Od kolika je může začít anorexie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 13:14
Od kolika je může začít anorexie?

Zdravím Vás holky, mám na vás jednu otázku. Kámoška si myslí, že propadla anorexii, ale já sama nevím. Má 80kg, nic za den nejí a za den zhoubné půl kila a víc. Jedná se u ní o anorexii? Jídlo odmítá, říká, že už jedla, že nemá hlad atd., ale necvičí. Díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 21746 příspěvků 18.08.18 13:15
@Anonymní píše:
Zdravím Vás holky, mám na vás jednu otázku. Kámoška si myslí, že propadla anorexii, ale já sama nevím. Má 80kg, nic za den nejí a za den zhoubné půl kila a víc. Jedná se u ní o anorexii? Jídlo odmítá, říká, že už jedla, že nemá hlad atd., ale necvičí. Díky moc

A jak dlouho nic nejí? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 13:18

@Bábrdl
Je to rok, co zhubla 17kg, pak se to zastavilo na tich 80kg. Nejí vůbec nic už 14 dní, ale ona si nedá vůbec nic. To mě zaráží.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 18.08.18 13:23

A ty jsi s ní non-stop, že víš že opravdu nic nesnědla?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 18.08.18 13:36
@Anonymní píše:
Kámoška si myslí, že propadla anorexii,

To je dobře, většinou to bývá opačně (anorektičky si nepřipouští, že jsou nemocné a odmítají pomoc). Ty ji hlavně nic nevymlouvej a když ti někdo napíše, že to anorexie není, tak mu nevěř, je to šarlatán, stejně jako ten, kdo určuje diagnózu po telefonu, podle fotografie ap.

Bábrdl
Generální žvanilka 21746 příspěvků 18.08.18 13:43
@Anonymní píše:
@Bábrdl
Je to rok, co zhubla 17kg, pak se to zastavilo na tich 80kg. Nejí vůbec nic už 14 dní, ale ona si nedá vůbec nic. To mě zaráží.

Člověk, co nejí celý den nic, nemůže vážit 80 kg
Obézní lidé nebo lidé s nadváhou často celý den nejedí. Napucnou se až večer.

lachtanice86
Kelišová 6654 příspěvků 18.08.18 13:49

No nevím. 80kg mi na anorexii přijde dost. A jak víš že nejí? Si s ní pořád?

ka2ka
Extra třída :D 13151 příspěvků 18.08.18 14:02

kdyby vůbec nic nejedla 14 dní tak ted už bude na zhroucení

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 18.08.18 14:14

Je pravděpodobné, že problém s příjmem potravy má, ale pokud by měla anorexii, tak si nemyslím, že by se ji váha dlouhodobě zasekla na 80kg, pravděpodobně by dělala psí kusy jen aby zhubla, tudíž by váha šla dolů dál a dál… Pokud by opravdu nic nejedla už 2 týdny, tak by pravděpodobně už zkolabovala.

Adelaide22
Stálice 75 příspěvků 18.08.18 14:19

Ano, i anorektičky můžou mít 80kg. Můžou mít i přes 100kg. To není o tom mít 40 kilo i s postelí. Vychrtlá logicky nebude po 14 dnech, že. Stejně tak ani po měsíci. To taky nějakou dobu trvá. Anorexií netrpí jen ty, co jim jdou spočítat všechny kosti. To je až po dlouhé době. Takže ano, může to být její počátek. A je fajn, že si to uvědomuje. 14 dní není taková doba, cvičit může začít později, takže to neznamená nic .Je ještě velká šance dostat se zpět, než do toho spadne úplně. Je na začátku, měla by s tím začít něco dělat. Protože pak jako všechny ty „kostry“ může vypadat a to už by mohlo být pozdě.

Bábrdl
Generální žvanilka 21746 příspěvků 18.08.18 14:33
@Adelaide22 píše:
Ano, i anorektičky můžou mít 80kg. Můžou mít i přes 100kg. To není o tom mít 40 kilo i s postelí. Vychrtlá logicky nebude po 14 dnech, že. Stejně tak ani po měsíci. To taky nějakou dobu trvá. Anorexií netrpí jen ty, co jim jdou spočítat všechny kosti. To je až po dlouhé době. Takže ano, může to být její počátek. A je fajn, že si to uvědomuje. 14 dní není taková doba, cvičit může začít později, takže to neznamená nic .Je ještě velká šance dostat se zpět, než do toho spadne úplně. Je na začátku, měla by s tím začít něco dělat. Protože pak jako všechny ty „kostry“ může vypadat a to už by mohlo být pozdě.

Tak stokilová ženská může mít různé poruchy příjmu potravy, většinou bulimii, která zahrnuje období hladovění a období přežírání. A nemusí vždycky zvracet.

Anorexie je porucha, při které si pacientka oškliví jídlo, nemůže jíst a většinou s tím pak bojuje celý život.

Zakladatelka píše, že kamarádce se hubnutí „zaseklo“ a to se anorektičce prostě nestane. Kamrádka má poruchu příjmu potravy a nikde není řečeno, že se z toho anorexie nestane. Bulimičky se někdy skutečně změní v anorektičky. Ale teď anorexii nemá. A určitě něco jí.

Adelaide22
Stálice 75 příspěvků 18.08.18 14:38

@Bábrdl Já to chápu tak, že rok hubla normálně. Nevím, třeba změnou stravy. Pak se to zastavilo, a protože se to pořád nehnulo, tak začala blbnout a přestala jíst, protože třeba doufá, že se něco změní, že se to hne. Což se teď díky tomu zase děje. Ale tak třeba to chápu špatně. :think:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 18.08.18 14:52
@Bábrdl píše:Zakladatelka píše, že kamarádce se hubnutí „zaseklo“ a to se anorektičce prostě nestane.

V prvním příspěvku ale píše:

@Anonymní píše:
nic za den nejí a za den zhoubné půl kila a víc.

Tak jak to je hubne, nebo nehubne.

Příspěvek upraven 18.08.18 v 14:56

Bábrdl
Generální žvanilka 21746 příspěvků 18.08.18 14:52

@Luboš P Píše: Je to rok, co zhubla 17kg, pak se to zastavilo na tich 80kg.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 18.08.18 14:57
@Bábrdl píše:
@Luboš P Píše: Je to rok, co zhubla 17kg, pak se to zastavilo na tich 80kg.

Uznávám, příspěvek jsem upravil, zakladatelka to motá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >