Od našich máme vše, od tchyně nic

Anonymní
23.5.20 12:09

Od našich máme vše od tchyně nic

Zdravim, dusim to v sobe takovou dobu uz a musim se nekde vypsat jelikoz to nemuzu s nikym resit. S partnerem jsme spolu 2 roky a mame 3 mesicni miminko. Moje rodice jsou zlati, ne jen ze mam s nima harmonicky a krasny vztah, i pritel je ma rad. Ale delaj pro nas/pro me az moc. Vzdy kdyz jsem u nich na navsteve, davaji mi penize, nakoupej plno dobrot, zvou nas na obedy, vzdy neco prichystaj kdyz prijedeme, malymu kupujou oblecky, davaji mu tez peníze at mu je schovavam, i pres vsechno odmitani, ze nic nechci, stejne mi/nam to davaj a prej by byli nastvani, kdybych si to nevzala ale co me na tom trapi a asi i trochu stve je, ze z pritelovi strany nemame nic.. Furt rikaj, jak nemaj peníze ale ze kazdy vytahne krabku denne, petku vina, na to maj.. Malymu koupili ponozky, ktere mu jsou stejne maly, pak 1 bodycko a overalek.. Je to hezky, jsem rada, ze hlavne jemu neco koupili ale asi jsem rozmazlena a ocekavala bych ze i partnerovi treba neco daji nebo vedej ze prijedeme, tak jedine co mi nabidnou je voda, vino nebo pivo (a to ridim a vedej o tom) pak celou dobu sedime v zakourene mistnosti, nekolikrat jsem rikala, ze nemam rada, kdyz babka kouri nad kocarem a jeji odpoved? Prej at si zvyka.. Brala jsem je jako pritelovo rodice ale co je malej na svete, tak to vse vic vnimam.. Me nejde o to, aby nam davaly hory doly, neni to jejich povinnost, jen me to trochu mrzi ze z me strany mame vse a z jeho nic, pritel to tak nebere, on je smirenej ze moje rodice proste maj vic jeho malo ale neresi to. Kdyz neco naznacim, tak rekne: rodice proste nemaj tolik no… jednou jsem rekla, ze cigara a petka vina jsou asi holt vic tak se vytocil, ale vi ze to je pravda… Nechce se mi tam jezdit, vzdy to musim prekousnout a hodina tam se tahne jak celej den.. Ma to nekdo podobne nebo jak jste se proti tomu obrneli?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
23.5.20 12:13

Na návštěvu bych k nim nechodila, kvůli huleni.. A jinak ale.. Nejsou povinni vám cokoliv dávat.. Takže asi tak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25691
23.5.20 12:14
@Anonymní píše:
Zdravim, dusim to v sobe takovou dobu uz a musim se nekde vypsat jelikoz to nemuzu s nikym resit. S partnerem jsme spolu 2 roky a mame 3 mesicni miminko. Moje rodice jsou zlati, ne jen ze mam s nima harmonicky a krasny vztah, i pritel je ma rad. Ale delaj pro nas/pro me az moc. Vzdy kdyz jsem u nich na navsteve, davaji mi penize, nakoupej plno dobrot, zvou nas na obedy, vzdy neco prichystaj kdyz prijedeme, malymu kupujou oblecky, davaji mu tez peníze at mu je schovavam, i pres vsechno odmitani, ze nic nechci, stejne mi/nam to davaj a prej by byli nastvani, kdybych si to nevzala ale co me na tom trapi a asi i trochu stve je, ze z pritelovi strany nemame nic.. Furt rikaj, jak nemaj peníze ale ze kazdy vytahne krabku denne, petku vina, na to maj.. Malymu koupili ponozky, ktere mu jsou stejne maly, pak 1 bodycko a overalek.. Je to hezky, jsem rada, ze hlavne jemu neco koupili ale asi jsem rozmazlena a ocekavala bych ze i partnerovi treba neco daji nebo vedej ze prijedeme, tak jedine co mi nabidnou je voda, vino nebo pivo (a to ridim a vedej o tom) pak celou dobu sedime v zakourene mistnosti, nekolikrat jsem rikala, ze nemam rada, kdyz babka kouri nad kocarem a jeji odpoved? Prej at si zvyka.. Brala jsem je jako pritelovo rodice ale co je malej na svete, tak to vse vic vnimam.. Me nejde o to, aby nam davaly hory doly, neni to jejich povinnost, jen me to trochu mrzi ze z me strany mame vse a z jeho nic, pritel to tak nebere, on je smirenej ze moje rodice proste maj vic jeho malo ale neresi to. Kdyz neco naznacim, tak rekne: rodice proste nemaj tolik no… jednou jsem rekla, ze cigara a petka vina jsou asi holt vic tak se vytocil, ale vi ze to je pravda… Nechce se mi tam jezdit, vzdy to musim prekousnout a hodina tam se tahne jak celej den.. Ma to nekdo podobne nebo jak jste se proti tomu obrneli?

Nevím, co by musel dělat můj chlap. Moje máma se vnoučete ani nedožila. Takže dárečky a tak dostává syn jen od tchýňky.

Dítě jste si pořídili vy. Starejte se. Kdo dát nic nechce, nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
23.5.20 12:15

Tchanovci nejsou povinni vám cokoli dávat, nezavadela bych soutěž o vzornejsi prarodiče.

Ale co bych nesnesla je kouření v místnosti, kde je mimino, nebo u kočáru 8o Okamžitě bych odešla, hned, ani bych se to nepokusila vyjednat. To je brutální, co je to za lidi? To musí být sociálně úplný dno, ne? Tvůj přítel je normální?

Scházela bych se s nima někde, kde kouřit nebudou, to je úplně za hranou 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5029
23.5.20 12:16

Mě by vadilo jen to, že hulí dítěti pod nos, jinak že nekupují, nedávají peníze by mi samozřejmě nevadilo, to není jejich povinnost.. Role prarodičů není povinná a je na každém jak se k tomu postaví, rozhodně by mě nenapadlo přemýšlet jako ty, zní to opravdu rozmazlene a detinsky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17122
23.5.20 12:17

Nemůžeš čekat, že vám každý bude dopřávat. To, co dělají tví rodiče je nadstandard, ne norma. Co bych nepřekousla jsou ty cigarety, prostě bych tam s minimem nejela. Ať si zvyká? :cert: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Jasne, vyse pisu, že to neni jejich povinnost, ale chlap je v tomhle taky desnej, kdyz tam jsme, malej je odlozenej vedle v loznici, coz jsem si musela vybojovat aby v tom zakourenym nebyl s nama, jsem u nej protoze mi je nekdy lito ze tam je sam a odlozenej na to prijde pritel a rekne at jdu za nima, tak jdu aby byl klid ale kazda navsteva je mi protivnejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
9138

Těšilo by mě, že mají zájem vídat vnouče, ani to totiž není samozřejmost. Jediný co by mi vadilo, je to huleni u kočáru. Ale jestli chtějí investovat do cigár, je to jejich volba, ono ani starého psa novejm kouskům nenaučíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40375
23.5.20 12:20

Muze ti byt sumafuk, za co prarodice utraceji penize. V okamziku, kdy by si zapalili v mistnosti s ditetem, bych zavirala dvere zvenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 12:21

Ja i sve rodice zadala at nam nic nedavaj, ze uz me to stve a ze si pripadam jak vyzirka a ze peníze darecky atd nepotrebujeme, jenze je to nastve jak si to nevezmu, takze to je taky tezky. Dobra hlaska taky bylo to, ze jsem rekla, ze stale kojim a tchyně na to ze ve 2 mesicich dala svymu synovi rajskou omacku v lahvicce… Nemela jsem na to slov…

• Nahlásit
  • Citovat
598
23.5.20 12:23

Vadilo by mi to koureni nad kocarkem a kecy, at si zvyka, na to jsem doost alergicka, fuj… zbytek je na kazdem, jestli da nebo neda, ci jaky zije zivot, at se klidne uhuli a uchlasta, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 12:25

@Jogo-Bela ja se normálně bojim, dat jim malyho nekdy na hlidani… Partnerovi jsem taky rikala, ze snad se neco podobnyho nestane on rekne nee to by mama neudelala, jenze kdyz to pak poslouchám a vidim tak mi jde husina po tele…

• Nahlásit
  • Citovat
17122
23.5.20 12:26
@Anonymní píše:
Ja i sve rodice zadala at nam nic nedavaj, ze uz me to stve a ze si pripadam jak vyzirka a ze peníze darecky atd nepotrebujeme, jenze je to nastve jak si to nevezmu, takze to je taky tezky. Dobra hlaska taky bylo to, ze jsem rekla, ze stale kojim a tchyně na to ze ve 2 mesicich dala svymu synovi rajskou omacku v lahvicce… Nemela jsem na to slov…

Takže od vašich nic nechceš, ale štve tě, že nemáte nic od tchanovců? Dává ti to smysl? Dřív se spousta věcí dělala jinak, vůbec nemá cenu to porovnávat s dnešními trendy. Jak vidíš, na té rajské vyrostl tak kvalitní chlap, že sis ho vzala za muže :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
23.5.20 12:27

Ano, jak jsi psala v tom svém příspěvku, tak jsi opravdu rozmazlená, jestli očekáváš, že vám budou automaticky dávat dary a peníze. Na cigaretách jsou závislí, takže těžko přestanou jen pro to, aby mohli vnukovi dát peníze. A kdyby Tvoji rodiče měli třeba nějaký nákladný koníček a dávali do něj peníze, tak by ses taky rozčilovala, že se toho mají vzdát a peníze dávat vám?
Co se týče kouření před dítětem a nad kočárkem, tak to by mi taky vadilo a pokud by domluva nepomohla, tak bych do takové domácnosti nechodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
23.5.20 12:28
@Anonymní píše:
@Jogo-Bela ja se normálně bojim, dat jim malyho nekdy na hlidani… Partnerovi jsem taky rikala, ze snad se neco podobnyho nestane on rekne nee to by mama neudelala, jenze kdyz to pak poslouchám a vidim tak mi jde husina po tele…

Tak jim ho nedavej, prinutit te nikdo nemuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama