Reklama

Od kdy sušenky obsahující lepek???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ijanka.K
Povídálka 42 příspěvků 05.10.09 20:02
Od kdy sušenky obsahující lepek???

Ahoj holky,
od kdy jste dávaly prťatům sušenky, který obsahují lepek? Já jen, jestli se moc nedržím zpátky, protože malýmu je 6,5 měsíce a tak 14 dní je to, co jsem mu dala poprvé kukuřičné křupky. Doma mám koupený ty Safari sušenky a bojím se mu to dát…je potencionální alergik, má atop. ekzém a mlíčko pije HA. Myslíte, že už nemusím na nic čekat a můžu mu to zkusit dát? Já jen, abych mu nějak neublížila… Díky.

Reklama

Reakce:

saraai
Závislačka 4548 příspěvků 05.10.09 20:25

Neporadim, co se tyka potencionalniho alergika s atopickym exemem, jen bych rekla, kdyz zkusis dat jednu, uvidis, jaka bude reakce. Obecne se muze lepek pridavat od 6 mesice.
Sara dostala prvni susenku asi v 7 mesicich, Nat drive.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 05.10.09 20:29

Ja jsem lepek davala az po roce a zacala jsem prave Hami susenkami. V te dobe se to tak radilo, ted je to zas trochu jinak. Kukuricne krupky z bio prodejny (nic jineho nez kukurice tam nebylo, ani sul) jsem davala tak kolem 8.mesice. Mliko az ve trech letech. Myslim mliko na piti, jogurty a podobne mlecne vyrobky driv jo, i jsem varila z kravskeho mleka, ale na piti az po trech letech (do dvou let jsem kojila, pak rok davala UM). Ale ja jsem na tohle dost cvok, tak to jsem ti asi moc neporadila, co?

Dnes se ale radi davat alergen brzy, tak jsem zvedava, jak to bude, az to u nas bude zase aktualni :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 05.10.09 20:34

Tak já zavádění lepku pořád v duchu přetřásala, načetla kde co a dřív jak v 9m určitě dávat nebudem. A až budeme dávat, tak koupím test na zjištění celiakie, jde použít doma, abych měla čisté svědomí, že je vše v pořádku.

V podstatě nejde ani tak o to, jestli je dítě celiak, protože tím bude, ať už se to zavede v 6m nebo v roce, je to vrozené, ale než se na to přijde, tak to může udělat dost paseku, donedávna jsem netušila, že kvůli lepku u případné celiakie vyhladoví organismus. A devítiměsíční dítě už mi přijde přeci jen odolnější než půlročák, co si teprve zvyká na jídlo jako takové.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 05.10.09 23:00

V případě tohohle potenciálu se u nás doporučuje čím dýl tím líp. Takže minimálně po 1 roce.

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 06.10.09 08:17

Názory na zavádění lepku se tak různí i mezi lékaři, že opravdu ‚Babo raď‘…údajně podle poslední studie se má zavádět nejpozději do 7. měsíce, ale zase můj doktor doporučuje zavádět až během 8., nebo 9. měsíce, přesně mi to vysvětloval tak, jak psala Čičinka…

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 06.10.09 10:07

Vojta křupky nechtěl nikdy, byla to hračka ne jídlo, se sušenkama, právě hami, jsem začala někdy po 7,5m, to už měl čím uhryznout. dřív jsem se spíš bála aspirace. lepek měl před ukončeným 7m, po necelém měsíci přikrmování. pokud máš pocit, že by to spíš cucal a ne hryzal, klidně mu je dej.

co se celiakie týká, hodně moc jsme se o tom teď doma bavili s mužem, měl teď jeden dost těžký případ a jeho názor se mi líbí a přijde mi logický.
v případě, že se jedná o dítě, je celiakie snadněji dignostikovatelná než u dospělého, a čím mladší dítě, tím lépe. projevy nejsou tak nespecifické a kojenec do 1 roku je pod opravdu velikým dozorem lékaře a případné projevy, k nímž patří např. neprospívání, se velmi rychle ukáží a dobrý lékař rychle odhalí problém. později už to jde podstatně hůř.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 06.10.09 13:09

I já teď studovala a pročítala vše o celiakii a názory se fakt různí. Moje dr. je pro zavádění kolem 6-7 měsíce. Já souhlasím přesně s tím, co psala Nataša. Takže pomalu s lepkem začínáme, sice nedostává sušenky, ale občas má krupičnou kaši na noc. Navíc je lepší, když je dítě kojené při a ještě po zavedení lepku a mě mlíčko celkem ubývá a do roka asi kojit nebudem.Na žužlání dávám občas kukuřičnou křupku

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >