Od kolika kg můžu běhat?

Anonymní
9.5.20 00:48

Od kolika kg můžu běhat?

Prosím anonymně, hodně se stydím.

Před dětmi jsem běhala, moc mě to bavilo. Ale během času (nebudu to okecávat) se stalo, že jsem ztloustla na šílených 110 kg. Rozhoupala jsem se s tím něco dělat, teď mám 10 kg dole (musí jít víc, moje původní váha byla 60 - 65 kg), zatím chodím a posiluju, ale během těch mých procházek se občas (když kolem nikdo není :lol: rozběhnu a uvědomuju si, jak moc mi to chybí. Ale vím, že s takto vysokou váhou se běhat nemá a samozřejmě si nechci ublížit. Tak jsem se chtěla zeptat místních znalkyň - kolik ještě musím zhubnout, abych si mohla bez obav o svoje klouby zaběhat? Nebo lékař které specializace by mi na to dokázal správně odpovědět? Ortoped?

Díky moc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11553
9.5.20 01:23

Já myslím, že v tomhle žádná hranice neexistuje, jela bych podle pocitu. Ale zkusila bych se podívat na dobré běžecké boty (některé úžasné lehké běžecké boty jsou určeny fakt pro tintítka). A kloubům by hodně pomohlo běhat např. po atletickém oválu (měkký povrch) - nemáš někde v okolí volně přístupné sportoviště např. u školy? Já na jeden koukám z okna a docela často tam běhají i silnější lidi. Manžel tam taky chodí, na asfaltu nebo dlažbě mu trpí kolena i záda (i bez nadváhy), ale po běhu po oválu je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
9.5.20 02:51

Idealni je to nekde na lesnich cestickach a se slusnyma botama. Vahu ti presne nikdo nerekne, protoze tech faktoru je proste prilis. Pridavej pomalu, pri bolestech davej pauzy od behani, dokud se ty bolesti nespravi. Ono na behani si ty klouby musi zvykat i u hubenych. Ale vsechno je mozny. Ja mam blbe rostly kotniky, zacinala jsem behat, kdyz jsem mela problemy i dyl chodit. :mrgreen: dnes me kotniky absolutne v nicem neomezuji. Ono s tim behanim se spolu s klouby bude snad menit i ta vaha, takze pomalu a opatrne by to jit mohlo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7115
9.5.20 11:51

Asi bych to zkusila brala podle pocitu. Když tě po běhání bolej kyčle nebo klouby, tak je to ješte moc zátěž. Při těch 110 máš jaký BMI? Já jsem začala běhat s cca 20 kg navíc, ale trenér mi říkal, že když má někdo mooc velkou nadváhu, tj obezitu, tak tou tíhou si ty klouby zničí nenávratně i chůzí. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.20 13:09

@zrcadlo Díky moc za tip. Ovál tu nemáme, navíc na běhání je pro mě nejlepší právě to, že se někam podívám :-) Ale třeba na polní/lesní cestě by to mohlo jít podobně?

@Lenka_Hal Děkuju za odpověď. Dobré boty jsem si už pořídila, zatím mě nic nebolí. Hubnu teď hlavně stravou a tou chůzí, ale běhání je běhání :-) Taky si říkám, že dřív jsem zvládala dřepovat s celkem obstojnou váhou, tak to teď nemůže být pro klouby tak hrozné? Ale nechci si lhát do kapsy, už tak jsem dala tělu zabrat dost. V těch 110 kg mě začínaly bolet kyčle při chůzi, teď to naštěstí přešlo a nebolí nic (ani při těch nesmělých pokusech o běh).

@Takyjedna BMI jsem měla 38, teď mám 34,6 :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1897
9.5.20 13:16

Tak si kup kvalitní běžecké boty a běhej na měkkém terénu a začni „indiánem“ (střídá se rychlá chůze s během) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
10.5.20 21:39

Ja bych asi zatím zůstala u posilování a stravy.Co třeba rychlochuze?
A pak taky jenom nespevnene povrchy.
Mám 65kg a cítím ze to není ono..když jsem měla 73kg tak to bylo opravdu nepříjemné. ted se snažím cvičit hiit.
Držím palečky s hubnutim! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat