Od kterého týdne je plod napojeny na matku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 11:12
Od ktereho tydne je plod napojeny na matku?

Vite prosim nekdo? Ja teda nevim jeste jestli jsem tehotna…to zjistim pristi tyden a dnes jsem dostala antibiotika augmentin na bakterie v moci, tak mam drobet strach.Moc dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bublinek
Kelišová 5605 příspěvků 06.06.19 11:14
@Anonymní píše:
Vite prosim nekdo? Ja teda nevim jeste jestli jsem tehotna…to zjistim pristi tyden a dnes jsem dostala antibiotika augmentin na bakterie v moci, tak mam drobet strach.Moc dekuji

napojený je hned, měla jsi to zmínit

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 06.06.19 11:18

@bublinek neni pravda, propojeno je dite placentou az od cca dvanacteho tydne ;) nicmene zakladatelko zjisti si, zda tato atb jako tehotna muzes :kytka:

Aduš8
Závislačka 4773 příspěvků 06.06.19 11:18

Augmentin jsou penicilinová antibiotika, která jsou v těhotenství neškodná, neléčený zánět by miminku mohl ublížit víc, pokud jsi opravdu těhotná. Takže si z toho nedělej vrásky

bublinek
Kelišová 5605 příspěvků 06.06.19 11:22
@Tazvesnice píše:
@bublinek neni pravda, propojeno je dite placentou az od cca dvanacteho tydne ;) nicmene zakladatelko zjisti si, zda tato atb jako tehotna muzes :kytka:

a do toho 12 týdne je vyživováno jak? Nerýpu jen to nevím.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 06.06.19 11:25

@bublinek no okolo toho dvanacteho tydne prebira vyzivu plodu placenta a do te doby je to skrz obaly, ktere se pak stavaji cim dal tim mene propustnymi a proto prebere funkci placenta ;)

Janli
Echt Kelišová 8789 příspěvků 06.06.19 11:27
@Tazvesnice píše:
@bublinek neni pravda, propojeno je dite placentou az od cca dvanacteho tydne ;) nicmene zakladatelko zjisti si, zda tato atb jako tehotna muzes :kytka:

Zakladatelka tím myslí, zda mohou antibiotika ublížit. Placenta sice funguje až později, ale látky, které ohrožují plod mají vliv už od prvního dne. Takový ty řečičky, že dokud není embryo napojené na placentu, tak se nic neděje, jsou nesmysly.
Zakladatelko, augmentin jsem v těhotenství brala, ale příště oznamuj hrozící těhotenství okamžitě. Některé látky opravdu mohou napáchat škody velmi brzy.

bejbyn
Echt Kelišová 9869 příspěvků 06.06.19 11:29
@bublinek píše:
a do toho 12 týdne je vyživováno jak? Nerýpu jen to nevím.

Ze žloutkového váčku

LilyJane
Kecalka 153 příspěvků 06.06.19 11:42

Napojené je hned, něco ho živit musí :) Ale čím později, tím více je chráněné (placenta a tak). V prvním trimestru ti v lékárně dycky akorát tak soustrastně zmáčknou ruku a doporučí bylinné čaje a sirupy a to ještě né všechny, protože pro těhotné není vhodné skoro vůbec nic. Druhý a třetí trimestr je v tomhle lepší ale né o moc.
Mě se doktor vždycky ptal jestli náhodou nejsem těhotná a nebo se snažíme, protože často se stane, že už je ženská v tom a vůbec o tom neví a je lepší podle toho přizpůsobit léky.
Myslím že augmentin to má i v papírech, že se může v těhotenství. Mi ho taky napsali. Ale příště to u doktora a v lékárně hned vyklop.

warita
Extra třída :D 10813 příspěvků 06.06.19 11:47
@Tazvesnice píše:
@bublinek no okolo toho dvanacteho tydne prebira vyzivu plodu placenta a do te doby je to skrz obaly, ktere se pak stavaji cim dal tim mene propustnymi a proto prebere funkci placenta ;)

to jo, ale do te doby propoustejinejen ziviny ale i ty leky, alkohol a jine skodliviny.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9572 příspěvků 06.06.19 12:09
@bublinek píše:
a do toho 12 týdne je vyživováno jak? Nerýpu jen to nevím.

žloutkového váčku

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 06.06.19 12:15

Nekde jsem cetla, ze kdyby byl plod vyzivovan zloutkovym vackem az do konce tehotenstvi, pri porodu by vazil 12 tun :)

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 06.06.19 12:23

@Janli @warita holky ale dotaz znel od kdy je dite napojeno ;) chapu, ze zakladatelka tim myslela, zda antibiotika v pocatku tehotenstvi uskodi, k cemuz jsem i napsala, ze ma zjistit, zda je v tehotenstvi muze, ale reagovala jsem na mylnou prvni reakci, ze dite je napojeno hned :kytka:

Kajka9
Závislačka 4380 příspěvků 06.06.19 12:41
@Anonymní píše:
Vite prosim nekdo? Ja teda nevim jeste jestli jsem tehotna…to zjistim pristi tyden a dnes jsem dostala antibiotika augmentin na bakterie v moci, tak mam drobet strach.Moc dekuji

od začátku všechno ovlivnuje plod.. ale většina léků jsou úplně v pohodě některé se nedoporučují v těhu protože prostě nemůžou dělat testy co to snimi udělá.. já měla ATB 2× do nosu jednou normální od 5-12tt.. a mám zdravou dceru

j-p
Extra třída :D 11771 příspěvků 06.06.19 13:04
@Anonymní píše:

Určitě neublíží. Taky jsem měla antibiotika a byla jsem těhotná.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama