Od kterého měsíce větší autosedačku???

855
11.9.09 11:20

Od kterého měsíce větší autosedačku???

Holky, asi to bude vypadat jako blbý dotaz, ale potřebuju vědět od kdy jste dali Vašim dětem autosedačku od 9-36kg. Náš malý má už 10kg a má 10,5 měsíce a zatím jezdí ve vajíčku, ale už ho má malé a já bych už chtěla novou autosedačku.
Nevím jestli zvolit 0-18kg, aby byla možno ještě dát proti směru jízdy nebo už 9-36kg. Malý už sice hezky sám sedí, ale ještě bych byla raději kdyby byl v autě připoutaný proti směru jízdy.
Poraďte, jak jste to řešily Vy???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16095
11.9.09 11:49

no tak to už ho můžeš dát do větší, teda jestli sedí. stačí, když splňuje ty kila. my dávali větší v roce, Robik měl ale pod devět kg. jízdu po směru nebo proti bych neřešila, podstatné je, aby mu nekoukala hlava nad vajíčko, jinak už by tam neměl být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
11.9.09 11:49

My koupili M-C Priori 9-18kg a v 10mes. uz jezdil po smeru jizdy. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
11.9.09 11:54

kdyz je mimi drobne,muze jezdit v pohode do tech 13kg, nesmi precnivat hlava.
nas malej byl velkej a jeste to bylo v zime,ze byl navaleny,takze od pul roku mel tu vetsi(0-18kg),jezdil ale po smeru.
kaja mela vetsi 0-18 uz ve4.m. jenze ta totiz v te male rvala…jinak by ji byla hodne dlouho akorat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
11.9.09 11:54

Pokud se výškově vejde do vajíčka, tak bych ho tam ještě nechala. Jinak my máme autosedačku 9-18 kg Romer King plus trend line a spokojenost maximální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
11.9.09 11:57

Ahoj, my máme 9 měsíců, novou sedačku k Vánocům, Kačka má 9 kg :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
11.9.09 12:05

Ahoj. Tak pokud ma to vajicko male (=presahuje hlavicka) sla bych (a sla jsem :wink: ) do toho Römera 9-18. Ty sedacky presahujici dve skupiny (0-18 resp. 9-36) prochazi testy - krome myslim jedne vyjimky, KiddyProtect - velmi spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
11.9.09 12:16

Děti mají proti směru jízdy sedět do roka, protože ještě nemají dostatečně zpevněné krční svaly a v případě nehody tu hlavičku prostě neudrží.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
11.9.09 12:25

Máme ještě vajíčko, malý je drobný, tak se vejde. Bude mít teď rok. Počítám, že v zimě s bundou to bude už horší, tak plánuju na podzim pořídit Romer safefix plus 9-18. Taky chci nechat dokud to jde. Protisměr je mnohem bezpečnější, jen nesmí čouhat hlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
11.9.09 13:14

Ahoj,

takže co jsem kde vyčetla:
Ve vajíčku co nejdéle poloha proti směru je nejbezpečnější - pokud má vzdálenost mezi koncem hlavičky a koncem sedačky alespoň 2cm tak to stačí - nožky mít pokrčené klidně může.
Po směru (tudíž do sedačky 9-18 ) může jít, když má 9kg, sám si sedne a sedí.

Sedačky 9-36 bych osobně moc nedoporučila - jak už tu někdo psal nevychází zrovna dobře v testech. Pokud se ti nechce na ty dva až tři roky kupovat sedačka 9-18 tak to snad tu 0-18, ale i tak myslím že se ti bude dost těžko hledat nějaká co testy prošla alespoň „dobře“. Řekla bych že sedajdu 9-18 po těch dvou- třech letech užívání ještě prodáš, sice záleží za kolik, ale když koupíš značkovou, kvalitní. .nevim:

To je samozřejmě jen moje info.
Ahoj Iva. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
11.9.09 14:00

Proti směru jízdy je to možná nejbezpečnější, ale naše Lucka šla do větší sedačky hned jak uměla sedět, protože vajíčko absolutně nesnášela. To byl jek, nedalo se jet ani 5 minut :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
11.9.09 14:25

Villo, zkus si pročíst ostatní diskuse o autosedačkách, obecně se doporučuje po vajíčku přejít do sedačky 9-18 kg. Je to nejbezpečnější. My chtěli původně koupit taky tu 9-36 kg, ale pak si to rozmysleli - je fakt, že těžko dokáže sedačka ochránit stejně dobře roční desetikilové mimčo a třeba 3-4leté dítě, že jo.

My koupíme k Vánocům Maxi-Cosi Priori, mám doporučení od kamarádky, která ji má a chválí ji. Oproti ostatním má i ochranu proti čelnímu nárazu a dá se polohovat, pokud chce mimi spinkat.

Tak dobře vyber :D

• Nahlásit
  • Citovat
855
11.9.09 19:36

holky moc díky, nakonec asi půjdem do 9-18kg, hlavička mu ze sedačky ještě nečouhá, tak zatím to s těma nožkama vydržíme.
díky moc všem za rady, jsou mi fakt užitečné, protože jsem prd věděla. děkujuuuu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.16 14:57

Já malou přesazovala těsně po roce, ale byla hodně hubená. Řídila bych se nejen kily (9 a více kilo), ale velikostí - dítě nesmí ze sedačky vyčuhovat, musí mít nad hlavičkou ještě nějaký prostor. Pokud se ale do vajíčka vejde, preferovala bych vajíčko, je to nejbezpečnější způsob, takhle proti směru jízdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama