Od kolika kg je OK běhat nebo skákat přes švihadlo ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 12:08

Od kolika kg je OK běhat nebo skákat přes švihadlo ?

Ahoj,

od kolika kg je už kvůli kolenům v pořádku začít pomalu s během a nebo skákáním přes švihadlo? Ptala jsem se obvodního a říkal, že nadváha tolik nevadí - jen prý začít opatrně, ale obezita už je špatně. Jak to tedy změřit. Mám si udělat BMI a když nejsem tabulkově obezní „jen“ nadváha tak tedy v pohodě nebo jak to měřit? Ono i to BMI je pořád jenom číslo. Kolik by tedy žena co má 166 cm měla vážit ne ideálně ale řekněme maximálně aby byl běh tak nějak ok? Na internetu nic nemohu najít. Prosím o komentáře jen lidi co běhají nebo doktory atd. Ráda bych se dobrala nějakého čísla alespon orientačně…

ps. anonym nerada bych aby se to tady zvrtlo v to, že mám chodit plavat nebo chodit atd… chci vědět nějakou zdravou mez co se týče kg na běh nebo švihadlo atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Jolka86
3.1.22 12:14

Je to velmi individuální, jestli nejsi zvyklá začala bych indiánským během.

• Citovat
  • Nahlásit
1835
3.1.22 12:21

To ti nikdo nerekne.. zaklad je zacit pomalu, at se hned neznicis. Zacala bych indianskym behem, stridat pomaly beh s chuzi a postupne navysovat beh a ubirat chuzi. Myslim, ze i sama poznas, co je ok a co ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 12:23
@Luminance píše:
To ti nikdo nerekne.. zaklad je zacit pomalu, at se hned neznicis. Zacala bych indianskym behem, stridat pomaly beh s chuzi a postupne navysovat beh a ubirat chuzi. Myslim, ze i sama poznas, co je ok a co ne

jasný ale zajímá mě prostě orientačně kolik kg na těch 166 cm cca mít. Doktor řekla nadváha ok… pokud to vezmu tabulkově bude to ok, ale prostě celkově mě zajímá… někdo má názor, že na 166 mám mít max 75 kg, někdo prý běham i s metrákem…

• Citovat
  • Nahlásit
12839
3.1.22 12:29

Tak někdo běhat může, jelikož běhal nebo byl v pohybu celou dobu. A někdo se nehýbal vůbec, tak toho to při stejné výšce a hmotnosti úplně odrovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2727
3.1.22 12:36

Nadváha při výšce 166 cm končí zhruba někde u 80 kilo, pak už je to obezita.
Pokud běhat, tak určitě někde na měkkém podkladu - na dráze na stadionu, nebo na měkké cestě v lese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
3.1.22 12:37

Zkus to, ale jako u všeho nového - opatrně z počátku. Spíš hodně rychlá chůze, moc neskákej do výšky a uvidíš. Já takhle zvládám běhat i s BMI na hranici obezity, ale někdo má problém i při normální váze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
3.1.22 12:44

To záleží na stavu tvého kloubního aparátu, ne na váze. Jde o svaly, vazy. Pokud nemáš základ, prostě to to tělo víc dobije s vyšší váhou.

Ona je otázka proč to řešíš, jestli k hubnutí, tak „běhej“ v tepovce, pokud jsi doteď byla bez pohybu, je to tak pomalý běh, že to dáš i s nadváhou.

Já mám kondici dobrou, i váhu, ale koleno v takovém stavu, že ze schodů slyším praskání, tak je beru po jednom.. běhání mi nevadí, tam se mi ten kloub neodírá.

Tím chci říci, chceš jednoznačnou odpověď na něco, kde je příliš mnoho proměnných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405
3.1.22 12:56

Já bych to viděla do 70 kg, protože jinak se budeš u běhu dost trápit a otráví Tě to. Ale je to jen můj osobní názor na základě vlastní zkušenosti. Jsem ještě o pár cm vyšší a dobře se mi běhá, když mám pod 65. Nad 70 kg jsem běhat ani nezkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
3.1.22 13:06

Osobní zkušenost - teď hubnu po druhém porodu.
Začínám behavat pomalu hned po šestinedělí. Po obou dětech jsem měla okolo 90 kg na 170 cm. Kolena neboli. Začněte z lehká, rychlichuzi, postupně přidávat rychlost i kilometry… Podle toho jak to udychate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6801
3.1.22 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj,

od kolika kg je už kvůli kolenům v pořádku začít pomalu s během a nebo skákáním přes švihadlo? Ptala jsem se obvodního a říkal, že nadváha tolik nevadí - jen prý začít opatrně, ale obezita už je špatně. Jak to tedy změřit. Mám si udělat BMI a když nejsem tabulkově obezní „jen“ nadváha tak tedy v pohodě nebo jak to měřit? Ono i to BMI je pořád jenom číslo. Kolik by tedy žena co má 166 cm měla vážit ne ideálně ale řekněme maximálně aby byl běh tak nějak ok? Na internetu nic nemohu najít. Prosím o komentáře jen lidi co běhají nebo doktory atd. Ráda bych se dobrala nějakého čísla alespon orientačně…

ps. anonym nerada bych aby se to tady zvrtlo v to, že mám chodit plavat nebo chodit atd… chci vědět nějakou zdravou mez co se týče kg na běh nebo švihadlo atd…

Asi zalezi na tom jak se citis. zacala jsem behat nekde okolo BMI 30, ale mam hodne svaloviny a tou dobou jsem i dost posilovala. Hned poprve jsem v pohode ubehla 5 km a pul roku potom 10 km zavod (tam cca BMI 27). Problemy jsem nemela. Osobne bych nad tech 30 nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
3.1.22 13:39

Dřív jsem hodně běhala, dva roky zpátky jsem dost nabrala a s během přestala, strašně mě bolely kolena. Začala jsem běhat až když jsem měla pod 65 kilo a dobře se mi běhalo až když jsem měla zase kolem 55. Nicméně je to hodně individuální, ale na začátek určitě měkčí terén a kratší trasy, než si klouby trochu zvyknou na zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
3.1.22 22:20

Prý běh do max. 5% nadváhy a je jedno, jestli jde o svaly nebo tuky. Tělu to je prý jedno, co za hmotu nese.
Prostě začni a uvidíš, kolik zvládneš. Není ostuda třeba jenom obehnout pro začátek blok kolem domu, skákat půl minuty na svihadle. Časem si tělo na pohyb zvykne a výdrž se prodlouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
3.1.22 22:41
@Anonymní píše:
jasný ale zajímá mě prostě orientačně kolik kg na těch 166 cm cca mít. Doktor řekla nadváha ok… pokud to vezmu tabulkově bude to ok, ale prostě celkově mě zajímá… někdo má názor, že na 166 mám mít max 75 kg, někdo prý běham i s metrákem…

Tak to zkus a uvidíš, kratší tratě a měkký povrch, dost záleží, v jakém stavu máš vazy a kosterní svalstvo. Co si budem nalhávat, on ten běh je zátěž na kotníky a kolena bez ohledu na to, kolik člověk váží, sama radši běhám po polních a lesních cestách než někde po asfaltu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
4.1.22 13:49
@epsice píše:
Osobní zkušenost - teď hubnu po druhém porodu.
Začínám behavat pomalu hned po šestinedělí. Po obou dětech jsem měla okolo 90 kg na 170 cm. Kolena neboli. Začněte z lehká, rychlichuzi, postupně přidávat rychlost i kilometry… Podle toho jak to udychate.

Přesně tak. BMI, jako takový, je čistě orientační. Pro velkou část populace může být i hodně zavádějící. Dle BMI mám (muž) obezitu, aktuálně se přitom jedná asi o 16% tuku.
Jak již bylo popsáno několikrát, zkusit indiánský běh, když to půjde, krátit čas chůze. Pokud by byl hned od začátku problémem, zkusit jen rychlou chůzi, klidně i hůlky na odlehčení nohou. Jakmile se bude zlepšovat kondice, snižovat obsah tuku, navyšovat svalová hmota, je možné přidávat běh. Samotná váha pro toto nemusí hrát roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat