Od kdy zas můžu jíst vše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 16.02.18 12:47
Od kdy zas můžu jíst vše??

Ahoj maminky, od kdy jste začali do svého jídelníčku přidávat jídlo a pití, které je ze začátku kojení dobré vynechat?? Mé holčičce jsou tři měsíce a týden, a já začínám bláznit jakou šílenou chuť mám na svoji oblíbenou kofolu :D Vím, že v ní jsou ale bublinky, a nechci aby maličká kvůli mému pokušení nějak moc trpěla. V podstatě jím vše, jediné co vynechávám tak cibuli, česnek, velmi pikantní jídla a právě bublinkové nápoje. Kdy jste je do svého jídelníčku zase pomalu zařadili? Díky za info :)

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9120 příspěvků 16.02.18 12:48

Zkus to hned. Mým dětem nevadilo nic ;)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 16.02.18 12:51

Nikdy jsem nic nevynechávala

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 16.02.18 12:57

@Malinkydablik No tak jednou to prostě budeš muset zkusit, pokud se nechceš omezovat až do konce kojení. :nevim:

LLenule111
Závislačka 3154 příspěvků 16.02.18 13:01

Kojím a jím vše, teda skoro vše..jen s ovocem opatrně po kouskách a cibuli, česnek nejím jen syrový, ve vaření už malému nevadí. Já bych si colu trochu dala, stačí setřepat bublinky. Samozrejmě nevypít toho moc k vůli kofeinu.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 16.02.18 13:09

Moc to nehroť. Já jsem atopik, manžel taky. Oba jsme alergičtí na ovoce, ořechy…po rozhovorech s mou mámou, jsem nabyla dojmu, že mě držela v moc umělém prostředí. Hlídala si stravu během těhotenství i během kojení, všechno žehlila a pod… Já jsem při těhotenství jedla na co jsem měla chuť. (Omezila jsem kafe a víno) jak jsem kojila jedla jsem úplně všechno a hned. Malý měl asi dvakrát prdíky ze začátku, asi 5krat se osipal… A pak byl klid. Jsou mu už dva a zatím se neprojevilo, že by zdědil nějakou alergii ani atopický ekzém nemá. Naopak kamarádka si hlídala stravu jak kojila, žádný chleba, nic kyselého.. přestala kojit a dítko má ekzémy… Nevím :nevim: třeba je to jen náhoda.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32836 příspěvků 10 inzerátů 16.02.18 13:10

Nikdy jsem nic nevynechávala a kofolu nepiji vůbec :D. Jestli na ni máš chuť, klidně si trochu dej, určitě to na miminko nebude mít žádný vliv.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 16.02.18 13:25

Pokud nevypiješ celou láhev tak bych se po kojení klidně napila.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 16.02.18 13:27
@Lucius08 píše:
Moc to nehroť. Já jsem atopik, manžel taky. Oba jsme alergičtí na ovoce, ořechy…po rozhovorech s mou mámou, jsem nabyla dojmu, že mě držela v moc umělém prostředí. Hlídala si stravu během těhotenství i během kojení, všechno žehlila a pod… Já jsem při těhotenství jedla na co jsem měla chuť. (Omezila jsem kafe a víno) jak jsem kojila jedla jsem úplně všechno a hned. Malý měl asi dvakrát prdíky ze začátku, asi 5krat se osipal… A pak byl klid. Jsou mu už dva a zatím se neprojevilo, že by zdědil nějakou alergii ani atopický ekzém nemá. Naopak kamarádka si hlídala stravu jak kojila, žádný chleba, nic kyselého.. přestala kojit a dítko má ekzémy… Nevím :nevim: třeba je to jen náhoda.

mám uplně stejnou zkušenost, matky co to hrotili maji teď věčně na něco alergické děti a ještě vybíravé, já to neřešila mojim dětem nic není a sní všechno.

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 16.02.18 13:28

Malá má měsíc a půl a nevynechávám nic. Kofolu už měla několikrát, měli jsme ji nakoupenou na Vánoce pro návštěvy, které se nakonec odehrávaly v porodnici, takže jsme ji s manželem dopijeli pak. Chce to zkusit a uvidiš. Já to dělám naopak, jím vše a řeším až při problému.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 16.02.18 13:47
@Malinkydablik píše:
Ahoj maminky, od kdy jste začali do svého jídelníčku přidávat jídlo a pití, které je ze začátku kojení dobré vynechat?? Mé holčičce jsou tři měsíce a týden, a já začínám bláznit jakou šílenou chuť mám na svoji oblíbenou kofolu :D Vím, že v ní jsou ale bublinky, a nechci aby maličká kvůli mému pokušení nějak moc trpěla. V podstatě jím vše, jediné co vynechávám tak cibuli, česnek, velmi pikantní jídla a právě bublinkové nápoje. Kdy jste je do svého jídelníčku zase pomalu zařadili? Díky za info :)

Tak ji nech chvíli nalitou a bublinky vyprchají.
Můj syn byl citlivý hodně.

Peczka
Extra třída :D 13171 příspěvků 16.02.18 14:11

Ja se omezovala asi 3 mesice, pak jsrm pomalu zkousela, dost trpel na brisko. V jeho 3 mesicoch to preslo a ja u tchyne uz zkusila zeli, kacenu knedlik a v pohode. Kazde dite je jine, tak zkus a uvidis. Ja pak uz jedla vse.

dickys
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 16.02.18 14:48

Já též zastávám názor, že omezování se ve stravě při kojení popř. i v těhotenství je blbost. To miminko se s alergeny potřebuje dostat do styku hned, nebo je pak tělo vyhodnotí jako cizí a je pak spoustu alergií. Kojení je na to úplně ideální, alergen se dostane v minimálním množství a dítě se maximálně osype. Jinak bublinky v nápojích a související kolika - cetla jsem názor, že by v prsu musel být syfon, aby z bublinkateho nápoje mělo dítě prdiky :lol: Takže k dotazu - kofoly bych si klidně sklenicku dala.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 16.02.18 14:52
@dickys píše:
Já též zastávám názor, že omezování se ve stravě při kojení popř. i v těhotenství je blbost. To miminko se s alergeny potřebuje dostat do styku hned, nebo je pak tělo vyhodnotí jako cizí a je pak spoustu alergií. Kojení je na to úplně ideální, alergen se dostane v minimálním množství a dítě se maximálně osype. Jinak bublinky v nápojích a související kolika - cetla jsem názor, že by v prsu musel být syfon, aby z bublinkateho nápoje mělo dítě prdiky :lol: Takže k dotazu - kofoly bych si klidně sklenicku dala.

Proč by měla kojící jíst citrusy, když ví, že se dítě osype? :think: Snědla jsem půlku pomeranče a syn měl vyrážku. Když jsem snědla koprovku, nechtěl vůbec mléko. Když jsem snědla něco nadýmavého,, stačilo pečivo, tak měl několikahodinové koliky. To je prostě zbytečné dítě tomu vystavovat, když vím, že tomu předejdu, když se těm věcem vyhnu. :nevim:

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 16.02.18 14:54

No tak koukám, že nejlepší se bude řídit heslem „dobrého pomálu“ :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama