Od kolika let lyže /snowboard?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GitD
Stálice 67 příspěvků 21.08.19 16:49
Od kolika let lyže /snowboard?

Ahoj holky,
Mám na vás dotazy :lol:.Vim je sice ještě léto, ale už řeším program na jarní prázdniny (přemýšlím jestli mám dát moji nejmladší dceru na lyže )
Od kolika let vaše děti lyžují? A od kolika jste je naučili na snowboard? A jak jim to šlo ze začátku? Učil je to nějaký instruktor nebo vy?
A kam jezdíte nejčastěji na hory?
A je tady někdo, kdo vůbec nejzdi na hory?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2782 příspěvků 21.08.19 16:54

Já sama jsem začala v šesti letech. Dřív je to podle mě takový nijaký. Slabý nožičky, nezvyklý nápor.. ale už jsem viděla na snowboardu i roční dítě, co sotva stálo. Bohužel.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 38 inzerátů 21.08.19 16:58

Syna ucil manzel, lyzuje a brusli od ctyr a myslim ze v poho

carsa
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 21.08.19 16:59

Naše děti poprvé stály (ale opravdu jen stály, aby pochopily balanc, připoutané nohy k lyžím a pod.) na lyžích ve 3 letech, lyžovat se naučily ve čtyřech. Teď je jim 9,11 a 13 a lyžují perfektně. Ale manžel je lyžařský instruktor a je fakt pedant na styl a bezpečnost.
Snowboard zatím nikoho z nich nebere. Spíše začínají s freeridy. Lyžovat se naučily na Hochfichtu, a od té doby jezdíme už jenom do Alp.

Příspěvek upraven 21.08.19 v 17:12

triss86
Stálice 68 příspěvků 21.08.19 17:05

Od tří let zkoušeli lyže, po chvilkách na cvičných loukách pro děti, tak aby je to bavilo. V pěti už dcera sjela poměrně dobře jakoukoliv hezky upravenou modrou.

Hanula1212
Kelišová 5650 příspěvků 21.08.19 17:05

Náš malý stál na lyžích poprvé v 1,5 roce ale to byly jen takové ty dětské minilyže na boty bez lyžáků. Ale jen na chvilinku, aby se seznámil. Zhruba od 3 a půl roku lyžoval na mírném kopci, na sobě měl vestu s popruhy a tak byl připevněný k nám. Další zimu už jezdil sám a teď v 8 už jezdí jak drak. Začátkem letošního roku začal i se snowboardem, to jsme mu vzali instruktora. Jezdíme každý rok na týden do Jeseníků na takový menší svah, kde není moc lidí. A pak na pár dní do Špindlu nebo Klínovec. Letos jsme ho vzali poprvé do Alp a zvládá naprosto s přehledem.

Hoa Mai
Kelišová 6739 příspěvků 14 inzerátů 21.08.19 17:25

Synove se naucili oba lyzovat lonskou zimu, kdy bylo starsimu 5 a mladsimu 3,5. Uci je tatinek, ktery je pomerne dobry lyzar. Starsi zvladl v pohode i modrou sjezdovku, mladsi jezdil jen na dlouhych detskych, ale vydrzel i 2hodiny v kuse, bavilo ho to a vubec jsme ho nemohli dostat domu. Oba jezdi samostatne, zvladaji obloucky, regulovat rychlost jizdy, pluzit, zastavit. Nekonecne lano zvladli oba samostatne, detskou pomu jen ten starsi, mladsi sice taky, ale bylo to pro nej namahave, tak jezdil s tatinkem na koleni. Rok predtim jezdili na cvicnych loukach, starsi se tehdy naucil obloucky, mladsi je spravny postoj, ale hlavni smysl byl spis, ze se pro to nadchli, nez ze by se to dalo nazvat lyzovanim. Prkno a bezky jsme jeste nezkouseli, to necham asi az budou na prvnim stupni ZS, pokud projevi zajem.
Jsme po okoli Brna, kde bydlime, nebo do Beskyd.

Příspěvek upraven 21.08.19 v 17:34

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 17:28

Loni kdyz byly synovi 4 roky jsem ho dala do skoly lyzovani. Asi osm lekci za zimu jsem mu zaplatila a naucil se celkem obstojne, dela krasny obloucky, nepluzi. Na snowboard ma jeste cas, planuju treba tak v deseti letech kdyz bude chtit, do ty doby at se poradne nauci na lyzich. Je to od ditete si myslim, syn je celkem na sporty a jdou mu

korneli
Kecalka 317 příspěvků 21.08.19 17:30

Já začala lyžovat v deseti, děti v 8.letech.

Uživatel je online_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 21.08.19 17:52

Dcera umi lyzovat od 3 let a naučil ji to instruktor, ale jen na takovém malem kopci, ktery byl určen pro deti ;).
Ve 4 letech uz zvladala na lyžích modrou sjezdovku, v 6-7 mi zacala jezdit na cerveny, ted uz ji je 15-nact, tak uz samozrejme nekolik let jezdi pouze na černý..

Na snowboardu umi od 8-mi a to ji naučil muj pritel..Ucila se to nejdříve na modré a pak uz zvladala červenou a cernou.

VilaAnalka
Stálice 87 příspěvků 21.08.19 18:46

S lyzemi deti zacly pred 1,5 rokem v zime, to jim bylo 3; 6; 7,5. Jezdily v lyz. skolce tady u nas v CR, bydlime do pul hodiny od hor. Minulou zimu dve starsi sjely bez problemu samy (a jsou rychlejsi, nez ja 8o ) zhruba stredne tezkou sjezdovku, nejmensi jezdila oblouckama v pluhu na pome, i tou pomou sama vyjela. Manzel porad mele o Rakousku, ja jsem radsi v CR, takze budoucnost nejista :)

tulipán
Závislačka 4964 příspěvků 21.08.19 18:53

Lyze ve ctyrech, ale kluci maji mozna vetsi silu. Tukala jsem si na celo, ale ono to jde fakt samo a tak rychle a prirozene, kdybych to nevidela vlastni oci, tak neuverim. Starsi syn se ptal sveho instruktora i na prkno a ten mu rikal, ze az v deseti, ze by to driv nezkousel.

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 21.08.19 18:54

My lyzovani moc nedame. Tyden jarni prazdniny Schladming nebo Dolomity plus par vikendovek, vetsinou Hochficht, Velky Javor. Nekdy ale na jare letime na mesic do tropu a na lyze nedojde vubec.

S lyzovanim i bruslenim jsme u kluku zacinali ve 4 letech a ucil je manzel. Starsi na tom je pohybove lip, naucil se brzy, mladsi je hypotonicky a potrebuje na pohybove aktivity vic casu. Naucil se, ale konicek jeho zivota to urcite nebude.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54859 příspěvků 21.08.19 19:38

Oprvdu od 3,5 let. To už zvládli i sami jet. Do té doby to bylo takové posílání na lyžích mwzi rodiči.

Moona1984
Kecalka 163 příspěvků 21.08.19 21:13

Dcera se naučila ve třech a pul. Jezdí modré sjezdovky, dela pekne oblouky, sama jezdí na pomě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama