Od kterého měsíce či věku očkovat?

Anonymni
26.3.09 14:19

Od kterého měsíce či věku očkovat?

Ahojky, asi špatně hledám, ale nikde jsem nenašla od kdy se očkuje proti meningitídě, pneumokoku, klíš'tovce a hepatitídě?? Samo, že nechci vše, pořád zvažuji…a v kt.věku je nejlepší očkovat?díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

150
26.3.09 14:45

Ahojky,my jsme očkovali pneumokoka po roce,pak už stačí jen dvě dávky.ale můžeš očkovat od 2 měsíců,pak je těch dávek4-6,teď nevím.Meningokoka taky můžeš od dvou měsíců,ale já jsem to taky nechala až na teď kdy má malá 18 měsíců.Klíšťovku zatím očkovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.3.09 15:30

Díky nám bude rok, tak zvažuji co…

• Nahlásit
  • Citovat
15672
26.3.09 16:34

Já jsem se o tom radila s dětskou doktorkou. První 1,5 roku jsme chodili k jiné než teď (přestěhovali jsme se), ale obě radili víceméně totéž. Pokud něco očkovat dřív než ve 3 letech, tak Prevenar, ale až v nějaké delší pauze mezi očkováními, takže ho Anežka dostala až kolem 1,5 roku (tj potřebovala dvě dávky, které nám zrovna vyšly tak, že každá byla v jiném kalendářním roce a tudíž nám na obojí hodně přispěla pojišťovna). Proti klíšťové encefalitidě očkovat malé děti rozhodně nedoporučovaly ani jedna, prý to může ovlivnit nervovou soustavu, kterou mají děti ještě nedovyvinutou. Ne meningitidu jsem se konkrétně neptala, to budu zjišťovat na 3leté prohlídce. Pak jsem ještě nechala Anežku očkovat proti žloutence, protože nastoupila do školky a já do školy (sebe jsem očkovat nechala taky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
26.3.09 20:30

Ziju v Nemecku. Tady se Meningokok ockuje po 12 mesicich, Hepatitida B je v Hexe, Pneumokok se ockuje zaroven s hexou ve 3-4 davkach s odstupem 1 mesice pocinajic ve 2 mesicich. Klistovka miva u malych deti dobry prubeh, ockuje se rada az kolem 5 let, mozno uz v 1 roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
27.4.09 22:03

prevenar od 2 měsíců, možnost očkovat s hexou dohromady /naše mudra neočkuje, takže jsme měli nejdřív 3× prevenar, pak 3× hexu /. můj muž je dr. a říká, že prevenar má cenu očkovat co nejdřív, protože co se týká těch blbých nemocí způsobených pneumokokem, průběhu nemoci a následků, jsou nejohroženější skupinou děti do 2 let. po 2. roce je už lepší píchnout vakcínu pneumo 23. jedna vydrží 5 let, je proti 23 sérotypům…

žloutenku budeme očkovat teď - předpokládám, že se ti jedná o A - očkovali bychom později, kolem 2-2,5 roku, ale manžel pracuje v nemocnici, např. zrovna v době té epidemie v pze sloužil na infekci na bulovce 8O takže nikdy nevím, co mi přinese domů. /on je očkovaný… /

meningokoka budeme očkovat v dospívání, což je dneska tak po 10 roce :) opět, nejohroženější skupina, nejhorší průběh.. a třeba už budou lepší vakcíny… /proti více typům/

encefalitidu nevím… z neurologického hlediska tohle očko je dost hnusárna, např. u dospělých se objevuje rozvoj RS :( moje cthýně neurolog tohle očko nenávidí, protože po něm viděla děsné reakce…
dala bych jen pokud bych žila v oblasti, kde se hodně infik. klíšťata vyskytují… je třeba prostě zvážit výhody a nevýhody. pokud, tak nejdřív ve 3 -4 letech, i podle toho, jak dítě snáší obecně očkování, ale spíše později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama