Od mala často zvrací a já už opravdu nevím

391
18.6.13 14:31

Od mala často zvrací a já už opravdu nevím

Ahoj holky,

mám chlapečka, 2 roky. Porodní hmotnost 2,57 kg, narodil se plánovaným císařem v 38. týdnu. Cca do 14-ti měsíců byl kojen. Od mala je „nejedlík“. Každé kojení trvalo minimálně 20 min. (klidně i hodinu), po téměř každém kojení zvracel obloukem. Na váze přibýval, pediatrička to nijak neřešila. Myslela jsem, že se to se zavedením příkrmů zlepší, ale ono zrovna moc ne, nezvracel sice po každém jídle, ale cca od 8. měsíce zvracel obloukem v průběhu krmení nebo po skončení jídla „jen“ několikrát týdně. Umělé ani kravské mléko nepije (nechce), jí pouze určité druhy mléčných výrobků, občas plátkový sýr. Nyní, ve dvou letech zvrací obloukem stále přibližně 4× do týdne. Většinou ho krmím, protože on si vždy narve veliký kus jakéhokoliv jídla do pusy, začne davovat, říhne si, pak si ublinkne, a když už to vypadá, že je to dobré, tak do pár sekund vyzvrací vše co mu před cca 3 hodinami „prošlo pusou“, prostě i natrávené. Nebo další příklad našeho „stolování“ je, že jí, jí, vidím, že už to drží dlouho v puse, tak mu řeknu, ať končí, on nechce, dá si sousto do pusy spolkne, pak si dá další spolkne, no a pak stejný scénář jako nahoře - říhne si a vyzvrací vše co mu před cca 3 hodinami „prošlo pusou“, prostě i natrávené. Též se stalo, že když jsem mu nanášela krém na obličej, pozvracel se taky a jednou, když dostal kvůli neposlouchání na zadek, zvracel taky. Už jsem z něj zoufalá, protože nevím, zda je chyba ve mně, nebo jen neumí jíst, nepozná kdy má dost nebo má prostě nějakou „chybu“ uvnitř či co. Omlouvám se za naturalistický popis, ale jinak mi to prostě nešlo napsat.

Nevíte na koho se obrátit? Prosím neraďte pediatričku, ta mi s tím nepomůže. Nejsem přímo z Prahy, ale do Prahy mohu dojet. O refluxu jsem četla celkem dost, ale nevím zda zrovna tohle je ten případ,..

Už jsem z toho vážně hotová, včera 2 oblouky na dětském hřišti - kousnul si sušenky a hodně se napil :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6374
18.6.13 14:35

@malinkaNy tak u nás máme něco podobného. Malá má 4 roky a taky stále zvrací. když je teda nemocná, tak to furt, to chápu, bývá zahleněná, ale ona i při záchvatu plaču se pokaždé vyzvrací, tak jsem to říkala doktorce a ta nás poslala na ultrazvuk a všechno má prý v pořádku a že to přejde samo, tak su zvědavá kdy. protože mě to taky normální nepřijde. tak hodně síly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 14:35

No tak já bych začala pediatričkou a vydupala bych si podrobné vyšetření - asi na gastru.. To vás nikdy nikam neposlala? Příjde jí to normální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 14:36

@Andris to dělá malá taky, při každé nemoci a při hysterickém záchvatu a při velkém pláči zvrací… Ale jinak jí normálně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6226
18.6.13 14:36

Ty jo tak to je fakt mazec a určitě to není normální. Můj syn taky hodně zvracel, ale po zavedení příkrmů to přešlo a nyní je v pohodě. Určitě by to chtělo nějaké vyšetření - a je teda hrozný, že dětská dr. to neřeší. Neporadím, kam se obrátit, ale držím pěsti ať to nějak vyřešíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12735
18.6.13 14:39

@malinkaNy tak to rozhodně není normální. Frč s ním na vyšetření a to fofrem. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
18.6.13 14:41

Pediatrička je na nic, v podstatě neřeší nic, změna pediatra nemá cenu, tady v okolí to s dětskými doktory nestojí za nic. Budu si tedy na ní muset vydupat ultrazvuk nebo to gastro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
18.6.13 14:43

@Andris Ultrazvuk se dělá jako u dospělích nebo je nějaké spec. oddělení pro děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
18.6.13 14:43

Nemáte někdo zkušenosti s tím gastrem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
18.6.13 14:47

Pardon, dospělých, píšu ve fofru :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
18.6.13 14:48

@malinkaNy my byly u dětské, ta dělala ultrazvuk i té druhé zase s močákem má problémy. A taky to dopadlo dobře. takže u nás jedna zvracívá a druhá chodí strašně často čurat. a poslala nás tam obvoďačka jejich, ale musela jsem ju o to doporučení poprosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
18.6.13 14:55

Ahoj, měla jsem, vlastně stále mám u dcery stejný problém. Do jejích 8 měsíců s tím pediatrička nic nedělala, pak už jsem si vydupala nějaký testy. Přišlo se na ABKM a nedovyvinutou záklopku. Ta záklopka je prý ten spouštěč toho zvracení. Časem by se prý měla dovyvinout a nebo se to musí řešit asi laparoskopicky. Takže je dcera sledovaná na gastru. Podle toho, co píšeš, mi to přijde opravdu hodně podobné, takže to gastro bych fakt zkusila. My chodíme na Dětskou kliniku na Karlově v Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
18.6.13 14:56

Jinak než se na tohle přišlo, dělali dceři i různé ultrazvuky a rentgen polykací pasáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
18.6.13 14:57

@Madel Díky!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
18.6.13 15:08

Prosím, ještě nějaké rady? Díky moc holky