Od kolika stupňů je v moři koupatelno a příjemno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:49
Od kolika stupňů je v moři koupatelno a příjemno?

Poraďte JAKOU DESTINACI: Ráda bych od cca 22., 22.5. k moři.****Preferuji do Řecka, ale přijde mi, že teplota vzduchu OK, ale teplota moře blbý. Je to tak 19 stupňů Celsia, příp. 20 nebo lehce přes 20 a to jak kdy. Byly mi doporučovány destinace Kypr (severní), Kréta, Rhodos, Kos. ****OD KOLIKA STUPNU SE DA V MORI OK KOUPAT? Tedy tak, že aniž byste se jen trochu namočily a vyběhly ven s cvakajícíma zubama a husí kůží a příp. nedostaly zánět močáku?Naskýtá se taky varianta jet do Tunisu + na Djerbu, Egypta. Nějak se mi to nezdá, nikdy jsem tam nebyla, ani nevím, jestli mě to láká, trochu se bojím Faraonovy pomsty - střevní chřipka v Egyptě anebo teroristů (anebo jánevímkohočehočí) kdekoliv v těchto končinách. Teď jak to píšu, tak jsem si vzpomněla, jak někoho někde loni sežral žralok… :zed:
Poradíte? Příp. dejte tip, kam byste v klidu jeli.
Mám představu: klidná dovolená, tj. ne nekončící komplexy hotelů s bazeny a hlava na hlavě, ne celodenní na plný pecky puštěná hudba i na pláži hotelu a přilehlém hotelu tak, že to leze na nervy, na druhý straně ne nic, kde chcípl pes.
Plná penze, hlavně pití. Příp. polopenze a možnost dokoupení v nedalekém obchůdku zbylých potravin a pití.
Dítěti je 7 let, teprve se začíná učit plavat.
Loni jsme byli s dětským animačním programem, ale ti prý jsou až od června.

Prosím anonym, vzhledem k dotazům si připadám jako buran a stydím se. :nevim:

Reakce:
Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4146 příspěvků 01.04.19 09:52

Mluvím za sebe: jako dítěti mi bohatě stačilo 22 stupňů, ale jako dospělá už se přesně smocim a cvakám zubama. Úplný ideál pro mě je tak 27-28, ale znám lidi, kterým to přijde jako moc teplé. 19 stupňů co píšeš považuji za hodně studenou vodu. Nešla bych pod 25

geileenka
Extra třída :D 12307 příspěvků 01.04.19 09:56

Já bych tedy taky v květnu do Řecka nejela, ta teplota vody by na mě byla málo. Já se chci v moři poválet, prohřát a ne mrznout, smočit a rychle ven. Kolem 20 by mi taky nestačilo.
V Egyptě je touto dobou krásně. Byli jsme dvakrát - v dubnu a říjnu, duben mnohem lepší. Krásně teploučko, voda super, problémy jsme neměli ani jednou (častější potřebu nepočítám, to mám i v Evropě a je to o tom, že člověk často a jinak jí), chce to se nepřežírat, mýt si ruce a je to ok. Není se čeho bát. Žralok většinou u pobřeží není, když se neplave za útes (to s dítětem asi stejně nebudete), teroristu jsem tam taky neviděla, za to hlídek docela dost, oni to celkem hlídají.

Aduš8
Závislačka 4162 příspěvků 01.04.19 09:56

Tak k jídlu, k plné penzi bývá pití jen v době jídla, což se ti s malým dítětem nevyplatí. Zaplať All-inclusive. Co se teploty vidy týká, je to dost individuální, protože každý má tu hranici jinde. Na mě by to bylo studené. Co se destinace týká, já třeba byla spokojená v Egyptě, velký hotelový komplex, takže tam hlava na hlavě fakt nebyla, ale byli jsme v říjnu. Vzduch 35°C a voda 28°C. Neutratili jsme tam skoro nic, jídlo výborné. Při dodržování základních pravidel se i nemocem můžete vyhnout. A teroristického útoku bych se spíš bála u nás v Evropě, než v těchto zemích

Lucy75
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 01.04.19 10:00

v květnu ? rozhodně Egypt.. za mne TOP, nebojte a zkuste to :potlesk: moře luxusně teplé a další luxus v all-in, který v Evropě v obdobné cenové relaci nezažiješ..

a na „pomstu“ tam koupíš za pár peněz antinal, žádná hrůza, pokud nemáte hodně malé dítko, s tím bych tam nejela. A je tam i spousta menších resortů, když nechceš moc lidí…

elinka90
Závislačka 2666 příspěvků 1 inzerát 01.04.19 10:01

Djerba je krasna. Byla jsem tam v roce 2014 na svatebni ceste a ted tam jedem s 3 letou dcerou. Tam te z 90% nic neprozene coz se ti ale muze stat i v Recku.

veria
Nadpozemská drbna 25058 příspěvků 01.04.19 10:05

20 st je zatraceně málo, to je led. Pro mne je koupatelne od 25 st a raději ještě víc. :lol: někdo je ale na studenější vodu zvyklý a nevadí mu to. Do Egypta bych ale nejela (bezpečnost, byt zavřena v resortu uprostřed pouště, zažívací obtíže atd)

Xmichaelah
Kecalka 215 příspěvků 01.04.19 10:06

Minimalne 25 :nevim: jak je to niz, moc do toho nelezu. Co emiraty?

Demi
Závislačka 3783 příspěvků 01.04.19 10:11

Kamarádka byla loni s rodinou v Emirátech. Vyšlo je to levně a velice si to pochvalovali. Jen je prý doba k dovolené tam nejvhodnější duben/květen, pak už prý bývá moc horko. Ale moře krásně teplé.

lucenka
Hvězda diskuse 35660 příspěvků 01.04.19 10:15
@Xmichaelah píše:
Minimalne 25 :nevim: jak je to niz, moc do toho nelezu. Co emiraty?

Tam už bude na konci května strašně vedro.

Nairol
Echt Kelišová 8839 příspěvků 01.04.19 10:17

Ja mam hranici vstupu do vody 22°C. Ale i tak je to pro me ledovy.
Ideal 24 a vic - nejlepe tak 28. :D

V kvetnu se po Evrope moc asi koupat jeste neda.
Ale nevim, jezdime vetsinou do jinych casti sveta.

Xmichaelah
Kecalka 215 příspěvků 01.04.19 10:18

@lucenka jako my to zvladli i v srpnu… :joy: myslim ze kveten je skvely… a pokud to nebude uplne vyhrata Dubaj, myslim, ze ty okolni emiraty jsou prijatelnejsi..

welovefashion
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 89 inzerátů 01.04.19 10:51

a co třeba Malta, nebo Sicílie, tam už by mohlo být tepleji… Já byla na Maltě začátkem června a dobrý, ale nevím jak moc se liší moře o ty 2 týdny, třeba začátkem října se tam už koupat moc nedalo, ikdyž bylo pořád teplo, moře bylo dost studený

Váš příspěvek
Reklama