Od kdy začít s příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 15.05.09 21:03
Od kdy začít s příkrmy?

Omlouvám se jestli tady už tato diskuze ,je,ale neobjevila jsem jí,tak proto se ptám,zajímá mě od kdy se začíná s příkrmy u dítěte,které je na UM?Už se tak začínám v obchodě poohlížet a všimla jsem si že na skleničkách je napsáno od ukončeného 4 měsíce je to skutečně tak?Nebo jste radši dávali až dýl? 8O

Reakce:

Anik
Ukecaná baba ;) 1534 příspěvků 15.05.09 21:13

ahojki, já to tak nějak od ukonč. 4. měsíce dávala, protože holka už mi v té době pila litr UM denně a dle Dr. je ten litr ta hranice, kdy je vhodné začít s příkrmy..... tak jsme nejdřív odbouraly polední mlíko a dost dlouho jsme byly na tom jednom příkrmu denně...... až kolem 8. nebo 9. měsíce jsme daly večerní příkrm. Na holce to nic špatného nezanechalo :) A.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 15.05.09 23:06

Děkuji,no asi to budu muset probrat s doktorkou,on Honzík už právě taky vypije ten litr určitě. :)

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 16.05.09 10:52

my tedy začínali až na 6m /Vojtěch byl kojený/
podle chytrých knih je ta doba pro začátek příkrmu celkem variabilní - od 4 měsíců do zhruba 7měsíců.
většina dětí nemá prospěch ze zavedení příkrmu před ukončeným 4.měsícem.

poradila bych se pediatrem, podle toho, jak přibírá, kolik přesně vypije za den atd.

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 16.05.09 11:21

Ahoj taky bych se poradila s mudr a my začali až v 6 měsíci.Také byl kojený.

Miren
Nováček 4 příspěvky 05.06.09 16:16

Ahojky,náš malý je také na UM a od konce 4 měsíce jsme začínaly zeleninkou.Teď je mu 5 měsíců,většinou místo poledního mléka mu dám přesnídávku nebo masozeleninový příkrm,někdy na noc kašičku a trošku mléka.Klidně můžeš už začínat s příkrmy.nejdříve ať vyzkouší veškerou zeleninu a pak můžeš i přesnídávku :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >