Od kdy syrovou zeleninu?

38
6.6.05 21:14

Od kdy syrovou zeleninu?

Ahoj,
cetla jsem, ze se diteti muze od roka davat jakakoliv syrova zelenina.. Mne se to moc nezda. Syrova mrkev mi pripada dost tezka, stejne tak i okurka..a nic jineho, co by bylo vhodne, me uz nenapada. O syrovych rajcatech jsem zase cetla, ze alergizuji :( ..tak nevim.
Mate nekdo nejakou zkusenost?

Diky moc za rady, Rina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

461
6.6.05 21:27

Ahoj,

chce to pomalu zkusit. Mrkev bych ale fakt nezkoušela, teda vcelku. Strouhanou ji dáváme už asi 2 měsíce. Potom jsme postupně vyzkoušeli rajče, okurku a papriku, salát. Vše nejdříve povařené, potom zkracovat úpravu a teď už syrové, z okurky a papriky jen vysaje šťávu a vyplivne to.
Salát jen ožužlá a vyplivne.Rajče jí celé (teda bez šlupky) a ťuk, ťuk, ťuk…zatím vše v pohodě. Malý totiž zeleninu hrozně miluje.

Sendy a Mišák 13m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
6.6.05 21:29

Rino, proc ti prijde okurka a mrkev tezka? Ja jsem uz zkousela mrkev a jablko a syn s tim nemel nejmensi problem, taky jsem zkousela nastrouhanou okurku do jogurtu (takovy tzatziky bez koreni:) a taky v pohode :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.05 10:26

Holky, proč se může syrová zelenina dávat až od roku? Naší holce je 11 měsíců a normálně už křupe kedlubničky (samozřejmě co jí její 4 zuby dovolí), baští chlebík s rajčetem nebo paprikou, sem tam dostane ředkvičku (trouhanou) a nijak jí to nevadí.
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
15.4.18 21:35

Zdravím, chtěla bych se zeptat, v zahrádce mi roste salát, můžu ho dát 6měsíčnímu? jak podávat? převařit a rozmixovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6783
15.4.18 22:32

@Karolína94 Popravdě, asi by mě salát tak malému ani nenapadl. Však zkus převařit, rozmixovat a ochutnat nejdřív sama. Jestli to bude chutné, třeba na způsob trochu jiného špenátu, tak bych to zkusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12821
16.4.18 08:21

@Karolína94 salát by mě také tedy nenapadl :think: ani jsem na něj nenarazila v žádném receptu pro miminko :nevim:
Opravdu netušim :nevim:

Každopádně Tě zvu k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata zkus se optat holek tam, třeba budou vědět. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.18 10:53

@lucynka25 Díky, za pozvání, zkusím se zeptat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama