Od kolika měsíců/let zná dítě své příjmení?

Anonymní
1.1.21 06:29

Od kolika měsíců/let zná dítě své příjmení?

Ahoj, zajímalo by mne, od kolika měsíců či let vědí děti, jak se jmenují celým jménem včetně příjmení? Proč se ptám, s partnerem nejsme svoji a syn (13 měsíců) má příjmení po mně. Teď to vypadá, že mne partner brzy požádá o ruku, ale některé věci mu holt trvají, takže to “teď” může klidně ještě pár měsíců trvat. Kdybychom se vzali, vezmeme si oba se synem mužovo příjmení. Jenže je tu furt to “kdybychom”. Původně to vzhledem k určitým událostem, které tu nechci rozebírat, vypadalo, že se brát nebudeme a partner byl ok s tím, že bude mít prcek příjmení po mně. Nicméně ledy se hnuly a svatba a žádost o ruku je velmi pravděpodobná, ale co řeším je, že prcek samozřejmě roste a je dost vnímavý, říká první slova atd. a já mu nechci plést hlavičku a říkat mu teď ty jsi Petr XY a třeba za rok to změnit a říkat teď seš Petr Z. Od kdy jste děti učili jejich příjmení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
1.1.21 06:37

Náš syn si to pamatuje od dvou let, umí říct jak se jmenuje a kolik mu je. Ale je to jako se vším, každé dítě si pamatuje jinak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3882
1.1.21 07:12

Nevím, proč bys mu teď měla vysvětlovat, jak se jmenuje i s příjmením.. stačí, když v tomhle věku bude vědět, jak se jmenuje křestním..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
1.1.21 07:35

Cca ve 3 letech, když jde dítě do školky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
1.1.21 07:36

Jméno včetně příjmení a města kluci řekli sami tak ve 2 a něco. Jméno úplně stačí zatím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12867
1.1.21 07:39

Az sel do skolky. Drive to nemelo smysl. A kdyz se vdat vcas nestihnes, dite se nove ptijmeni preuci, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66224
1.1.21 07:39

U nas do 3 let dite nemluvilo a prijmeni pochopilo snad az ve 4 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9756
1.1.21 07:49

Syn začal mluvit až ve dvou a půl letech, příjmení začal říkat o chvíli později. Ale spíš jako spojení se jménem, jeho funkci asi doteď nechápe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
1.1.21 07:56

Umi ho i s adresou od dvou let :) ale myslim, ze ty deti jsou v tomhle veku tak prizpusobive, ze se rychle nauci jine :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
1.1.21 08:04

No tak vliv roce ho příjmení fakt učit nemusíš. Umět to bude tehdy, kdy mu to rekneš. Naši se to naučili ve školce, dřív mě nějak nemelo smysl jim to vůbec říkat, nepotřebovali to. No a když se nevezmete ani do doby, než bude malej ve školce, tak se to pak snadno preuci. Ve dvou letech teprve začínali mluvit, adresu ani příjmení lenv té době fakt nenapadlo je učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
1.1.21 08:50

Naše děti tak kolem tří let, když šly do školky. :) Máme takové blbě vyslovitelné příjmení, mladší (4 roky) to do teď komolí… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
1.1.21 08:52

Ale děti se přizpůsobí rychle, buď v klidu… je ještě malinký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
1.1.21 08:54

Jméno, příjmení, město a věk uměl říct ve 2 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
1.1.21 09:10

Jmeno a prijmeni ve 3.letech. ted nemusis nic vysvetlovat, staci kdyz bude za nejaky cas umet rict jak se jmenuje a na prijmeni ma jeste cas. To uz budete svoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
1.1.21 10:11

Nekdy kolem 3 let, kdyz sel do skolky. Driv sem nejak nemela potrebu mu motat hlavu. U 13 měsíčního bych na to kaslala uplne, tam nema smysl cokoli učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat