Od kdy sama do školy.. 6let? 300m zvládne?

Anonymní
10.11.19 23:29

Od kdy sama do sama do školy.. 6let? 300m zvládne?

Zdravim, dcera chodí do ZŠ do první třídy. Nechodí do družiny..(jsem na rodičovské s mladsim) ale syn má teď vysoké horečky po očkování MMR. Dcera do školy chodí s tel. Že se vždy ozve hovorem když jde na oběd a pak vyzvedavam před ZŠ. Do ZŠ to má dcera 300m a trasu která vede, je přez obytnou zonu, má naučenou x let. Je velmi samostatná…ona mi sama říkala, že by to zvládla sama.. ale ven vnitřní pocit nejistoty ve mě je. Napadá mě, že bych sní mluvila po telefonu celou dobu než dojde do ZŠ. Pustily by jste nebo ne? :nevim: bydlíme na P-11, žádná rusna křižovatka, jen obytna zona..ale stejnak mám hrůzu..asi zbytečnou. Dala jsem i mapu.. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.11.19 23:33

Prominte, ale dnesni doba je fakt ujeta. Jak jste chodila do skoly vy, za vaseho detstvi bez mobilu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 23:37

Ja chodila s mobilem…a dojížděla jsem 2km od bydliště v Praze až do Michle(metrem a busem+pěšky) v 8 letech :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
19118
10.11.19 23:42

Vychováváme z dětí budoucí generaci neschopných mamánků. Já chodila od první třídy, od prvního dne víc než kilometr do školy a domů sama. Světe div se, neztratila jsem se a žiju. Mobily nebyly, dokonce na mě doma nikdo nečekal, takže jsem dostala svůj klíč a čekala jsem až dorazí rodiče z práce. A tak jsme to měli všichni. Na nikoho rodiče před školou nečekali. Proč by šestiletý dítě nemohlo ten kousek dojít samo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52496
10.11.19 23:42

Takhle, sedmiletý dítě ve druhý třídě jsem ještě nepustila, ale trasa je dost dlouhá a hlavně vede přes hodně rušnou silnici, kolem stavby a řidiči tu kolikrát jezdí jak debilové a mé dítě se jaksi občas nemá potřebu rozhlížet.
Ale za výše zmněných okolností - 300 m a obytná zóna - vůbec bych o tom nepřemýšlela, mobila na uchu po celou dobu nevyžadovala a rozhodně nekreslila mapu, nejsou blbí a jestli má trasu naučenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 23:46
@ugluk píše:
Takhle, sedmiletý dítě ve druhý třídě jsem ještě nepustila, ale trasa je dost dlouhá a hlavně vede přes hodně rušnou silnici, kolem stavby a řidiči tu kolikrát jezdí jak debilové a mé dítě se jaksi občas nemá potřebu rozhlížet.
Ale za výše zmněných okolností - 300 m a obytná zóna - vůbec bych o tom nepřemýšlela, mobila na uchu po celou dobu nevyžadovala a rozhodně nekreslila mapu, nejsou blbí a jestli má trasu naučenou…

Mapu jsem kreslila pro Vaši představu. Dcera samozřejmě ví :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
10.11.19 23:49
@ugluk píše:

Hádám, že trasa byla spíš pro nás, na posouzení, ne pro šestiletý dítě, který si s mapama stejně nejspíš neví rady.

Každopádně, zakladatelko, úplně chápu obavy, člověku hlavou běží všechny možný katastrofický scénáře, ale klidně bych malou pustila. Klasicky bych ji teda poučila, že se nesmí bavit s nikým cizím a hlavně nenasedat do auta, ale to je asi jasný. Pro klid duše s ní klidně během její cesty telefonuj a časem se ubezpečíš a bude to ok :) dcerka bude ve škole za frajerku, že může chodit domů sama :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9761
10.11.19 23:51

Pustila bych bez problému. Po pár dnech si zvykneš a už nebudeš tak vynervovaná ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 23:54

Hlavně, že má v první třídě telefon a ještě ho nosí do skoly :roll:
Jinak cesta je kousek a žádná velká křižovatka. Syn začal chodit sám do školy cca po měsíci, ale u nás musí přecházet rusnou silnici a pokud je zavřená dálnice, tak i dospělý má problém prejit, odpoledne má aktivity ve škole, tak se většinou sejdeme před školou, když jdu z prace.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 23:57
@Anonymní píše:
Hlavně, že má v první třídě telefon a ještě ho nosí do skoly :roll:
Jinak cesta je kousek a žádná velká křižovatka. Syn začal chodit sám do školy cca po měsíci, ale u nás musí přecházet rusnou silnici a pokud je zavřená dálnice, tak i dospělý má problém prejit, odpoledne má aktivity ve škole, tak se většinou sejdeme před školou, když jdu z prace.

Ve škole ho nevytahuje…samozřejmě! Má obyčejný tlačítkový a vyple zvoneni…jen proto aby mi zavolala když ji učitelka pustí na oběd. Je jediná co nechodí do druziny že třídy. Někdy ji to trvá půl hodiny, někdy je na obědě najedena do 5min. Mám to spíš pro kontrolu am :think:
Kolik je tvému synovi?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 00:00
@Anonymní píše:
Ve škole ho nevytahuje…samozřejmě! Má obyčejný tlačítkový a vyple zvoneni…jen proto aby mi zavolala když ji učitelka pustí na oběd. Je jediná co nechodí do druziny že třídy. Někdy ji to trvá půl hodiny, někdy je na obědě najedena do 5min. Mám to spíš pro kontrolu am :think:
Kolik je tvému synovi?

Sest

• Citovat
  • Nahlásit
TRG
2342
11.11.19 00:01

Proč si nejsi jistá, jestli to zvládne? Podle toho, co píšeš, je nejvyšší čas ji pustit samotnou, samostatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
11.11.19 00:06

Já jsem se synem v první třídě chodila. Má školu tak 10 minut a dvakrát přecházet silnici. Ale kdyby to měl kousek jako vy, tak by chodil sám. Až teď ve 3 třídě chodí sám. Ale vždy mi musí zavolat, že už je před školou a když jde že školy, tak mi taky volá. Někdy jde s dětmi někdy sám. A do dnes mám o něj trošku strach. A co si pamatuji já taky chodila samá od 1 třídy. Ráno jsme se ségrou vstávali (když rodiče byli dávno v práci) a domů taky samá a čekala na rodiče až přijdou z práce. Dnes je jiná doma mi přijde. Jak je plno zlého kolem nás víc jak dřív, tak se prostě o své děti bojíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29240
11.11.19 03:32
@Anonymní píše:
Zdravim, dcera chodí do ZŠ do první třídy. Nechodí do družiny..(jsem na rodičovské s mladsim) ale syn má teď vysoké horečky po očkování MMR. Dcera do školy chodí s tel. Že se vždy ozve hovorem když jde na oběd a pak vyzvedavam před ZŠ. Do ZŠ to má dcera 300m a trasu která vede, je přez obytnou zonu, má naučenou x let. Je velmi samostatná…ona mi sama říkala, že by to zvládla sama.. ale ven vnitřní pocit nejistoty ve mě je. Napadá mě, že bych sní mluvila po telefonu celou dobu než dojde do ZŠ. Pustily by jste nebo ne? :nevim: bydlíme na P-11, žádná rusna křižovatka, jen obytna zona..ale stejnak mám hrůzu..asi zbytečnou. Dala jsem i mapu.. :oops:

Rozhodně bych jí nedovolila po celou dobu telefonovat. Má se soustředit na chůzi, ne na rozhovor po telefonu. Já od 1. třídy dojížděla, máma s námi jezdila asi týden. Samozřejmě bez mobilu, tenkrát neměl telefon leckdo ani doma. A fakt nebyl menší provoz, jezdila spousta kamionů kolem školy, teď naštěstí zbudovali už obchvat a jezdí tam jen osobáky s těmi, co nejsou schopní vyslat děti pěšky. Tenkrát se scházeli i z okolních vsí, děti běžně chodili sami. Ouchyláků fakt míň nebylo, akorát teď to hned vysílá každá televize, tenkrát se to ututlalo.

Takže bych s ní cestu prošla, upozornila na nebezpečí, pokud je a pustila samotnou. Sama by měla zavolat od dveří školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
11.11.19 03:40

Dcera to zvladne. Spis je na zamysleni, ze jste prave poskytla mapu s trasou, kudy dcerka pujde na internet (zamazani nazvu ulic to fakt nezachrani pokud to tam nekdo zna)…Omlouvam se za neprijemny prispevek, ale chtela jsem jen na to upozornit..treba aspon pro priste si date vetsi pozor co sdilite ohledne svych deti v diskuzich, kde si to muze kdokoliv precist. Nemyslim to zle. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat