda mají junior elmex..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50399
9.5.21 01:59
@Tamtama píše:
Tak teď nevím, jestli jsem divná já, že stále kupuju dětský sprchac i šampon, nebo moji kluci, že jim to nevadí.. :think: :lol: Pastu teda mají junior elmex..

Divná nejsi. Klukovi je 10 a taky má pořád dětské verze. Pastu má taky junior elmex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat