Nevycházíme s penězmi

Anonymní
10.8.20 09:38

Od letoska nevychází mě s penězi

Ahoj. Už jsem docela zoufalá, přítel, se kterým jsem skoro 10 let je pořád nad věcí, že jsou na tom lidé hůř. Chápu, jsou. Ale… Mě už tato situace ničí. Drží mě nad vodou to, že snad na podzim budu mít nové místo a tak budeme mít o 25-30 tisíc více a tam už není o čem se bavit a budeme za vodou.

K věci… Máme teď celkem 45 tisíc čistého. Z toho každý měsíc musí jít 20 tisíc pryč: hypotéka, spoření, životní pojištění, tv, mobily, energie… Prostě toto jde vždy pryč. Dalších 12 tisíc odkládáme na jídlo, dříve jsme z toho vyšli i skrz benzín do auta a jídlo pro kočku a psy. Teď, od letoska, ani omylem. Musím brát že zbývajících peněz, že kterých navíc musíme vždy našetřit na zimu, na uhlí.

Bohužel, nevím a nechápu, proč se všechno, každý měsíc se… Od letošního ledna není měsíc, kdybychom něco neřešili navíc. Auto, pračka, lednice, nemocná zvířata… A pořád dokola. A já už nemůžu:((( Pravidelné jsme dávali 5 tisíc bokem, na šetření, viz na to uhlí, jen to je min 20 tisíc ročně, dál se z toho pokrylo třeba pojištění domu, auta. A ještě se kolikrát něco přidalo, co zbylo z vyplat..Teď poslední tři měsíce utratíme kompletně celou vyplatu, neušetříte ani těch 5 tisíc. Nevím, co děláme špatně. Opravdu to nechápu, nebýt nečekaných výdajů, tak vím, protože jsem si to psala, že jsem v pohodě, relativně… Dokážeme šetřit, ale na vyskakování to není.

Další věc je jídlo, ceny šly hodně nahoru. Alespoň mi prijdd. Každý den musíme vařit, do práce, protože jídlo zajištěné nemáme a chodit se stravovat do restaurací je nesmysl. A mě už přestává bavit i to vaření, odbyvam se… Abychom ušetřili. Ono rezerva 70 tisíc není moc. Uhlí sice zaplacené už máme, ale ještě nám zbyva dost výdajů, o kterých víme a bůhví co ještě naskočí :(

Dovolené neznámé, celých 10 let jsme nebyli u moře, jen dvakrát tady u nás v ČR. A to před lety, když jsem vycházeli v pohodě.

Omlouvám se, musela jsem se už vypsat. Doufám, že mi vyjde nová práce, a budeme v pohodě… Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18147
10.8.20 09:46

Jste na tom jeste dobre, co sem na rodicaku tak mame min jak vy a vydaje stejne i vetsi a taky zvladame. Proste vic plánuju co kupuju, varim ze zakladnich surovin, zbytecne neutracim no. To k tomu mame jeste 2 deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4798
10.8.20 09:47

Já si myslím, že jste na tom v pohodě. I když „ne tak dobře, jak normálně“. Rezervu máte a jedná se o dočasné období, kde víte, že skončí. Můžete si z toho vzít ponaučení, že až bude líp, tak si udělat větší rezervu apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
10.8.20 09:48

Důvod navýšených výdajů znáte a nejsou to prkotiny, tak proč to tak vnitřně řešíte? Nenadálé výdaje - na to jsou právě ty peníze bokem + rezervu, co vám dříve dělala výplata. Nyní prostě jdou fuč a platíte z toho věci, soudě dle vašich informací, nezbytné. Prostě to tak jednou je - když jsou nenadálé výdaje, nelze čekat, že uspoříte tolik, co v době, kdy výdaje nebyly.
A protože vás čeká práce od podzimku, tak bych tak z toho hlavu si nelámala. Máte slušné peníze na dnešní dobu, tu sumu 45 čistého máme my a to máme 1 dítě a druhé na cestě, hypo také platíme… a vyjdeme, jsme tedy v bytě a nemusíte šetřit na uhlí. Zruště či snižte ta životní pojištění a to spoření v rámci těch 20 000 Kč, co dáte každý měsíc - aspoň dočasně, když váš to tolik trápí. Hned bude pár tisíc navíc zajisté… rezervy se dělají proto, aby se použily v době snížení příjmů - u vás na rezervy v podstatě ještě nesaháte a vše jedete z výplaty, takže pořád ještě máte dobrý stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:48

@Kriss Tina ale to děláme… Vaříme si doma, žádné drahé věci. Restaurace nechodíme. Jen třeba jednou za měsíc pizza za 130 Kč a někdy ani to ne, nebo KFC. Benzín??? Projede se tak max 2 tisíce, protože spíš chodíme pěšky, na kole nebo MHD. Fakt nevím, kde je chyba… :roll: letošek stojí za prd. Nebýt nečekaných výdajů jde to. I šetříme

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:49

Upřímně, ty nečekané výdaje mě hodně ničí… :roll: už nějak nemůžu. Je to každý měsíc. :(

Až a pokud snad mi vyjde lepší místo, tak v první řadě samozřejmě chceme rezervu, potom dodělat věci na domě a zbytek dávat na hypotéku.

• Citovat
  • Nahlásit
4154
10.8.20 09:52

A kolik vás je že prozerete 12tis? na jídle se da ušetřit strašně moc, i právě díky tomu vaření doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:54

@PETRAKIM Snížené pojištění, zivotko máme. Níž už jít nemůžeme dle poradce by to nemělo už tolik smysl a ani nechceme. Ale přesto děkuji za rady. Dříve jsme tam dávali daleko více v řádu tisíců… Nejhorší je, že máme řeknu narovinu 700 tisíc nasetreno, ale je to na sporáku, kde se nemůže sahat v řádu 3 let, jinak platíme, pokutu, 50 tisíc, což je dost, výnos je tam jinak dobrý. Ale mě začíná asi hrabat, začínám se bát, kdyby se něco po…ještě víc, jsem na tom ještě hůř. Kdyby alespoň se každý měsíc něco nekazailo, tak mi to neleze na hlavu a jsem v klidu, nebo spíš já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:54

@mackA159 Dva. A 12 nám od letoska nestačí, dříve jsme z toho dávali benzín i jídlo pro psy, kočku. Teď ani omylem.

• Citovat
  • Nahlásit
13306
10.8.20 09:56

Vy jste jen dva a nějaká zvířata a nevyjdete s 12tis za jídlo na měsíc? Tam vidím docela problém - tohle se dá zvládnout poměrně dobře i s dětmi.. Zkus pohledat v diskuzích o šetření za jídlo, je tam spousta skvělých tipů a rozhodně to není o tom jíst denně rohlík s gothajem k večeři. Ono vařit ze základních surovin je o mnoho zdravější i levnější.
A jinak bych se upla k tomu navýšení platu, to už vydržíte. A do budoucna se snažte kupovat kvalitnější, i když dražší spotřebičem co se přesně po dvou letech nevysypou. Znáš pořekadlo „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“? Na tom fakt něco je :P :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18147
10.8.20 09:57
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ale to děláme… Vaříme si doma, žádné drahé věci. Restaurace nechodíme. Jen třeba jednou za měsíc pizza za 130 Kč a někdy ani to ne, nebo KFC. Benzín??? Projede se tak max 2 tisíce, protože spíš chodíme pěšky, na kole nebo MHD. Fakt nevím, kde je chyba… :roll: letošek stojí za prd. Nebýt nečekaných výdajů jde to. I šetříme

A co tak varite? Me ta castka na 2 lidi pride hrozne moc (teda pochopila jsem z textu, ze nemate deti), tohle u nas projime ve 4 a to mam bezedne deti. Ale souhlas letos je to hrozné, penez je min, vse je drazsi a drazsi a podela se co muze, ber to jako přechodnou situaci, aspon mate rezervu, ta je od toho, aby se použila na ty nenadale vydaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
10.8.20 09:58

@mackA159 Pravda, u nás tolik za jídlo taky nedáme… max do 10 000 Kč jako tříčlenná rodina a to ještě platítem 800 Kč obědy dceři v jeslích. A jídlo tedy dost vybíráme, též skoro denně vaříme. Na jídle se dá ušetřit neskutečně. Pokud tazatelka vaří, ale jídlo jede z polotovarů nebo jsou více na maso (masové konzervy, omáčky ve skle, sekaná předvařená, předvařené bramborové noky či knedlíky, hotové jíšky na zahuštění, dražší sýry).. tak pak ty ceny naskáčou. To stejné maso - je-li každý den, tak to vylítne nahoru jak nic, zejména když člověku jídlo chutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
10.8.20 09:58

Nezlob se, ale neumíte moc hospodařit. Piš si všechny výdaje a na konci měsíce spočítej a koukni, kde jsou rezervy. 12000 projíme ve 3 my a to se neomezujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:59

@unuděná Promiň, ale na kvalitě spotřebiče nezáleží. Věř mi. Lednici máme 5 let za 30 tisíc, zbytek samé Beko, auto máme 8 let staré BMW, kde se ti rozsype světlo, jen LEDka a bohužel… Musíš kupovat celé světlo, jinak to nejde :pocitac: :roll: a další a další věci. Bohužel, zvířata nečekaně onemocněla kvůli potulnemu kocourovi a leze to do tisíců, u vet.

Ale na levné recepty se podivam, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
29896
10.8.20 10:00
@Anonymní píše:

Ale tak tady to píšeš. Nečekané výdaje. A na ty máš rezervu. Prostě blbé období. Věci mají nějakou životnost, kupovali jste je asi současně, tak se současně sypou. Vymenite je a zase bude líp. Buď ráda za to, že máte rezervu a že pořád vycházíte. A jo, jídlo se zdražilo. To jo. Co naděláš. Ale 12000 za jídlo pro dva je hodně. Zapisuj si nákupy, uvidíš, kam ti peníze tečou.

Příspěvek upraven 10.08.20 v 10:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama