Od kdy Vaše dítě spalo na horní posteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prcekniky
Závislačka 3359 příspěvků 25.12.16 21:28
Od kdy Vaše dítě spalo na horní posteli?

Maminky, zajímalo by mě, od kdy jste dávali spát dítě nahoru na patrové posteli? Máme dvě dcerky, starší má 3 roky a spí dole. Mladší má 14 měsíců a zatím spí se mnou ve velké posteli v noci a přes den v dětské postýlce. Časem je chci přestěhovat - starší na horní postel a mladší dolů. Ale vůůůbec netuším, kdy je vhodné dát dítě na horní postel. Děkuji za Vaše zkušenosti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 25.12.16 21:32

Plánují to v 6 letech dcery, tedy v létě. Zatím spí dcera dole a 3lety syn v dětské postýlce ( má sundánou přední část a danou zábranu )

bublinek
Kelišová 5111 příspěvků 25.12.16 21:38

Ahoj, máme holky 5,5 a 2,5r. Spí spolu v pokoji na patrové posteli asi 6 měsíců. U nás to bylo na „rozhodnutí“ dcery, bála se vylézt nahoru. Kamarádky dcera spí na horní posteli od 4let.

prcekniky
Závislačka 3359 příspěvků 25.12.16 21:43

@bublinek Ahoj, prosím Tě, ta kamarádka - dávala nějakou zábranu nahoru? Dělají se takové sítě, které se natáhnou ke stropu, tak o tom uvažuji. Chtěla bych taky tak za rok je tam takhle dát, ale nevím, jestli to půjde.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 21:53

Naše dcerka tam spí od 2 a půl, máme tam 40 cm desku 5 cm volno a zábradlí do SZ poslu klidně foto…taky sem měla strach, ale zvlada to dobre konečně v tom našem pidi bytecku ma místo které je fakt jen její…syn 1/2 roku šel do malé postylky…

lipovka
Kecalka 205 příspěvků 25.12.16 22:01

Od tří let a moc se na to těšila.

žampion
Závislačka 3732 příspěvků 25.12.16 22:02

Od 4 let :)

MickyG
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 25.12.16 22:05

My jsme tohle řešili před rokem..Dcera v té době 3,5 let spávala v pokoji na dolní posteli a syn 1,5 roku spával v ložnici v postýlce. Ze dne na den se syn šprajcl a nechtěl spát v postýlce a prostě chtěl spát dole ve velké posteli jako ségra. Objednávali jsme narychlo ochranou síť na míru a poté dcera šla spát nahoru a syn dolů. Dcera to zvládla bez problému a myslím, že by tam ani tu síť mít nemusela..Jen já jsem měla strach, kdyby v noci šla na záchod, aby nezapomněla, že je nahoře a nespadla..

bublinek
Kelišová 5111 příspěvků 25.12.16 22:05
@prcekniky píše:
@bublinek Ahoj, prosím Tě, ta kamarádka - dávala nějakou zábranu nahoru? Dělají se takové sítě, které se natáhnou ke stropu, tak o tom uvažuji. Chtěla bych taky tak za rok je tam takhle dát, ale nevím, jestli to půjde.

ne nemají, ale my máme tu síť jak píšeš, využíváme to na věšení obrázků a výtvorů

ixule
Vesmírná mluvilka 34970 příspěvků 25.12.16 22:15

Starší spal od tří let na vyvýšené, byla tam zábrana a sám neslézal dolů, když chtěl dolů, musel si na nás zavolat. Chtěli jsme dodělávat schůdky, nakonec na to nějak nedošlo a raději jsme přešli na 2 nízké postele, představa, jak leze rozespalý v noci dolů a jde čůrat, se mi moc nelíbila.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 22:21
@prcekniky píše:
Maminky, zajímalo by mě, od kdy jste dávali spát dítě nahoru na patrové posteli? Máme dvě dcerky, starší má 3 roky a spí dole. Mladší má 14 měsíců a zatím spí se mnou ve velké posteli v noci a přes den v dětské postýlce. Časem je chci přestěhovat - starší na horní postel a mladší dolů. Ale vůůůbec netuším, kdy je vhodné dát dítě na horní postel. Děkuji za Vaše zkušenosti :)

cca 2 mesice ve 5i letech nez jsem postel prodala pac bylo odbobi kdy mi zvracela chtela curat nebo kakat v noci atd a byl problem v noci v te me sama slezt takze vysledkem toho bylo nedobehla a jeste ji ujela nohy kdyz slejzala takze jak rychle jsme to koupili tak jsme to zase prodali dal ;) jak dcerka tam malej maj kazdej svuj pokojicek a v nem klasicky postele ty sirsi 140×200 nebo jakej je to rozmer a spokojenost moc nemusim se bat ze by jeden spadl neo ze by malej lezt za malou nahorua ja trnula kdy spadne ;)

Kacka2
Závislačka 4266 příspěvků 25.12.16 22:26

Starší syn šel spávat na horní postel cca ve 4,5 letech. Měl ještě přidělanou zábranu na tu bočnici. Nemáme žebřík, ale takové policové schůdky vedle, chodil i sám v noci na WC.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 25.12.16 22:39

To je individuální, záleží na dítěti, i na tobě. já jsem v tomhle srab, nenechala bych tam spát ani skoro 7 letého. tenhle 7 letý a 5 letý tam koukají na pohádky, když chtějí soukromí od batolete, ale spát bych je tam nenechala. jednou takhle koukali, to bylo někdy v létě, měl už přes 6 let, a jak slejzal, tak mu to nějak záhadně podjelo, a zůstal viset zaháklej za nohu na nejvyšší příčce, hlavou dolů, naštěsít začal ječet, tak jsem ho sundala. jen zázrakem si tu nohu na kterrý visel, nezlomil, ani nespadl dolů přímo na hlavu. takže nechat ho tam spát, fakt zatím ne :oops:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16460 příspěvků 25.12.16 23:08

@prcekniky tipla bych to tak od první třídy. ale je to individuální. Hodně zvaž bezpečnostní hlediska. My máme předškolačku a zatím si na patro netroufám - v noci chodí čůrat, s naší dopomocí, ptž je v polospánku úplně grogy. Kdyby slézala z patra, měla bych strach.

fidla
Kecalka 469 příspěvků 25.12.16 23:10

Dcera od cca 7 let, syn od 6,5. V té době jsem už si u obou byla víceméně jistá, že zvládnou slézt spolehlivě i v noci rozespalí. Je to individuální, jen ty jako matka víš, jak na tom dítě je pohybově a jaký má spánek. Některé děti jsou schopny zvládnout 2.patro už od 3let, jiné je schopné přepadnout v polospánku i v 10ti letech.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >