Od kolika let jste začali brát antikoncepci

Anonymní
10.7.20 20:01

Od kolika let jste zacali brat antikoncepci

Zdravím :mavam:
Od kolika let nste začali brát antikoncepci nebo v kolika letech jste ji dali své edceři? Jste proti tomu nebo s tím nemáte problém?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13
10.7.20 20:12

Já co šla na první gyn. Prohlídku mi byla hned připsána antikoncepce.
Chtěla jsem o tom mamce tehdy říct, naštěstí s tím přišla sama mi to říct, protože ja se tehdy i styděla :lol
Beru ji od svých 15 ti let a je mi 20,nikdy jsem ji nepřestala brát a určitě neplánuji ji v nejbližší době přestat užívat.
Rizika tam jsou, někdo zase říká že to vůbec problém není. Maminka, dcera asi musi posoudit sama. Každopádně kdyby ji po mě dcera chtěla tak bych nebyla proti, pokud by samozřejmě nebyla nějak nemocná a brát by ji nemohla.
A samozřejmě Přečetla jsem si o tom dost věcí, informací na internetu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12651
10.7.20 20:12
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:
Od kolika let nste začali brát antikoncepci nebo v kolika letech jste ji dali své edceři? Jste proti tomu nebo s tím nemáte problém?

Zvlastne polozena otazka.. Antikoncepci jsem POUZIVALA samozrejme od zacatku sexualniho zivota. Ptas se asi spis na pilulky HA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
10.7.20 20:15

Začala jsem jí brát až ve 20 letech. Neměla jsem jinak žádné problémy s menstruací ani žádné jiné (kromě brutálního PMS). Teď už se mi k ní ale nechce moc vracet. Když jsem ji zavedla (tu samou) zase po porodu, dělalo to se mnou strašné věci. Takže jsem ji vysadila a přemýšlím co dál.
Podle mě je rozumné začít brát antikoncepci, pokud holka začala sexuálně žít. Do té doby je to tak nějak zbytečné. Hlavně nesouhlasím s tím, „léčit“ všelijaké problémy s cyklem tím, že je gynekolog zazdí antikoncepcí s vysvětlením „to budeme řešit, až budete chtít dítě.“ Od kolegyň a kamarádek vím, že se to děje často a ony pak ve 30 měly vážné problémy otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
10.7.20 20:22
@LilyJane píše:
Začala jsem jí brát až ve 20 letech. Neměla jsem jinak žádné problémy s menstruací ani žádné jiné (kromě brutálního PMS). Teď už se mi k ní ale nechce moc vracet. Když jsem ji zavedla (tu samou) zase po porodu, dělalo to se mnou strašné věci. Takže jsem ji vysadila a přemýšlím co dál.
Podle mě je rozumné začít brát antikoncepci, pokud holka začala sexuálně žít. Do té doby je to tak nějak zbytečné. Hlavně nesouhlasím s tím, „léčit“ všelijaké problémy s cyklem tím, že je gynekolog zazdí antikoncepcí s vysvětlením „to budeme řešit, až budete chtít dítě.“ Od kolegyň a kamarádek vím, že se to děje často a ony pak ve 30 měly vážné problémy otěhotnět.

S tím souhlasím :hug: Pokud holčina sexuálně nežije, a chtěla by to jen kvuli například pleti, úplně bych to nepodporovala.
Ja začala sexuálně žít krátce po 15,tedy krátce po tom co jsem prášky začala užívat.

MS mam díky tomu slabší, za což jsem ráda.
Zlepšila se mi diky tomu i plet ale přibrala jsem pár kilo :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
10.7.20 20:24

Jestli je dotaz na HA, tak nikdy, s výjimkou snad tří měsíců okolo devatenácti. Vracet se k ní určitě nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
10.7.20 20:26

Nikdy jsem HA nebrala, nemám to ani v plánu a mít dceru, vysvětlila bych ji svůj postoj. Kdyby na tom trvala, bránit nebudu, ale zastánce HA nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14687
10.7.20 20:30

Brala jsem dlouho a za mě vím, že se k ní už nevrátím. Naprosto mně vyhovuje cykličnost vlastního těla a užívám si jednotlivé fáze.

Dceři bych dala pro a proti. Ale s tím, že HA nechrání před pohlavně přenosnými nemocemi. Takže sex jedině s kondomem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49525
10.7.20 20:32

Od 15r. uzivam. Napred prasky, po detech jsem zkusila injekce, krouzek a poslednich 7r. po narozeni tretiho ditete lepim naplasti. Ty mi vyhovuji nejvic.
Tento tyden mi na prohlidce gyn. nabizel, ze bych mohla na podvazani pres moji pojistovnu (zdrav. duvody). Zatim jsem podekovala a odmitla. Jeste si pripadam mlada na zasadni reseni. Muj strop je ve 40r. a ten je nastesti v dali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12651
10.7.20 20:37

@Billi @MrsNorris zcela bez rejpani, co byste 15ti lete dceri, ktera chce zacit sexualne zit, poradili za antikoncepci? Kondom (spolehat na zkusenost a zodpovednost neznameho chlapa/kluka)? Spermicid (dost nizka antikoncepcni schopnost)? Prerusovani (ale no tak!)? Plodne dny (tak to snad vubec v tomto veku)?

Edit:ptam se samozrejme proto, ze v tomto veku je tehotenstvi zkratka nezadouci a sve dceri doporucim jednou krom HA i kondom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
10.7.20 20:42

Brala jsem od 15 Minervu. Prakticky hlavne kvuli akne, ktere jsem mela velmi silne na obliceji, ramenou, dekoltu i zadech. Stydela jsem se chodit i v tilku. HA zabrala velmi dobre, nepribirala jsem po ni, nemela zadne vedlejsi ucinky, sedla mi velmi dobre (narozdil od toho, co jsem slysela od svych kamaradek). Vysadila jsem ji ve 23 letech (planovane), za pul roku jsem otehotnela, menstruace se po vysazeni dostavila do mesice vcelku pravidelne. Zadne velke vykyvy se nekonaly, ale ani po porodu (uplynulo od nej rok a ctvrt) jsem se k ni uz nevratila. K nejake forme antikoncepce se ale urcite budu chtit vratit, jeste mame ale v planu druhe dite, do te doby ji nechci.
O tom, ze chci antikoncepci, jsem se s rodici nebavila. Proste jsem o to na zaklade problemu s akne pozadala lekare a rodice pozdeji seznamila s faktem, ze ji beru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14687
10.7.20 20:46
@unuděná píše:
@Billi @MrsNorris zcela bez rejpani, co byste 15ti lete dceri, ktera chce zacit sexualne zit, poradili za antikoncepci? Kondom (spolehat na zkusenost a zodpovednost neznameho chlapa/kluka)? Spermicid (dost nizka antikoncepcni schopnost)? Prerusovani (ale no tak!)? Plodne dny (tak to snad vubec v tomto veku)?Edit:ptam se samozrejme protoze v tomto veku je tehotenstvi zkratka nezadouci a sve dceri doporucim samozrejme krom HA i kondom.

Za sebe v 15ti, pokud HA, tak i kondom. A docela i věřím tomu, že pokud by nebyla HA, tak si spousta holek mnohem líp rozmyslí, s kým spát. Pokud by nad sebou měla to riziko, že otěhotní. Takhle to spousta střídá, jak ponožky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1954
@unuděná píše:
@Billi @MrsNorris zcela bez rejpani, co byste 15ti lete dceri, ktera chce zacit sexualne zit, poradili za antikoncepci? Kondom (spolehat na zkusenost a zodpovednost neznameho chlapa/kluka)? Spermicid (dost nizka antikoncepcni schopnost)? Prerusovani (ale no tak!)? Plodne dny (tak to snad vubec v tomto veku)?Edit:ptam se samozrejme proto, ze v tomto veku je tehotenstvi zkratka nezadouci a sve dceri doporucim jednou krom HA i kondom.

Za prvé doufám, že dcera se sexuáním životem počká alespoň do 17-18 let, kdy už cyklus bývá ustálený :mrgreen: No a pokud ne, tak kondom + spermicidy (gel, globule). No a při nejhorším tu HA + kondom. Lepší jak těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Od patnacti, od prvního přítele. Zpětně mi to přijde brzy, ale zas byla celkem jistě vyloučena možnost početí. Asi ve 23 jsem sla na operaci s jicnem a musela vysadit a už jsem se k ni nikdy nevratila, je mi 37, mam dve deti a problémy s početim nebyly vůbec teda. Myslim, ze dnes je HA celkem moderní, nevim. Nemam dceru, takze ani nebudu řešit, je to na každém.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.7.20 20:49
@unuděná píše:
@Billi @MrsNorris zcela bez rejpani, co byste 15ti lete dceri, ktera chce zacit sexualne zit, poradili za antikoncepci? Kondom (spolehat na zkusenost a zodpovednost neznameho chlapa/kluka)? Spermicid (dost nizka antikoncepcni schopnost)? Prerusovani (ale no tak!)? Plodne dny (tak to snad vubec v tomto veku)?Edit:ptam se samozrejme proto, ze v tomto veku je tehotenstvi zkratka nezadouci a sve dceri doporucim jednou krom HA i kondom.

Nejsem žádný zastánce HA brala jsem ji x let a teprve po vysazení mi došlo, jak mi to narušilo a do určité míry svým způsobem „podělalo“ život, ale dceři od 15ti do 20ti bych to doporučila a to dost důrazně. Je to nejspolehlivější ochrana a v tomto věku je to rozhodně menší zlo než případné těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama