Od kdy se učí násobilka, zlomky a závorky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 21:04

Od kdy se učí násobilka, zlomky a závorky

Od kdy se prosím na Vaši škole učí tyto věci? Naše dítě (2.třída) se to učí nyní a jsem v šoku. Přijde mi to úplně mimo, tak těžké učivo v 7 letech? Druhé dítě máme na jiné škole a schválně jsem našla učebnice když bylo ve 2.třídě (momentálně 4.třída, takže dost pochybuji, že by se to celkově změnilo) a násobilka, zlomky ani náznak. Vše až druhé pololetí 3.třídy.
Nevím, co si o tom myslet a dítě má s matematikou velké potíže i tak, teď má za 5 měsíců umět celou násobilku, závorky, zlomky a rýsovat čtverec, kruh, obdélník, trojúhelník. Momentálně počítají do 100 mínus i plus, umí jednotky času, hmotnosti, objemu a délky a počítají pod sebou a nyní začali tu násobilku. K tomu dva cizí jazyky. Škola není žádná prestižní, normální základka, ale ta druhá, kam nastupovalo starší dítě, je tedy o dost lehčí. Jsou takové rozdíly normální? Změnili byste kvůli tomu školu, když dítě nezvládá? Škola je jiná kvůli přestěhování, starší dítě chtělo dojíždět.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39799
11.1.22 21:10
@Anonymní píše:
Od kdy se prosím na Vaši škole učí tyto věci? Naše dítě (2.třída) se to učí nyní a jsem v šoku. Přijde mi to úplně mimo, tak těžké učivo v 7 letech? Druhé dítě máme na jiné škole a schválně jsem našla učebnice když bylo ve 2.třídě (momentálně 4.třída, takže dost pochybuji, že by se to celkově změnilo) a násobilka, zlomky ani náznak. Vše až druhé pololetí 3.třídy.
Nevím, co si o tom myslet a dítě má s matematikou velké potíže i tak, teď má za 5 měsíců umět celou násobilku, závorky, zlomky a rýsovat čtverec, kruh, obdélník, trojúhelník. Momentálně počítají do 100 mínus i plus, umí jednotky času, hmotnosti, objemu a délky a počítají pod sebou a nyní začali tu násobilku. K tomu dva cizí jazyky. Škola není žádná prestižní, normální základka, ale ta druhá, kam nastupovalo starší dítě, je tedy o dost lehčí. Jsou takové rozdíly normální? Změnili byste kvůli tomu školu, když dítě nezvládá? Škola je jiná kvůli přestěhování, starší dítě chtělo dojíždět.

ve druhé třídě se normálně učí násobilka. A zlomky tam rozhodně nejsou jako klasické zlomky. Jen natuknou, třeba u koláče, třeba třetinu, polovinu. A pořád se k tomu vrací každý rok, až tuším do pětky nebo čtyřky, kdy se to potom přímo učí vyjádřit. A i to nejprve jen vybarvují čtverečky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5881
11.1.22 21:14

Násobilku a závorky mají, zlomky jen u toho koláče. Cizí jazyk jeden. Počítají teď asi do 70ti myslím. Nerysuji, jednotky neberou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32620
11.1.22 21:15

Jestli má problémy s matematikou. Holt budete muset doma procvičovat.

Příspěvek upraven 11.01.22 v 21:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 21:17

@vokishka opravdu násobilka ve druhé třídě? Tak to koukám. To tedy nevím, jak to zvládneme. Jak říkám u staršího to nebylo, dva roky jen hry a pak podle učebnic Hajného a nemá problémy, samé jedničky, žádné úkoly. Mladší dítě u matiky tráví hodiny času, trápí se i s tím, co už dělají, násobilku si neumím ani představit.

• Citovat
  • Nahlásit
657
11.1.22 21:19

.

Příspěvek upraven 11.01.22 v 21:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24807
@Anonymní píše:

Dva cizí jazyky? Ve druhé třídě? Na běžné základce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25158

2 třída plus minut do 100 a nasobilku do 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27251
11.1.22 21:20

Násobilku i závorky ve druhé třídě. Zlomky jen naťukli, co je půlka, čtvrtka…
Násobilku měli jen do 5. Zbytek v prvním pololetí třetí třídy, ale neteř měla celou násobilku ve druhé třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32620
11.1.22 21:20
@Nora4 píše:
@topazio je to v úvodním příspěvku. Procvičujeme pořád, některé dny nejdeme ani ven. Jestli se to učí standardně, tak to je pro mě fakt úplný šok. My se násobilku ve druhé třídě taky neučili.

Tak to se omlouvám. Nebo zkuste najít někoho na doučování. Někoho kdo matematiku vysvětlí jiným způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
11.1.22 21:21

Do druhé třídy jsem chodila v roce 92/93 a už tehdy se v ní brala násobilka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
11.1.22 21:21

Syn probíral ve druhé třídě to stejné, co popisuješ, jen tedy násobilku myslím začali až ve druhém pololetí a nedojeli ji úplně celou. Ve třetí třídě pak opakovali a dojeli ten zbytek. Rysovani, závorky a jednotky dělali taky. Zlomky jen náznakem, když měli dělení. Jazyk se učí jen jeden. Chodí na obyčejnou menší základku na malém městě. Jestli to synovi moc nejde, požádejte ve škole o doučování, jsou teď na to projekty a děti to mají zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 21:24
@hanka.br. píše:
Dva cizí jazyky? Ve druhé třídě? Na běžné základce?

Dva jazyky se učí jako nadstandard, to budeme muset právě asi zrušit. Jenže jazyky jsou v pohodě, dle učitelek vyloženě talent na jazyky, nejlepší ve třídě. V matematice je nejhorší a ta násobilka mě úplně vykolejila, dítě má veliké problémy s +/- do 20, no tak nevím, co udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 21:26

My jsme tedy v Anglii, ale pro porovnani - taky se v 7 letech toto uci. Pocitaji do 100, scitaji pod sebou, uci se nasobilku - zatim ne klasicky zpameti jak jsme se ucili my, ale uci se az x12. Zavorky ne ale zlomky se taky uci, tema kolacema a tak.

• Citovat
  • Nahlásit
2030
11.1.22 21:27

Cvicit, cvicit, cvicit, bud rada, ze jedou rychleji aspon toho vic stihnou… matika je dulezita pro rozvoj mozku a celkove logickyho uvazovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat