Reklama

Od kdy vodu z kohoutku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Keny
Kecalka 104 příspěvků 15.12.09 21:35
od kdy vodu z kohoutku

Dcerce je 7 měsíců a pořád jí vařím z kojenecké vody jak mlíčko tak jídlo. Od kdy jste začali vařit z obyčejné vody? A používáte z kohoutku nebo balenou.
Taky ještě mám dotázek na test kojeneckých vod. Nevíte jaká vyšla nejlépe? Já kupuji horský pramen.
Moc děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 15.12.09 21:42

Ahoj, ja do 6ti mesicu jen kojila a pak jsem na vareni prikrmu zacala pouzivat normalni vody z vodovodu. Na piti jsem nejakou dobu pouzivala take prevarenou z vodovodu, ale tak od 10ti mesicu jsem uz ani neprevarovala. Zatim zadne problemy. Mozna to je moc brzo, nevim… :nevim:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 15.12.09 21:45

Vpodstatě naprosto stejne jako Teredes.
(jen jsem okolo toho trochu stresila a hledala rozbory apod..)

J.

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 15.12.09 21:46

Záleží na tom kde žiješ a z kama tu pitnou vodu berete a v jakých trubkách se to vede.Ale všeobecně skoro všechny kojenecké vody vyšli hůř jak voda z kohoutku.
Na vaření mě ani nenapadlo používat kojeneckou a jinak od deseti měsíců jsem na UM používala vodu z kohoutku.Ale ted zpětně bych začala i dřív.

harpyje
Extra třída :D 10669 příspěvků 15.12.09 21:46

vařila jsem od začatku . tj, od pul roku, z vody z kohoutku. bydlime v oblasti kde je voda kontrolovana, y to i docela často, věřím jí tedy víc než vodam v pet lahvích.

kojenecký vody vypil syn za svuj zivot necelou jednu lahev - ono je asi dost rozdíl když je díte na UM nebo kojeny , kdyby pil od malinka UM, taky bych asi nevedela, kdy to zmenit a prejit na normalni vodu…

cca od roka, kdy občas pije UM, (predtim mel MM) tak ho taky delam z normalní vody.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 15.12.09 21:55

Ahoj zorvna jsem to řešila. Můj syn vodu ani čaje teda stejně nechce, takže co měl v hrníčku, který mu dávám, že by se to jako třeba naučil, tam mu dávám vodu z kohoutku - vypije jí tak do 20ml, víc ne.

Ale začala jsem s kašemi a šla jsem se tedy mrknout na brněnské vodárny, našla jsem toto:

Pro Brňačky: Kvalita vody z prameniště Březová je velmi vyrovnaná a splňuje průběžně požadavky vyhlášky na pitnou vodu bez úpravy. Některé vrty do druhé zvodně dokonce splňují podmínky kvality pro umělou výživu kojenců a jsou také pro tyto účely využívány. Celkově však pro obsah dusičnanů 35 mg/l pro kojence vhodná není, neboť norma pro vodu kojeneckou udává hodnotu dusičnanů do 15 mg/l. Kojenecká voda má přísnější normu než voda pitná (vyhláška stanovující limity pro pitnou vodu povoluje 50 mg/l). Jinak má voda velmi vyvážený obsah minerálií, stálou teplotu 9 - 10oC a patří mezi velmi kvalitní pitné vody.

Nevím nevím teda, protože na tu kaši spotřebuju denně tak 150ml max. a když koupím dvoulitrovku Horský pramen (i když myslím, že děalí už i menší), tak i tak většinu „vyliju“, protože bych ji byla schopná použít tak do dvou dnů od otevření, pak už se tam namnoží brebery neb stojí.. Tím pádem mám dojem, že ten o něco překročený limit na dusičnany nemá cenu řešit.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.12.09 22:18

Já jsem taky kupovala horský pramen byl na UM skoro od narození.Asi do 7 měsíců jsem kupovala,teď převařuju z kohoutku a přemýšlím že přestanu převařovat a jen ohřívat.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 15.12.09 23:07

Ja tedy pouzivam od zacatku vodu z vodovodu, ale pamatuji si, ze v poradu Cerne ovce delali test balenych vod a vysledky byly desne, nejlepe vysel ten Horsky pramen, ale taky nedostal jednicku. Obecne je naprosta pravda, ze nejakym zazrakem se podarilo presvedcit lidi, ze si maji kupovat vodu v petkach, skladovat ji doma a platit za ni nehorazny prachy proti vode z vodovodu.
V oblasti, ve ktere ziji, mame vodu vybornou, mela jsem v ruce rozbory a proto by me ani nenapadlo kupovat neperlivou cistou vodu v lahvi. Toto chapu, pokud ma nekdo treba nejak znecisteny zdroj napr. studnu…Pokud bych si chtela vodu jo nejak vylepsit, asi bych si poridila treba tu konvici Brita s tim filtrem.

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 15.12.09 23:37

Limity na kojeneckou vodu jsou u nas nastaveny prisneji, nez vyzaduje WHO, podle nich je pro kojence vhodna i nase obycejna kohoutkova voda uz od narozeni. Takze tak.
Vic bych se bala tech sajrajtu, co se uvolnuji z pet flasky, pripadne bakterialni kontaminace v pripade domacich baru.
A ta eventualni methemoglobinemie je aktualni stejne jen tak do prvnich trech mesicu.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 15.12.09 23:49

vojta byl kojený, ale od 6m jsem mu vařila, z kohoutkové vody. na pití dostával zpočátku balenou vodu, jakoukoliv značkovou (tím myslím známé značky), která má znak - vhodná k přípravě kojenecké stravy, - Toma, AQuila atd., ale on toho stejně moc nevypil… už si to zas tak nepamatuju, ale velmi brzo, tak 7-8m, jsem mu začla dávat kohoutkovou i k pití.

o balených vodách si myslím svoje, tedy o nějterých značkách, neházím všechny do jednoho pytle… bohužel, distributoři se k tomu často chovají jak k cihlám, nemají nejmenší ponětí, že jsou dané nějaké podmínky skladování!!!

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 16.12.09 08:04

Zeptej se když tak svojí dětský doktorky. My jsme na UM v podstatě od 3 měsíců a voda tu není nic moc takže mi doporučila do roka dávat kojeneckou vodu balenou - já kupuju dobrou vodu. U mé mamky je třeba voda z kohoutku kvalitní a kojenecká takže tam používám kohoutovku.

Nancy jinak já piju normálně kohoutovku, balené taky nekupuji přijde mi to jako pitomost ale pro mimčo bych jí asi nedala. Navíc tu balenou převaříš takže vše co se tam za tu dobu namnoží zabiješ.

beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 16.12.09 08:09

Nikdy jsem kojeneckou vodu nepoužívala, vždy převařenou z kohoutku a vše je ok :-) Prostě je to fakt kvalitou vody v oblasti. Známí bydlí v Černošicích (u Prahy) a mají dokonce to udělátko na filtraci vody, protože jejich voda z kohoutku je děsná…

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.09 08:29

Mě pediatr doporučil používat kojeneckou vodu do roka. Mluvil konkrétně o Dobré vodě, prý je nejlepší - má dostatek fluoru, který je dobrý na zoubky.

Nicméně já jsem používala kojeneckou vodu na vaření zhruba do sedmého měsíce, pak převařenou. Na pití čaje a mléka jsme používali kojeneckou vodu doteď, právě jsem přešla na převařenou kohoutkovou vodu. Protože teď už toho vypije fakt hodně, vozili jsme domů narvané auto balíky vody, protože do města zas tak často nejezdíme. A myslím, že už to tedy ztrácí smysl, malý leze, ožužlává vše co najde…

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 16.12.09 08:55

Já jsem kojeneckou vodu používala jen na dovolený na chatě na Lipně. Sice tam podle testů voda je bezvadná, ale radši jsem koupila balík vod (já jí tam vlastně ani rok předtím nepila ani jako těhotná, taky jsem si vezla vodu balenou). Holky jsou od 2m na UM a nikdy jsem jim doma nedávala balenou vodu. Jak UM tak později i vaření a čaje bylo a je z vody z kohoutku ;)
Jak tu někdo psal - podle testů stejně vyšla balená koj. voda nic moc oproti vodě kohoutkový.

Příspěvek upraven 16.12.09 v 08:56

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 16.12.09 08:55

No a máte někdo studnu? Já jsem to řešila s vodou ze studny. Máme ji chuťově výbornou, žádné sedimenty se v tom nedělají, když se nechá stát dýl, pije ji už několikátá generace, tak jsem se na balenou taky vyprdla a dávám tu naši - převařenou z rychlovarné konvice. A v balené jsem nevařila nikdy, to mě nějak snad ani nenapadlo 8-o

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >