Od narození dítěte se ze mě stal magor

Anonymní
29.12.20 19:14

Od narození dítěte se ze mě stal magor

Ahoj,
Mám dotaz možná potřebu se vypovídat
S manželem jsme měli harmonicky vztah, vše ok žádný problémy. Je pozorný atdatd… jednoduše vše jak by mělo byt.
A teď nastává ten problém. Od narození dítěte se ze mě stala psychopatka, nechtěla jsem si to přiznat, ale Jo… je to tak. Teď už to vidím i já ne jen manžel ovšem jsem mu to nepriznala :pocitac:
Jsem silene zla, agresivní sprostá na nej. Včera jsem mu dokonce dala facku strasne se stydím… večer jsem se mu omlouvala za svoje chování a ze toto už bylo přes čáru…
On na mě nikdy nebyl nějak hnusny, pro nás děla co muže :nevim:
Proč já po porodu (SC) jsem dočista zpsychopatela magorka?
Vazim si ho jako otce našeho dítěte, jak pomáhá atak proč tohle dělám. Úplně mi preplo.
Chci podotknout, ze malý je fakt narocny dite už od narození asi to tu je často, ale je. Takový malý urvanek a za těch par měsíců už mám proste prorvanou hlavu :palec: i manžel vime to oba, i rodina okolo nás, ze to máme náročné s deckem
Dá asi tak za 5 dohromady :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
225
29.12.20 19:18

Kolik má malej?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 19:20

@Rosebery teď bude mít 5 měsíců

• Citovat
  • Nahlásit
225
29.12.20 19:20

Jinak-osobní zkušenost-šestinedělí byl pro mě osobně děs, první rok velmi náročný, po prvním roce se to začalo lepšit a pak už pohodička. Vydrž, to se srovná. Důležitý je, najít si aspoň chvilku jen pro sebe. Osobně jsem dělala to, že jsem si třeba na půl hodiny jen tak vlezla do vany, hodila si tam sůl, prostě pohodička. Tu půlhoďku denně by manžel mohl s malým zvládnout sám, ne? Hodně mi to pomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
29.12.20 19:26

Hormony. Kojite? Muze to situaci zhorsovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
29.12.20 19:26

Jestli to trva uz 5 mesicu, nestalo by za to navstivit odbornika? :think: Pokud miminko hodne place, je to napor na psychiku, vim, o cem mluvim.Neni za co se stydet, ale chce to zacit neco s tim delat.Drz se, to nejhorsi byste snad uz meli mit za sebou. :hug:

Příspěvek upraven 29.12.20 v 19:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
29.12.20 19:27

Ja jsem taky byla docela nervozni behem sestinedeli. Bylo to fakt hrozny obdobi, nekterym lidem prihod ditete na svet znici zivot a vztah/manzelstvi. Zkus s manzelem promluvit a vysvetlit, ze my zenske jsme pod velkym vlivem hormonu behem tech par tydnu bohuzel :nevim: pises, ze te miluje takze to urcite pochopi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
29.12.20 19:28

Nepatříte mezi ty ženy, které už nepotřebuji manzela, poté, co splnil svuj úkol a zplodil potomka? Nebyl by sám, často se to děje. V tom případě je mi ho líto. Měla byste se mu omluvit a promluvit si o tom. Vztah my neměl jít k ledu jen proto, že je dítko náročné. On by vám ale taky měl pomoci. Buďte rádi, že máte zdravé dítě, není to samozrejmost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
29.12.20 19:32
@Anonymní píše:
@Rosebery teď bude mít 5 měsíců

Vydrž, bude líp. Nic si neplánuj, dělej to, co stihneš, na pohodu. Nečti příspěvky nebo články dokonalých matek, co zvládnout uklizenou domácnost, denně vařit z biozeleniny, každý den lítat po procházkách, být upravené a odpočaté-tohle je fktivní svět a má to málokterá nebo funguje s nějakou babičkou 7/24. Takže se snaž si věci co nejvíc ulehčit a hodit se do pohody a vydržet, protože minimálně do 12-ti měsíců to bude stejné. Kašli na vývařovnu-klidně kup malýmu občas skleničku. Když nestihnete jeden den procházku a budete jen doma, svět se nezboří. Důležité je, abys byla v pohodě. Že nemáte režim? Že je malej uřvánek a nevydrží sám v postýlce a koukat se na tebe jak vaříš? Normálka. To, jak si někde dítě hraje samo pod hrazdičkou znám já osobně jen z obrázků-a to máme děti tři. Prostřední jsem uspávala do jejího roku v náručí a na nafukovacím baloně-bylo to příjemný i pro mě. Ani jedno z našich dětí nedokázalo usnout do roka samo tak, že bych ho jen položila do postýlky, ono se koukalo do stropu a pak samo usnulo. Vždycky jsem musela uspávat. Jen u toho nejmladšího si JEDNOU pamatuju, že odpadl dopoledne sám v postýlce. Slavila jsem to tehdy jako Vánoce a čuměla na to jako na zázrak. Takže-důležité je: nečíst ty články o těch dokonalých a najít si chvilku denně pro sebe, kdy můžeš úplně vypnout. Úplně vypnout-říct třeba chlapovi-teď jdu na půl hodinky ležet nebo si zajedu autem na nákup(to mi taky pomáhalo), jdu do vany a ty dej, prosím, bavcha na malého. Tím vypustíš i to podvědomé-nespadne, kde je, kam leze, pokakal se? Tím si mozek odpočine nejvíc. A uvidíš, co udělá jen ta blbá půlhodinka denně a to, že si připustíš, že ta dokonalost-všechno zvládám-je pouze internetová záležitost a nemá s normálním životem nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
29.12.20 19:33
@MartaLil89 píše:
Ja jsem taky byla docela nervozni behem sestinedeli. Bylo to fakt hrozny obdobi, nekterym lidem prihod ditete na svet znici zivot a vztah/manzelstvi. Zkus s manzelem promluvit a vysvetlit, ze my zenske jsme pod velkym vlivem hormonu behem tech par tydnu bohuzel :nevim: pises, ze te miluje takze to urcite pochopi

Jo, jo. On to pochopí a příště se i ohne aby ho mohla nakopat do pr… Hormony je jedna věc ale vše má své hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
29.12.20 19:35

Hoď se do klidu. Když budeš takhle pokračovat, dítě se nezklidní, protože odráží tvoje nálady a manžel ti uteče. Tohle nevydrží nikdo, nezlob se na mě. Já od té doby, co máme děti, taky často vyletím a nadávám, ale že bych manžela fackovala a nebo na něj řvala, to fakt ne. Domluvte si pravidla tak, ať máš čas si odpočinout. A nemyslím to tak, že on odejde s malým v kočárku a ty půjdeš uklízet. Věnovat se tomu, co máš ráda, co tě baví. A je fakt jedno, co ti bude. Být znovu sama sebou. Jasně, jsi máma, ale jsi to pořád ty. Víte důvod, proč malý pláče? Co děláte proto, aby to tak nebylo? Můj prvorozený byl třeba strašně uplakaný a hodně kontaktní. Vyřešilo to až společné spaní a blízkost. Pak se zklidnil a plakal,, jen" pokud přišly prdíky, nemoc a nebo zuby. Je mamánek dodnes. Když jsem se s tím smířila, daleko lépe se nám začalo dýchat všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
29.12.20 19:37

@MartaLil89 ona ale už není hájená v šestinedělí a promiň, i tak se dospělá ženská snad umí ovládat. Když jako ženská v šestinedělí někomu ublíží, má to být bráno jako polehčující okolnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
29.12.20 19:47
@Aduš8 píše:
@MartaLil89 ona ale už není hájená v šestinedělí a promiň, i tak se dospělá ženská snad umí ovládat. Když jako ženská v šestinedělí někomu ublíží, má to být bráno jako polehčující okolnost?

Aha, to jsem se spletla, neprecetla jsem ze je to uz par mesicu od porodu. No nevim, pokud pred ditetem byla normalni, vyrovnana zenska a ted se z ni stal agresivni tyran tak nejake tu hormony by na to vliv mit mohli. Vim, ze ji to uplne neomlouva ale je videt ze si uvedomuje svych chyb. Sednout si a promluvit s manzelem by mela a verim, ze i on ji to odpusti. Pokud se to uz nebude opakovat samozrejme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8154
29.12.20 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mám dotaz možná potřebu se vypovídat
S manželem jsme měli harmonicky vztah, vše ok žádný problémy. Je pozorný atdatd… jednoduše vše jak by mělo byt.
A teď nastává ten problém. Od narození dítěte se ze mě stala psychopatka, nechtěla jsem si to přiznat, ale Jo… je to tak. Teď už to vidím i já ne jen manžel ovšem jsem mu to nepriznala :pocitac:
Jsem silene zla, agresivní sprostá na nej. Včera jsem mu dokonce dala facku strasne se stydím… večer jsem se mu omlouvala za svoje chování a ze toto už bylo přes čáru…
On na mě nikdy nebyl nějak hnusny, pro nás děla co muže :nevim:
Proč já po porodu (SC) jsem dočista zpsychopatela magorka?
Vazim si ho jako otce našeho dítěte, jak pomáhá atak proč tohle dělám. Úplně mi preplo.
Chci podotknout, ze malý je fakt narocny dite už od narození asi to tu je často, ale je. Takový malý urvanek a za těch par měsíců už mám proste prorvanou hlavu :palec: i manžel vime to oba, i rodina okolo nás, ze to máme náročné s deckem
Dá asi tak za 5 dohromady :potlesk:

Dítě je zahul znám to…pokud je dítě náročné, ubrečene a nespave pak je jasné že je člověk nervní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4490
29.12.20 19:52
@Aduš8 píše:

A není k tomu náhodou přihlíženo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat