Od kolika m/let jezdíte s dítětem na kole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 28.02.19 12:26
Od kolika m/let jezdíte s dítětem na kole?

Holky, jaro se blíží a já mám cukání. Chtěla bych s prckem jezdit na kole na zahradu. Ale bude mít teprv 7m a ještě nesedí (i když si myslim, že do 14 dnů může). Chtěla bych začít jezdit až bude sám sedět, ale i tak, není to brzo? Od kolika měsíců jste braly dítě na kolo vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Diana69
Kecalka 390 příspěvků 28.02.19 12:28

Od 1 roku

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9452 příspěvků 28.02.19 12:29

Tak zalezi jak ho povezeš. V té sadačce asi těžko, v takovém tom přívěsu jak se dává za kolo (nevím ten přesný název :oops:) klidně, tam to dítě leží, může spát, jako v kočárku. Taky záleží kudy jezdíš, jak dobrý jsi jezdec…

Lirio
Stálice 92 příspěvků 28.02.19 12:32

Tak my začínali brzy, ale s vozíkem za kolo. Do sedačky na kole šel těsně po roce. To už i chodil. Jen malá zkušenost, po delším výletu ho nekdy bolelo za krkem, než si zvykl na helmu. A to máme doma kus chlapa.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 28.02.19 12:37

Asi tak od 15ti mesicu vozim dite v sedacce na kole. V takovym tom vozicku za kolo ho muzes mit i driv, da se do toho koupit i taková vlozka pro nesedici mimina. Ale je to tedy drahy spas.

Kajak18
Kecalka 389 příspěvků 28.02.19 12:40

No tak v sedmi měsících bych já do toho nešla. My začali v roce a stejně jsem se necítila moc dobře, oni ty děti nejsou ještě moc pevný. V sedmi měsících se ti tam bude klátit.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 28.02.19 12:40

@Kriss Tina @Lirio Právě ten vozík se mi moc nezamlouvá, nepřijde mi to moc bezpečné. Navíc další krám do baráku :think: Na nějaké dlouhé výlety to taky ještě nevidím, ale na tu zahradu to mám 2 km po cyklostezce . S kočárem je to tam (v zahrád. kolonii) docela opruz, není tam ani zpevněná cesta.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 28.02.19 12:42

@Kajak18 No já taky nemyslela, že ho tam šoupnu hned jak se poprvé posadí, že jo. Myslela jsem to spíš tak, jestli je to ok dřív než v roce.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9452 příspěvků 28.02.19 12:43

@zuzikka ten vozík je bezpečnější než ta sedačka bych řekla, ale je to drahá sranda. Nicméně do té sedačky bych mladší jak roční určitě nedala. Je hezké že za 2 týdny bude možná sedět, ale je to nová poloha nevydrží sedět dlouho, navíc ta sedačka není moc pohodlná, musí mít na hlavě helmu, což je další diskomfort. :nevim:

Tejule
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 28.02.19 12:48

No tak my jezdíme od 3 m, máme chariot, já jo využívám hodně i na brusle atp, mě bezpečný přijde, je to pevná konstrukce, dítě v polosedu, u mimina miminkovnik a u staršího vložka co drží hlavu, syna to v něm hrozně baví, ale chce to koupit poradny, todle teď používáme na dlouhé výlety, dovolený i místo kočárku, ať netahame dva. Teď 19 m. Na kratší výlety přemístit se z bodu A do bodu B do hodiny cesty beru Hamaxku, ale v ty jezdí azod 14 m, při tom seděl pevně od 7 m, ale nepřijde mi to pro malé dítě úplně bezpečné. Musí mít přilbu a hlavně musí tam být zpevneny. Hlavně v ty Hamaxce nevydrží moc dlouho, bolí ho zadek, za krkem, pro něj je prostě pohodlnější chariot, pro mě sedačka pac je lehčí :lol: :lol: :lol:

Tichošlápek
Extra třída :D 13600 příspěvků 28.02.19 12:54

@zuzikka i v roce je to dost na hraně. Někdy se podívej, jak v te sedačce dětem blimbá hlava a ještě s helmou, na zada je to taky nápor - takové mrne bych dala max do Chariotu. Pokud to mas po cyklostezce, tak je to v pohodě.

blumen
Hvězda diskuse 48317 příspěvků 28.02.19 12:55

@zuzikka vozik mi prijde bezpecnejsi, ale necetla jsem recenze. Na sedacku bych dala az od roka.

Leenvecka
Kecalka 416 příspěvků 28.02.19 12:59

Ja bych klidne sla do ty sedacky, pokud to mas dva kilometry tak tam jsi do par minut a to to mimco vydrzi sedet. Postupne treba po roce pak muzes zkusit jezdit delsi trasy.

https://funbaby.cz/…u061008.html?…

tady je sedacka na vek 9m+

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 28.02.19 12:59

Hm..koukám ten vozík, jako neříkám, že bych ho nevyužila, ale nemám ho doma ani kde parkovat a na těch pár měsíců to asi řešit nebudu. Asi si spíš počkám, no…

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 17433 příspěvků 28.02.19 13:00
@zuzikka píše:
Holky, jaro se blíží a já mám cukání. Chtěla bych s prckem jezdit na kole na zahradu. Ale bude mít teprv 7m a ještě nesedí (i když si myslim, že do 14 dnů může). Chtěla bych začít jezdit až bude sám sedět, ale i tak, není to brzo? Od kolika měsíců jste braly dítě na kolo vy?

Vyšlo to zrovna na jaro v necelých 19 měsících.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama