Od kolika kg je už relativně OK běh kvůli kolenům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:15
Od kolika kg je uz relativne OK beh kvuli kolenum?

Hledala jsem na netu a nikde jsem nenasla. Neptam se na nazor kazde z vas, spis na to zda je nekde k dohledani co by zdravotne melo byt uz ne idealni, ale dejme tomu relativne OK na kolena?

Je mi skoro 35, merim 161 cm a konecne jsem se po roce snazeni dostala ze 113kg pod magickou hranici 100kg. Vim, ze je to dost porad, ale jsem celkem na sebe pysna, protoze to snadny nebylo.
No a popravde za ten rok mam uz rotopedu, prochazek, kola tak dost ze predstava, ze bych mela zase vytahnout hulky na walking se mi dela uz na blinkani… zoufale me to nebavi. Chtela bych neco akcnejsiho. U nas ve meste od zari otviraji hodiny fitboxu. To by me bavilo, ale krome buseni do pytle se tam ruzne poskakuje, drepuje, skace pres svihadlo atd… nechci to nejak hrotit ale zajomalo by me zda by uz neco takovyho moje kolena treba 2× tydne zvladli? Nebo za barakem mam les. Kdybychmela dobre boty a bezela po trave a stridala klus s chuzi treba jen 2km zase 2× tydne zda by to slo uz s takovou vahou nebo ne?

radsi prece jen anonym vime jak to tady je :jazyk:

Reakce:
KaZeAd
Stálice 74 příspěvků 13.08.19 08:21

Tak klidně neanonym. Já jsem běhala i když jsem měla skoro 100 kilo, a to jsem zezačátku běhala v obyčejných botaskách. Takže ti fandím :palec:

odlaska
Kecalka 341 příspěvků 13.08.19 08:35

Určitě běhání s tolika kily nedoporučuji, na kolena je to zápřah i tak.. A nemusí se to projevit hned, ale třeba až časem.. Mně doktor říkal, že max by mělo být 80 kg kvůli kolenům..
Chápu, že je to asi nuda, ale spíš doporučuji chůzi ve spalovací tepové frekvenci, investovat do chytrých hodinek, například Garmin s tepovým měřičem a chodit..

Ono i kdyby jste nakrásně opravdu běhala a na kolena se vykašlala, tak se vsadím, že byste stejně nehubla. Protože s takovou váhou by to bylo v anaerobní tepové frekvenci.. :/
Já když jsem začínala běhat, tak jsem si myslela, jak běžím straaašně pomalu. Pak jsem si pořídila hodinky, abych to mohla měřit a zjistila jsem, že pořád běžím moc rychle na to, abych spalovala tuky…

Jo a co si budeme povídat, 80% hubnutí začíná u jídelníčku. Zašla jsem si za výživovým poradcem, ten mi udělal jídelníček na míru a pak teprve to pořádně začalo jít dolů…

epsice
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 13.08.19 08:48

Já začínala běhat 5km každý den a měla jsem kolem 90 určitě. teď mám 72 a behávám 1× týdně 15/20km :-D Zkuste, uvidíte jak to půjde. Jestli budou bolet klouby tak bych počkala až trochu shodíte ale myslím že to bude ok.
Jinak pokud něco akčnějšího: super jsou kruháče, ten fit box je taky fajn nebo do posilovny. Tepovku neřešte. Hubne se deficitem a aby se mohlo jíst normálně tak musíte mít větší výdej: takže nezáleží na tom jestli jste v aneorobní frekvenci ( já cvičím a držím jídelníček 2 roky a toto jsem fakt ještě neřešila). ze začátku mne hodně pomohla trenérka. Měla jsem od ní jídelníček a každý týden jsem se jí měřila a vážila tak si člověk rozmyslí zda bude držet nebo nebude :-D

Iceberuska
Nováček 1 příspěvek 13.08.19 08:50

Ja jsem kdysi nasla, ze by vaha nemela byt vetsi nez (vyska v cm - 100) *1,2. Ale ted jsem po porodu taky zacala behat s vyssi vahou a zadna hitparada to neni, jde to, ale kolena asi trpi :( Nicmene me to zatim neodradilo a pro lepsi pocit beru kolagen:sweat_smile:
Stridani chuze s behem 2× tydne 2 km mi prijde v pohode a nebala bych se toho:slight_smile:

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 13.08.19 09:09

Začala jsem běhat když jsem měla těsně pod 100kg… důležitý je se pořádně před a po běhu protáhnout…
Kvůli staršímu zranění kolene jsem po půl roce a samozřejmě s úbytkem váhy běhat přestala a jezdím na kole…
Ale doporučila bych kombinovat třeba ten běh, fitbox, doma cviky na posílení svalů nohou, dřepy, výpady atd… a když běh tak určitě raději v lese, za prvý je to náročnější a za druhé měkčí a líp tlumí než asfalt…

Držím palce, vrhni se do toho, čím déle to budeš odkládat, tím méně se ti do toho bude chtít :wink:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:11
@Anonymní píše:
Hledala jsem na netu a nikde jsem nenasla. Neptam se na nazor kazde z vas, spis na to zda je nekde k dohledani co by zdravotne melo byt uz ne idealni, ale dejme tomu relativne OK na kolena?

Je mi skoro 35, merim 161 cm a konecne jsem se po roce snazeni dostala ze 113kg pod magickou hranici 100kg. Vim, ze je to dost porad, ale jsem celkem na sebe pysna, protoze to snadny nebylo.
No a popravde za ten rok mam uz rotopedu, prochazek, kola tak dost ze predstava, ze bych mela zase vytahnout hulky na walking se mi dela uz na blinkani… zoufale me to nebavi. Chtela bych neco akcnejsiho. U nas ve meste od zari otviraji hodiny fitboxu. To by me bavilo, ale krome buseni do pytle se tam ruzne poskakuje, drepuje, skace pres svihadlo atd… nechci to nejak hrotit ale zajomalo by me zda by uz neco takovyho moje kolena treba 2× tydne zvladli? Nebo za barakem mam les. Kdybychmela dobre boty a bezela po trave a stridala klus s chuzi treba jen 2km zase 2× tydne zda by to slo uz s takovou vahou nebo ne?

ono záleží, jak na tom tvoje kolena jsou už teď bez ohledu na váhu
já běhat nemůžu, teď mám nadváhu a dělám prostě jiný sporty (chůze, kolo, orbitrek, plavání) ale nemohla jsem běhat ani když jsem měla BMI v ideálním rozmezí, intenzivní dřepování jsem prostě nedávala ani pod dohledem fyzioterapeuta (tj správně prováděné cviky), poskoky a doskoky, indiánský běh, nebo tůry v kopcích (chlavně chůze ze svahu) znamenaly následující 2 dny utrpení při každém ohnutí kolene, ne svaly, ale bolest kolen samotných a to i se suplementy na vazy, chrupavky

takže se zkus domluvit na zkušební hodinu fitboxu, uvidíš, co to s tebou udělá, některá cvičení je reálné upravit, někde to nejde
Na posílení jádra (podle mě nejdůležitější základ) doporučuji powerjógu nebo jakékoliv cvičení na „core“ třeba posilování s vlastní vahou, ale ne huntovací kruháče (omluva všem nadšencům, ale kdo se zabývá fyzioterapií, potvrdí)
na kondičku - rychlochůze s holemi, orbitrek, kolo, intentzivní plavání - hodinu pořádně a uvidíš sama ;) - hlavně správně prováděné, a na kolena ideálně kraulové nohy, ne žábu, naopak rukama plavat prsa i s potápěním hlavy pod vodu (takové to pumpování) je to pak koplexní zápřah a zlepšuje jak kapacitu plic, tak tepovku a taky termoregulaci…

Příspěvek upraven 13.08.19 v 22:39

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 22:12

Já začala běhat před pár týdny s váhou 120+(střídání s chuzí)3km a pohoda, a moc gratuluji za zhozené kila a moc ti fandím :kytka: Pořád lepší toto než ležet na gauči :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 08:30
@Anonymní píše:
Já začala běhat před pár týdny s váhou 120+(střídání s chuzí)3km a pohoda, a moc gratuluji za zhozené kila a moc ti fandím :kytka: Pořád lepší toto než ležet na gauči :mavam:

ale otázka jak moc ti to zhuntuje kolena no… já nemám v plánu vyloženě dlouho běhat jen začít dělat něco trošku akčnějšího…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 09:44
@Anonymní píše:
ale otázka jak moc ti to zhuntuje kolena no… já nemám v plánu vyloženě dlouho běhat jen začít dělat něco trošku akčnějšího…

nebolí mě nic, střídám to s chuzí takže fajne :pankac: a ted koukám, že ty máš v plánu to samé a akorát jen 2km :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 11:19
@Anonymní píše:
nebolí mě nic, střídám to s chuzí takže fajne :pankac: a ted koukám, že ty máš v plánu to samé a akorát jen 2km :D

chtěla bych něco víc akčního…třeba oběhnout sídliště nebo prostě něco než jen jízda na rotopedu… a kolik měříš na těch 120 kg?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 22:09
@Anonymní píše:
chtěla bych něco víc akčního…třeba oběhnout sídliště nebo prostě něco než jen jízda na rotopedu… a kolik měříš na těch 120 kg?

já běhám na zahradě :lol: 165cm :oops:

Amelie30
Závislačka 3210 příspěvků 14.08.19 22:15

@odlaska pravda. Běhám, nehubnu. Ještě mě už pomalu měsíc píchá až pálí nad patou z boku u vnitřní strany nohy. Leduju, ale nepomáhá to. Nemůžu ani dlouho stát, protože to už pak bolí docela dost. Takže mě návštěva dr nejspíše nemine.

axelina
Závislačka 2818 příspěvků 14.08.19 22:15
@Anonymní píše:

obe uvedene aktivity mi prijdou jako dobrý nápad ale doplnila bych to plaváním… a protahováním nebo nějakou kalanetikou alespon…a hlavně aby te to bavilo a vydržela jsi

Váš příspěvek
Reklama